Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

nákup přes e-bay


Kdo

Recommended Posts

to Vvitty :Omlovam se za to ze jsem nedocetl tvuj prispevek az do konce a neprecetl si ze je to problem kupujiciho protoze po te mi tvuj prispevek nedava smysl jelikoz kdyz pouzijes prostrednika jak popisujes ty zadne riziko tim nesnizis.Je to uplne totez jako by jsi mel vlastni konto samozrejme mozna ze prijdes o konzultaci s nekym zkusenym ale jak vidis

Kdo to vyresil radi mu poradime a pokud si zalozi konto sam za chvili po nekolika nakupech ]

nebude zadne rady potrebovat . Ohledne nakupu z US je videt ze jsi nic sam od nich nekupoval ac treba pisou ze posilaji pouze po Statech, staci se prodejce dotazat a podivat se na USPS za kolik je doprava a domluvit se vetsina rada kyvne a posle ti to. Co se tyce posty neni s ni zadny problem, pokud chces vec drazsi nez 20$ budes muset clit a to plati o vsech statech mimo evropskou unii .Samozrejme se s prodejcem domluvit a i drazsi vec lze oznacit jako 20 ceti dolarovou.Teoreticky je to riskantnejsi kvuli pojistce ale nikdy se mi nic nerozbylo ani neztratilo a byli to veci kolem 500$.

Je pravda ze jsem psal o autech ale nejen o nich.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2boby: nekdo tu psal, ze se da pouzit prostrednik, ale ze pak prostrednik nese riziko. to se da odstranit zpusobem, kterym jsem zminoval. co je na tom nejasneho? riziko jako takove samozrejme nesnizis, nic takoveho jsem taky nepsal. jen ho nenese clovek, ktery ma konto na ebay a uvoli se to koupit na sebe. duvody muzou byt ruzne, napr. ze s nekym, kdo ma slusnou historii se budou lide bavit radsi, nez s nekym novym. nebo nema kreditku. atd...

uz Ti to dava smysl?

obcas takhle treba neco protahnu pro dobre kamarady, kteri nemaji moznost platit kartou po netu a jiste sluzby nelze v CR rozumne ziskat jinou cestou.

klidne si mysli, ze jsem tam nikdy nic nekupoval, Tvoje vec.... treba se to za ty tri roky zmenilo, kazdopadne predtim to tak bylo. aspon u zbozi, o ktere jsem mel zajem. chtit vec do $20 se nevyplati, pokud to neni nejaka rarita, protoze postovne prevysi cenu zbozi... a clit neco v cene $2.000 pomerne vyrazne zdrazi cenu zbozi, minimalne se tak srovna s cenou v EU ;) no, a delat u toho cachry s deklaraci na nizkou hodnotu nema vyznam... BTW, limit uz neni $20, pro soukrome osoby byl zvysen na €45.

jen takova perlicka, nedavno me prijemne prekvapilo, ze dostat krabici letecky z HonkKongu a prijde na skoro stejne penize, jako obchodni balik ceske posty z Prahy do Brna....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale jo co se tyce sluzeb posty o tom zadna nastesti pri ceste z US ma ceska posta az posledni slovo a nic ji neplatis.Je pravda ze nekteri prodejci chteji pokud ma clovek nulove ci negativni skore mejl pred prvnim prihozem.Je pravda ze pokud clovek chce koupit pouze jednou muze pouzit nekoho jenze se vpodstate pripravi o prvni plusovy bod a bude priste az zjisti ze by chtel neco dalsiho zacinat od nuly.Proc to vlastne vsechno pisu kdyz pominu lidi kteri si rikaj obchdnici a jerjich marze jsou minimalne 100% a neradi takovehle rady slysi

tak se posledni dobou prave vyrojili takovyhle ruzni prostrednici kteri za ruzny poplatek nabizi neco co si kazdy muze zaridit sam.Navic co se tyce mne osobne je pro mne nakupovani na ebay zabava pri ktere se da ledascos dozvedet o naturach lidi ze vsech koutu sveta.O usporach nemluve.

Cachry s deklaraci ?je to darek ne?;) valuer price kdy rikas 40 eur a je to

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, obavam se, ze v mem pripade by low value deklaraci za a/ neuverili, a za b/ je to zlomek hodnoty zbozi. takze v pripade ztraty nebo poskozeni ti daji prave jen deklarovanou hodnotu. jak z toho ven, kdyz low value invoice a deklarace pojisteni zasilky na 100 nasobek trosku zavani...

btw, nektere zasilkove obchody z vychodu uz na tohle taky prisly, a zasilku poslou v obycejne, neoznacene krabici, bez insignii prodejny a s low value invoice... takze treba kvalitni plastove modely vyjde levneji a rychleji objednat z HongKongu, nez ze zasilkovky v CR... v prvnim pripade tak 800, ve druhem litr a vic :)

co se tyka prostredniku, no coz, proc ne, pro spoustu lidi to muze byt zajimave i tak a asi se to vyplati, jinak by to nedelali, ne?

rad verim, ze to pro nekoho muze byt zabava, mnohdy dokonce vetsi radost zpusobi samotny proces nakupu, nez zbozi samotne.

ad ceska posta - zrovna v mnou zminovanem pripade fungovala jako finalni dorucovatel taky, takze nejakou tu provizi zrejme dostala

[upravil dne 2.12.06 Vvitty]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jasne ja to myslel pro lidi co nevi jak to funguje kdyz prijde postak nic neplatis, jasne neco malo dostanou i kdyz treba u 13 kilovyho economa za 50 babek to asi moc nebude:)

Pockej ale ty stejne asi platis prevodem ze jo ? pac mam pocit ze tam je nakej limit pri placeni ze?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja uz z ebay nic neobjednaval dva roky, a predtim jsme to resili pres prostrednika kreditkou. detaily Ti nereknu, protoze to platil on a ja mu daval cash.... dneska kdyz objednavam obcas neco ze zahranici, tak to jde samozrejme taky kartou, a limit je na karte... prevodem se to moc neoplati, prilis drahe poplatky

ale asi se tam opet budu muset podivat, potrebuju koupit kulickove srouby a u nas za to chteji nekrestanske penize. v nemecku se daji koupit tak za 50%. skoda, ze neumim nemecky :(

[upravil dne 2.12.06 Vvitty]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peta

Původně zaslal: BobyD

:mad:

to Kdo: hod sem naky linky na ty svetla co se ti libi muzem to scihnout alespon co se duvryhodnosti tyce

Mel jsem stejny napad, ale pak jsem si rikal, ze by mohl mit obavy, aby jsme mu je \"nevyfoukli\"...

Vyfoukli, nevyfoukli. to je jedno....:grr, asi nějakého dobrovolníka stejně nenajdu :myslim, šlo mi jen o tuhle jednu sadu a všechno bych uhradil. Ale pro představu, šlo mi o tohle:

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/HID-CONVERSION-KIT-H1-H3-H4-H7-H11-9004-9005-9006-9007_W0QQcmdZViewItemQQcategoryZ36476QQihZ008QQitemZ180057685604QQrdZ1

nebo obecně:

http://search.ebay.com/HID-kit-H1_W0QQfkrZ1QQfromZR8

nemám konkrétní představu , ono to bude stejně podle Armagedonu \" fšecko Thai-wan\". Ale byl bych rád, kdybych našel někoho ochotného.

[upravil dne 4.12.06 Kdo]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...