Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Druh psa


Hadra

Recommended Posts

Ahoj, mám dotaz. Na jaře si chci k domu pořídit psa. Chci většího psa, ale mám kritéria. Aby byl hodnej na děti, aby hlídal, aby měl svou inteligenci. Je lepší fenka nebo pes? Doma máme fenku německého ovčáka, připadne mi docela fajn, ale je bojácná, má 7 let a stále je hravá. Občas neposlouchá a hlavně když hárá, tak jí přeskakuje v palici, vrčí na všechny, hrabe jak trefená. Mám představu asi ovčáka, nebo krátkosrstýho Retrívra. Co vy na toto téma?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hadra

Ahoj, mám dotaz. Na jaře si chci k domu pořídit psa. Chci většího psa, ale mám kritéria. Aby byl hodnej na děti, aby hlídal, aby měl svou inteligenci. Je lepší fenka nebo pes? Doma máme fenku německého ovčáka, připadne mi docela fajn, ale je bojácná, má 7 let a stále je hravá. Občas neposlouchá a hlavně když hárá, tak jí přeskakuje v palici, vrčí na všechny, hrabe jak trefená. Mám představu asi ovčáka, nebo krátkosrstýho Retrívra. Co vy na toto téma?

Určitě Retrievra, deti má rád a inteligentní je taky docela dost. A Zlatej je z nich asi nejlepší.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

psa mužeš mat akeho chceš zaleži natom čo ho naučiš a čo snim hodlaš ešte robit ..viz..:D:D:DMelody:D:D:D je to american stafordshire terier .2roky tvrdej driny a teraz je to pes ako sa pati kdo nevery nech sa spita :super:D:super:D:super:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jestli jsi nikdy neměl psa, tak asi toho labradorskýho retrievra, je to hodný pes i když trochu temperamentní, inteligentní, rychle se učí. Jinak všeobecně fenky bývají klidnější. Jinak co mi říkali zkušenější chovatelé na cvičáku tak labrador je o trochu lepší hlídač než zlatý retrievr, jsou trochu \"ostřejší\" :) V praxi to vypadá tak, že za plotem pouští hrůzu, štěká, ale pokud návštěvu pustíš za vrata tak se ze psa hlídacího stává pes vítací. Jinak co se týká dětí tak si myslím, že je lepší, když do rodiny přijde pes až po dítěti, aby si od začátku zvykl, že ty všichni lidi co jsou v domě jsou jeho rodina. Když je to naopak tak se z toho psa může stát taky pěkný žárlivec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud nechceš vyloženě hlídače, doporučuju taky zlatýho retrievera. My máme fenu něm. ovčáka, páč jsme hlídače potřebovali, ale na druhou stranu je to i mazel...:D Jen budeme mít asi problém popisovaný Driverem- dřív pes než dítě, tudíž jí musíme pomalu ale jistě připravit na to, že se nám rodina rozroste, ale že jsme všichni na \"jedný lodi\"...:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máme taky americkýho stafordšírskýho teriéra (mohutnější pitbul) Igora a přesto že dokáže překousnout v pohodě týč od smetáku, na mou 4 letou sestru nikdy ani nezavrčel. Je to vyloženě o výchově, když v tv vidím jak bojovej pes někoho pokouše tak jen kroutím hlavou.

Ten náš je vycvičenej na hlídání pozemku ale nikdy nikoho nekousl.

Zkusím hodit nějaký fotó :)

Tím nechci vyloženě tyto rasy doporučovat, jen sem chtěl přispět do diskuze.

Já kdybych si kupoval psa tak by to byl stafordšírský bulteriér (zmenšená verze obyč staforda). Je to výbornej takovej malej nabouchanej prďola :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdavim.

podle mého do rodiny s dětma jedině zlatýho retrívra.je to vyrovnaný pes na kterém můzeš

-štipat dřívý. ale je dost temperamentní.není to pes do kotce nebo na zahradu potřebuje

kontakt s páničkem a delší procházky třeba i na kole. ten můj -beník- umí sundavat ponožky,nosi telefon,pantofle, noviny,jo a taky má stršně rád slepice, už má dva zářezi

na pažbě.ale nazakousne je jen si sněma hraje.taky je dost zatízenej na vodu nedělá mu problém koupel vzimě.ale potom je to horší doma. zdeněk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Máme taky americkýho stafordšírskýho teriéra (mohutnější pitbul) Igora a přesto že dokáže překousnout v pohodě týč od smetáku, na mou 4 letou sestru nikdy ani nezavrčel. Je to vyloženě o výchově, když v tv vidím jak bojovej pes někoho pokouše tak jen kroutím hlavou.

Ten náš je vycvičenej na hlídání pozemku ale nikdy nikoho nekousl.

Zkusím hodit nějaký fotó :)

Tím nechci vyloženě tyto rasy doporučovat, jen sem chtěl přispět do diskuze.

Já kdybych si kupoval psa tak by to byl stafordšírský bulteriér (zmenšená verze obyč staforda). Je to výbornej takovej malej nabouchanej prďola :)

vychova je vychova, s tim souhlasim, ale sou psi, kteri maji jiste veci vrozene v genech...takze je lepsi si vybra obecne rodinneho psa :) My mame setra, neuveritelny posuk, strasne aktivni, hodny, vyzaduje neustale spolecnost, kazdeho by olizal od hlavy k pate, bohuzel lovecke plemeno...tzn. jak vidi neco co by mohl chytnout, tak muzes volat treba do nebes :) Vrati se az to chytne, nebo az mu to utece :) Nebo jak v jednem pripade, kdy jsem ho chytil ja ve snehu kdyz nahanel zatoulaneho kralika, tak jsem po psovi hodil rybicku a na podruhe se mi ho podarilo zpacifikovat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam moc dobre zkusenosti s labradorama. Chytri, hlidaji kdyz je treba a jinak jsou moc pratelsti a hravi. Akorat se s nima neda sepat v mistnosti, bo chrapu, teda aspon co vim...

Ale vsechno je o vychove, znamy ma treba dogu se kterou ma zachranarske zkousky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Původně zaslal: Hadra

Ahoj, mám dotaz. Na jaře si chci k domu pořídit psa. Chci většího psa, ale mám kritéria. Aby byl hodnej na děti, aby hlídal, aby měl svou inteligenci. Je lepší fenka nebo pes? Doma máme fenku německého ovčáka, připadne mi docela fajn, ale je bojácná, má 7 let a stále je hravá. Občas neposlouchá a hlavně když hárá, tak jí přeskakuje v palici, vrčí na všechny, hrabe jak trefená. Mám představu asi ovčáka, nebo krátkosrstýho Retrívra. Co vy na toto téma?

Určitě Retrievra, deti má rád a inteligentní je taky docela dost. A Zlatej je z nich asi nejlepší.

Dcera má zlatýho retrívra, je velký, má svoji inteligenci, je hodnej na děti, tedy je hodnej na každýho a v tom je problém, myslím, že by přivítal i zloděje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...