raul

Vzduchovy filter

9 posts in this topic

Aku znacku vzduchoveho filtra pouziva Peugeot popripade ak niekto pouziva iny nech doporuci. Dik

Myslím , že na značce filtru vůbec nezáleží, protože materiál všech filtru - ne zavodních - je stejný. Já kupuju v autokelly asi za 300kč a je super. Jinak v Peugeotu stojí originál něco kolem350 kč a je to úplně stejný.

Taky si myslim, že na značce moc nezáleží. Mám tam tuším UFI. Koupil jsem ho v Elitu. Našli ho v katalogu podle typu auta a motoru. Akorát by mě zajímalo, k čemu je na tý papírový harmonice nalepenej ten molitan. U filtru, co tam byl před tím, to nebylo. (406, 1,8 16V)

Presne preto som to som to napisal stary filter mam FRAM a ma molitan. Chcel som vediet ci ich tam davali v Peugeote, pretoze novy co som kupil uz presne neviem znacku ten molitan nema. Tak som zacal zhanat FRAM a tiez by ma zaujimalo aky je v tom rozdiel

já pouzivam bavlněný sportovní filtr,stojí cca 1000 Kc a stačí ho jen po 10000km vyprat a vydrží věčně.. motor je sice mírně hlučnější,ale myslím že to s ním líp jede a má to lepší spotřebu..

Som zvedavy ako sa potesis,ked si odpalis vahu vzduchu.Ano vyssi vykon/sportovy filter nekladie taky odpor/ale dokedy...Je totiz hakliva na kvalitu nasavaneho vzduchu.Sportovy filter ti totiz prepusti viac necistot,tie sa ti v nej zachytia a potom zadava zle udaje RJ.Takze RJ to bere,ze sa prehanas niekde vo vysokej nadm.vyske,tak prisposobi chod motora so znizenym vykonom....:myslim

Původně zaslal: raul

Aku znacku vzduchoveho filtra pouziva Peugeot popripade ak niekto pouziva iny nech doporuci. Dik

Tak znacku presne nevim /musel bych se ti podivat do auta/, ale menil sem ho pred mesicem - servis bere od Elite a stal necele 300,-

Tak vcera som ho vymenil dal som tam FRAM presne taky isty ako tam bol v nadeji, ze znizim spotrebu no nepodarilo sa. Aj vahu vzduchu som vycistil ale spotreba 8.7 :( tak asi sa bude musiet vaha vzduchu vymenit