Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

divný zvuky u 306


kerlin

Recommended Posts

U studeného motoru to po nastartování několikrát zařinčí po zahřátí už se to neobjeví. Při prudké akceleraci se někde zepředu ozývají chrčivé (řinčivé) zvuky, po ubrání plynu zmizí. Co to může být?

Je to benzín 306. Nedávno byla měněna napínací kladka a nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky zkusím to. Když už jsem tady, nevíš jak je to u 306 s kontrolou oleje v převodovce. Má asi 220 000 km. (auto).

Koupil jsem ho před 7 500 km a už jsem toho vyměnil fůru ale ještě to má mochy. Taky mi na nerovnostech klepe nějaký kloub řízení, ale prý to stojí 20 hadrů, tak nevím. Pavel Kerlin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To řinčení se mi taky párkrát stalo, vypadá to na startér. Schválně to zkus vypnout a znovu nahodit. Mělo by to přestat.

NEvim co ti klepe vepředu na 306, ale sou tam

1...2x spodní čep ramene cca 1000,- kus

2...2x kulový čel cca 450,- kus

3...2x stabilizátor cca 950,- kus

4...4x kulatý silentblok cca pár 170,- kus

5...2x zadní silentblok cca 300,- kus

6...futra brzd cca 600,- original sada na bendix a cca 1300,- sada na BOSH na jedniu stranu.

7...... horná misky tlumičů cca 600,-

8.......Tlumič cca 2000,-

9.......Pružina cca 800,-

A pár dalších blbostí...

Takže Easy ride

Vem za kolo do stran, když tam bude vůle, sou to kuláky, když bude vůle svisle, sou to spodní čepy, když se nohou opřeš do kola a bude cestovat, tak sou to silentbloky (častějc zadní)

Když kola držej, tak to budou stabilizátory, nebo brzdy, za brzdy můžeš vzít rukou až nebudou horký a vytočíš kola do rejdu, i malá vůle pekelně cvaká.

Je to takový kovový chrastění, když to bude znít dutě a tlumeně sou to stabilizátory.

Z dvacet by si měl komplet novej předek ,-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na klepání mají v některých servisech speciální naslouchátka, jako u doktora, nebo dokonce vysílačku, co se někam strčí a pak se při jízdě poslouchá. Ale tady, vzhledem k tomu, že to řinčí i při akceleraci, tak bych hledal okolo svodů a výfuku a taky zkontroloval silenbloky motoru (teda z vlastní zkušenosti).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...