Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Děsně výkonné žárovky


Kdo

Recommended Posts

Na webu jsem našel tohle:

http://www.vltava2000.cz/Sportovniautodoplnky/goodsdetail.asp?strGoodsID=5202

Otázka zní, zda je možno tomu věřit. Všichni víme, jak naše potkávací světla svítí a hodilo by se něco, co by výkon zvedlo. Teď používám H1 Osram Silver Star a je to lepší, než normál. Otázka je i jak se bude namodralý odstín světla chovat na mokru. Hlavně, aby se nejednalo o obyčejné shity se zamodřenou baňkou a o zbytek se postará placebo efekt.

[upravil dne 21.11.06 Kdo]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno kdysi jsem si koupil do XMka žárovky za cca 1000kč od Philips, které měli mít udajně stejné spektrum jako xenony. Mno a teď když mám bixenony v potkávacích světlech, tak v dálkových ty \"zázračné\" žárovky svítí jako blinkry. Takže na fotky moc nedejte. Jde totiž o to, co s čím porovnávají. Nebo stačí snížit napětí o 2-3V a hned každá druhá svítí krásně žlutě. Ty \"zázračný\" žárovky v postatě svítí jako jakékoliv jiné s plus padesáti procenty.

Ale bixenony jsou bixenony :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam nejake osramy s 50% zvysenou svietivostou.ked som ich vymenil za stare tak rozdiel bol,ale s postupom casu zistujem,ze so stretavackami svietim aby som bol videny a nie aby som videl.je to stale slabe oproti novsim autam s cirou optikou.neda sa to ani porovnavat,viete to dobre.takze moj zaver je asi taky,ze nech tam das cokolvek tak to nikdy nebude ono.ja sa s tym vyrovnam po chlapsky a pockam si na peniazky na nove auto:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím se \"pochválit\" taky jsem chtěl lépe vydět a tak jsem si objednal H4 70/65W namontoval je do auta a oni byly jako bludičky . To jsem byl neštastný, ne kvůli ceně (obě 98 kč) , ale protože vidím ještě hůř!! Až při jejich odmontování jsem se pořádně podíval a byly na 24 V:D:D: Aspoň mi to nic nepokazilo jako moje jiné nepozrné nákupy:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno jen takový dodatek. Nemluvil jsem o xenonové výbojce v obyčejný parabole, ale o kompletní bixenonové optice! Tzn. čočka s vlastní parabolou s el.mag. ovládanou clonkou, výbojkou a VN trafama. Navíc ta sranda mě celkem vyšla na víkend práce a 5000kč. Oproti těm žárovkám za litr směšná cena. Prošel jsem legální STK a několika policejními kontrolami. V autě už mám výbojky rok a půl a najeto cca 50.000km a naprostá spokojenost. Netvrdím že žárovky nevyjdou levněji, ale že bixenony jsou bixenony :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja jsem si taky koupil nejake s vetsi svitivosti...nejake +30%..maly rozdil je tam znat, ale nic zasadniho...605tka sviti na to stary auto celkem v pohode. Je dobre taky sundat skla, ocistit, a navlhcenym kapesnikem otrit prach v parabolach. Uz toho pomuze vice nez nove zarovky, pokud se to jeste nikdy neudelalo. Sklo byva taky nekdy dost dustojne zasrane zevnitr.

a jeste k tak drahym zarovkam...no trepal bych se hruzou, ze mi jebnou zarovky za litr :) ja tam mam nejake za stovku, a uz tak mi to prijde dost ;)

[upravil dne 22/11/2006 rimmer]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: rimmer

Je dobre taky sundat skla, ocistit, a navlhcenym kapesnikem otrit prach v parabolach. Uz toho pomuze vice nez nove zarovky, pokud se to jeste nikdy neudelalo. Sklo byva taky nekdy dost dustojne zasrane zevnitr.[upravil dne 22/11/2006 rimmer]

Asi to pomůže, ale IMHO nejvíc \"žere\" světlo ta plastová destička před žárovkou v potkávacích (bo dálková svítí jak o život i teď) a jak jsem se dověděl. tak to její žluté vypálení \"vyčistit\" nejde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No možná nejlepším řešením by bylo světla rozebrat, co půjde vyčistit a pak implantovat

http://www.rusmich-tuning.cz/Eufab/Sada-Xenonu-EUFAB-vymena-za-zarovku-H1_g5364.html

Osobně, když jedu podálnici souběžně s jiným autem, mám pocit, že ani nesvítím, je to bída, když je to s čím porovnat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: rimmer

ja jsem si taky koupil nejake s vetsi svitivosti...nejake +30%..maly rozdil je tam znat, ale nic zasadniho...605tka sviti na to stary auto celkem v pohode. Je dobre taky sundat skla, ocistit, a navlhcenym kapesnikem otrit prach v parabolach. Uz toho pomuze vice nez nove zarovky, pokud se to jeste nikdy neudelalo. Sklo byva taky nekdy dost dustojne zasrane zevnitr.

a jeste k tak drahym zarovkam...no trepal bych se hruzou, ze mi jebnou zarovky za litr :) ja tam mam nejake za stovku, a uz tak mi to prijde dost ;)

[upravil dne 22/11/2006 rimmer]

Na litr přijdou všechny 4ks a pak Eufab jako výrobce dává záruku 5 let, u nás ze zákona jsou to 2 roky, ale pokud ti praskne do těch dvou let tak ti ji vymění přímo na prodejně kus za kus, pry s tím nejsou problémy. Ve stary Š105 jsem měl nějaky Narvy 30+ a svítila líp než 406tka, a ty žárovky tam jsou 5 let a pořád svítěj.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kenduch

