Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Bílá emulze na víčku plnění oleje.


gembi

Recommended Posts

Mám drobný dotaz. Mám P106 motor 1.0 a na jaře sem si nechal měnit těsnění pod hlavou, kvůli oleji ve vodě. Asi před měsícem se mi na víčku plnění oleje začala tvořit bílá emulze a pár kapiček vody. Na měrce žádnou emulzi ani pěnu nepozoruji, olej je černý a nepřibývá a rovněž se zdá, že za posledních 1000 km neubyla chladící kapalina. Když jsem se ptal v servisu kde mi to dělali, řekli mi, že to je v zimním období normální, pokud se jezdí na kratší trasy (jezdím trasy cca 20 km). Tak by mě zajímalo, zda mě tam nelakují a je to opravdu tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: gembi

Mám drobný dotaz. Mám P106 motor 1.0 a na jaře sem si nechal měnit těsnění pod hlavou, kvůli oleji ve vodě. Asi před měsícem se mi na víčku plnění oleje začala tvořit bílá emulze a pár kapiček vody. Na měrce žádnou emulzi ani pěnu nepozoruji, olej je černý a nepřibývá a rovněž se zdá, že za posledních 1000 km neubyla chladící kapalina. Když jsem se ptal v servisu kde mi to dělali, řekli mi, že to je v zimním období normální, pokud se jezdí na kratší trasy (jezdím trasy cca 20 km). Tak by mě zajímalo, zda mě tam nelakují a je to opravdu tak.

Pokud jezdíš jen krátký trasy tak se sráží vlhkost ze vzduchu, servis má pravdu, zkus to projet tak 50km, pokud to zmizí tak je to ok.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja mel podobny problem,ja me tu emulzi v nadrzce!nechal jsem menit tesneni a uz je to pohoda!jenze kdyz jsem mel vyndanej chladic a proplachoval jsem od ty emulze,vypadla z nej nejaka mala pulkruhova zarazka a uz sem neprisel od kud je!nakonec jsem ji tam nedal,tyden uz jezdim,nikde nic ani voda netece tak nevim!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem za odpovědi, nebudu to řešit. Ostatně, pokud se mi za těch pár tisíc kilometrů co přes zimu najedu žádná voda z nádržky neztratí, tak to opravdu asi jen vlhkost z atmosféry.

To oni: No v nádržce chladící kapaliny jsem měl olej právě na jaře a tam je to celkem jasný, že je nětěsnost mezi hlavou a blokem olej ze vzduchu do vody těžko zkondenzuje:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

servus,

môžeš byť v klidku dovtedy dokiaľ ti moc neuniká voda v nádržke. Stávalo sa na starých škodovkách, že keď netesnilo tesnenie pod hlavou tak uchodila voda do oleja a tá potom vytvárala emulziu s olejom na víčku.

Takže u teba je to len tými kratkými trasami. čaues.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: gembi

Mám drobný dotaz. Mám P106 motor 1.0 a na jaře sem si nechal měnit těsnění pod hlavou, kvůli oleji ve vodě. Asi před měsícem se mi na víčku plnění oleje začala tvořit bílá emulze a pár kapiček vody. Na měrce žádnou emulzi ani pěnu nepozoruji, olej je černý a nepřibývá a rovněž se zdá, že za posledních 1000 km neubyla chladící kapalina. Když jsem se ptal v servisu kde mi to dělali, řekli mi, že to je v zimním období normální, pokud se jezdí na kratší trasy (jezdím trasy cca 20 km). Tak by mě zajímalo, zda mě tam nelakují a je to opravdu tak.

Zdravim,

Ja mam 106 1,1i sport a mam v tomhle rocnim obdobi ten samej problem uz druhym rokem a vse se zda byt stale ok.:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Mi to dělalo taky a už nedělá... :aut

Je pravda že výpary se nahoře ve víčku kondenzují, jenže to nemají.. Mají být vsány do sacího potrubí.. ;) tenkou hadičkou která vede ke škrticí klapce.. Klapy mám dvě a obě měly onu dírku na odsavání ucpanou (jednu se mi ani nepodařilo vyčistit..) Dírka v klapě má průměr cca 1mm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...