Sign in to follow this  
Followers 0
jardas

drnčení při cca. 1800 otáčkách

12 posts in this topic

Nesetkal jste se někdo náhodou s drnčením (vypadá to jako v prostoru odkládací schránky u spolujezdce) při cca. 1800 otáčkách motoru, ale jen když motor není v tahu (jízda z kopce při zařazené rychlosti nebo bez rychlosti jen vytočení motoru na těch 1800). Dík za rady.

Skús pritlačiť kryt displeja od rádia, ktorý je nad palubnou doskou. Je to bežná závada.

Původně zaslal: Martinsk

Skús pritlačiť kryt displeja od rádia, ktorý je nad palubnou doskou. Je to bežná závada.

jo, to bych zkusit mohl, jestli jsem to už ale nezkoušel :myslim jestli to pomůže, tak dám určitě vědět. Tobě to taky dělalo? Jestli jo, tak jak jsi to odstranil.

to OK406: drnčí to pouze kolem těch 1800 a navíc jen když je teplota pod cca. 7°C a pokud motor není v tahu

Mě to drnčelo při otáčkách 2200 ot/min. a to ze předu. Když jsem přidal plyn, tak to ustalo. Nejdříve jsem myslel, že je to výfuk, ale ten byl v pořádku. Nakonec jsem na to přišel. Byl to horní silentblok v motoru na straně spolujezdce.

Původně zaslal: OK406

Mě to drnčelo při otáčkách 2200 ot/min. a to ze předu. Když jsem přidal plyn, tak to ustalo. Nejdříve jsem myslel, že je to výfuk, ale ten byl v pořádku. Nakonec jsem na to přišel. Byl to horní silentblok v motoru na straně spolujezdce.

a to byl uplně v pr... nebo jsi s ním něco udělal?

Byl špatný.Dělal to pouze při 2200 ot/min. Ať jsem přidal nebo ubral, tak nic. Tak jsem dal nový je je to v pořádku. Kdybych měl foťák, tak ti ho vyfotím. Je na straně spolujezdce nahoře.

A jak jsi poznal, že to bylo ono? Metodou pokus-omyl?

Mrknu na to, fotka by možná ani nepomohla, protože máš jiné auto. Dík za radu

Díval jsem se na motor a přidával otáčky. Bylo to slyšet a i lehce vidět, jak je to odřené. Já mám 406 2.0i. Neznám motor u 307. To byla příčina u mě, u tebe to může být něco jiného. např. se může dotýkat při určitých otáčkách výfuk o karoserii a to se pak přenáší po celém vozidle.

Jedno podobné \"drnčení\" při určitých otáčkách jsem zjistil za akumulátorem. Za plast. krytem, nad druhou brzdovou nádržkou je napříč plech a ten rezonoval při přechodu podobných otáček, jak udáváš. Stačí lehce napružit a vrátit plast. kryt. Jinak řeším pouze nové zvuky. Na těch ostatních 258 zvuků odevšad, jsem si už zvyk. No 307, to není Peg. Partner Multispace. To byla oáza klidu!!!

Me to zase drnci v rozmezi 3000-3200 otacek, na rychlosti nezavisle. Taky nekde od motoru zepredu. Tak radim driv :papa