Mno jen takový dodatek. Nemluvil jsem o xenonové výbojce v obyčejný parabole, ale o kompletní bixenonové optice! Tzn. čočka s vlastní parabolou s el.mag. ovládanou clonkou, výbojkou a VN trafama. Navíc ta sranda mě celkem vyšla na víkend práce a 5000kč. Oproti těm žárovkám za litr směšná cena. Prošel jsem legální STK a několika policejními kontrolami. V autě už mám výbojky rok a půl a najeto cca 50.000km a naprostá spokojenost. Netvrdím že žárovky nevyjdou levněji, ale že bixenony jsou bixenony :roker

No to vypadá nějak levně na Bixenony. Tím neříkám že ti to nesvítí. Ale když tak bych asi měnil celý světla, ono nějak to zbastlit to umí dneska každej, ale udělat to tak aby to svítilo a neoslňovalo to už každej neumí. I když jak říkáš, prošel si technickou tak by to v tvém případě mělo být dobrý.

[upravil dne 22/11/06 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kdo

No možná nejlepším řešením by bylo světla rozebrat, co půjde vyčistit a pak implantovat

http://www.rusmich-tuning.cz/Eufab/Sada-Xenonu-EUFAB-vymena-za-zarovku-H1_g5364.html

Osobně, když jedu podálnici souběžně s jiným autem, mám pocit, že ani nesvítím, je to bída, když je to s čím porovnat.

Apropó, jaká teplota světla (6.000, 8.000, 12.000k) by byla nejlepší? Myslím třeba i mokrou vozovku, sníh, mlhu apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kdo

Původně zaslal: Kdo

No možná nejlepším řešením by bylo světla rozebrat, co půjde vyčistit a pak implantovat

http://www.rusmich-tuning.cz/Eufab/Sada-Xenonu-EUFAB-vymena-za-zarovku-H1_g5364.html

Osobně, když jedu podálnici souběžně s jiným autem, mám pocit, že ani nesvítím, je to bída, když je to s čím porovnat.

Apropó, jaká teplota světla (6.000, 8.000, 12.000k) by byla nejlepší? Myslím třeba i mokrou vozovku, sníh, mlhu apod.

Doporučuje se 6000k aby bylo dobře vidět na mokru, sníh a mlha nevím
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jozefsv

no hlavne vecer ked presadnem z fabie do 605 tak zistujem,ze nic nevidim.vela krat som hladal po internete nejake svetla s cirou optikou,ale nic.neviete niekto poradit?

Fabie má světla divně konstrukčně řešený, svítěj všude kam nemaj a oslňujou, si všimni že pokud proti tobě jede Fabka tak ti vždycky svítí do očí. A je i možný že je s těmi světly líp vidět.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kenduch

Mno jen takový dodatek. Nemluvil jsem o xenonové výbojce v obyčejný parabole, ale o kompletní bixenonové optice! Tzn. čočka s vlastní parabolou s el.mag. ovládanou clonkou, výbojkou a VN trafama. Navíc ta sranda mě celkem vyšla na víkend práce a 5000kč. Oproti těm žárovkám za litr směšná cena. Prošel jsem legální STK a několika policejními kontrolami. V autě už mám výbojky rok a půl a najeto cca 50.000km a naprostá spokojenost. Netvrdím že žárovky nevyjdou levněji, ale že bixenony jsou bixenony :roker

Mno, tady mluvíme o 605kách. Jestli to ale má XM-o stejný nevím a jestli rozumím pojmu bi-xenon, pak máš centrální výbojku, elmag. ventil, který přepíná tok světla do čočky jako H4 a dálkovou máš původní. Takže nejspíš máš osazení vnější H4 a dálka H1. 605-ka má osazení 4x žárovkama H1, takže bi-xenon není třeba. Jsem to zamotal....

[upravil dne 22.11.06 Kdo]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Původně zaslal: jozefsv

no hlavne vecer ked presadnem z fabie do 605 tak zistujem,ze nic nevidim.vela krat som hladal po internete nejake svetla s cirou optikou,ale nic.neviete niekto poradit?

Fabie má světla divně konstrukčně řešený, svítěj všude kam nemaj a oslňujou, si všimni že pokud proti tobě jede Fabka tak ti vždycky svítí do očí. A je i možný že je s těmi světly líp vidět.

fabie nepripominej, vsecky oslnujou...maji to kurevsky nastaveny, nechapu jak jim to mohlo projit..fabii poznam az z dalky jen diky svetlum v noci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už sem si zvykl Fábiím napálit dálkový, ať si to řeší jak chcou, ty světla sou humus.

Jinak v zimě hodně čistěte světla. Vždycky když sem se divil proč prd vidím tak sem zjistil že mám na skle světla vrstvu zaschlýho solobordelu.

Hodily by se ostřiky světel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže ještě pro upřesnění. XM má stejně jako P605 4xH1. Takže jsem navíc díky bixenonům získal jedny dálková světla. Jinak pokud jste spokojený s dálkovýma tak samo stačí xenonová optika. Je to jednodušší na montáž. Jinak do P605 ty čočky jdou stopro taky, stejné měl totiž v autě Marcos. Jinak kdyby někdo chtěl mám jednu xenonovou optiku doma a je k mání za 3500kč. Tzn. 2x xenonová čočka, 2x výbojka D1S 35W, 2x VN trafo. Vše nové, takže to nemá nic nasvíceno. Kdyžtak dejte echo na e-mail kenduch@centrum.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...