Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Černé vinutí alternátoru – HDI


Leo

Recommended Posts

Jak vypadá Vaše vinutí na alternátoru (obzvláště u HDI motorů). Ten můj alternátor ho má docela černé (což by mohlo u některých starších alternátorů znamenat, že dostávají docela pokouřit a mohlo by dojít ke spálení), ale právě že není starý, ale měněný na jaře tohoto roku (proč nevím a jak vypadá nový jsem neviděl). Máte ho taky tak černé jak na fotkách (třeba je to nějaká ochranná barva z výroby, protože je to pouze na horním vinutí)?

Čím může dojít ke zničení alternátoru (že ho původní majitel po pěti letech musel vyměnit)? Nějak si matně vzpomínám, že i při velké zátěži prostě dá proud tolik na kolik je navržen a víc se z něj nedostane a proto by se neměl ani spálit?

Dobíjení mám 14,45V což je při horní hranici a jenom doufám, že mi alternátor dlouho vydrží a nebudu ho muset měnit.

post-0-14109595081356_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: rimmer

on to asi bude obecne pripaleny bordel co se tam dostane...neresil bych to, nemuzes chtit aby ti to svitilo novotou. Spis se ti driv spali elektronika alternatoru nez samotne vinuti.

Je fakt, že při detailnějším pohledu to vypadá, že je to něco černého na drátech, ale na ten bordel bych moc nevsázel, protože to vinutí by tak vysokou teplotu mít nemělo a je to rovnoměrně kolem dokola (možná nějaká barva). Jenom jsem se podivil, proč ho musel ten původní majitel měnit a chtěl jsem tomu předejít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...