ajsik

podivný zvuk 1,4HDi

2 posts in this topic

cca kolem 1700-2100 (největší kroutící moment motoru a dělá to nejvíce na rychlost 3,4,5) se ozvývá z levé strany motoru takové kovové cinkácí (né mlácení a nebo klepání), projevuje se to jen když akceleruji na více než 1/3 plynu a nebo v kopci. Prostě když je motor v zatěži po překročení 2000-2100 ten zvuk zaniká

když dám hlavu blíže ke spolujezdci tak to přestanu tolik slyšet takže si myslím že to jde spíše z leva ... v pravo před spolujezdcem je spousta kladek a řemenic, napadlo mě že to může být nějaká řemenice ale právě že to slyším jakoby zleva...:myslim

ECU neháže žádne chyby, auto žere od 4,2 do 5,0 pokud nejedu úplně na max...pak asi 6,0 (ale to je 150-160kmh dálnice a město brzda-plyn)

vadný vstřik by prý ECU na HDi poznala a každopádně už to dělá tak 25tkm a nic se nevysypalo ...

Mám 307 s tímto motorem a občas mi to dělá úplně stejně.Myslel jsem že to drnčí něco v přístrojovce ale když to dělá i v jiným autě tak to asi fakt bude něco v motoru.Dělá mi to nepravidelně už od novýho auta.V servisu se to pokoušeli hledat ale zrovna když jsem tam byl tak to nedělalo.U novýho auta to dělalo častěji ted mám najeto asi 10tis a dělá to míň.Nejsilněji se to ozve na 1900-2000 při ustálené rychlosti taková to typická jízda po městě.V nastartováným autě na místě se může s otáčkama dělat co chce a nic to nedělá.