Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Garáž a vaše názory na ni


raspa

Garáž a vaše názory na ni  

  1. 1. Garáž a vaše názory na ni


  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

Dříve jsem měl garáž (pro dvě auta) nevytápěnou, ale pro pohodlí jsem si tam nechal zavést topení a je to super:D. Proč?? V zimě venku vyklepu sníh z podběhů a ráno mám auto krásně vyhřátý. Jednou za týden natáhnu hadici a venku vymeju sůl z celého podvozku a spláchnu špínu v garáži do guly. Ale pro pohodlí vše, jinak bychom jezdili ještě na koni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pavel.happy

Dříve jsem měl garáž (pro dvě auta) nevytápěnou, ale pro pohodlí jsem si tam nechal zavést topení a je to super:D. Proč?? V zimě venku vyklepu sníh z podběhů a ráno mám auto krásně vyhřátý. Jednou za týden natáhnu hadici a venku vymeju sůl z celého podvozku a spláchnu špínu v garáži do guly. Ale pro pohodlí vše, jinak bychom jezdili ještě na koni.

NJ jenže jak ten sníh se solí přijde do tepla a rozmzne tak potom hlodá a žere, vysledek je KOROZE :o:o:o
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně že žere, mám nastříkaný spodek tlumexem, včetně dutin nějakým sajrajtem. Ale víc než spodek auta mě štve, že se ta břečka dostává i do chladičů a žere je to taky. Už jsem je měnil a nechápu, jak můžou dávat hliník na chladiče!!! Proto je (aspoň se snažím) vymeju proudem vody. Ono zase tolik dní, kdy jezdíš vyloženě břečkou není, abych se tolik bál o trochu koroze na podvozku. Víc se bojím výměny chladičů, původní vydržely 6 let :grr:grr. Máme ještě v té vytápěné garáži (8-14 °C) šade120 a ta je jako nová (70tkm), nátěr spodku jednou za 3 roky a to samé o mytí podvozku v horších dnech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pavel: To ti klidně povím, proč dávají hliník na chladiče. Ono to je tím, že dnes jsou většinou bloky motoru hliníkový a jak určitě víš, chladič není samoúčelný. Voda koluje okruhem nejen po chladiči, ale i motorem. Kdyby byl rozdíl elektronegativit jednotlivých materiálů zásadněji větší než 0, může se ti některá část okruhu rozpustit zevnitř, protože vytvoří galvanický článek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pavel.happy

Jasně že žere, mám nastříkaný spodek tlumexem, včetně dutin nějakým sajrajtem. Ale víc než spodek auta mě štve, že se ta břečka dostává i do chladičů a žere je to taky. Už jsem je měnil a nechápu, jak můžou dávat hliník na chladiče!!! Proto je (aspoň se snažím) vymeju proudem vody. Ono zase tolik dní, kdy jezdíš vyloženě břečkou není, abych se tolik bál o trochu koroze na podvozku. Víc se bojím výměny chladičů, původní vydržely 6 let :grr:grr. Máme ještě v té vytápěné garáži (8-14 °C) šade120 a ta je jako nová (70tkm), nátěr spodku jednou za 3 roky a to samé o mytí podvozku v horších dnech.

Tlumex je dobrej jen do ty doby než se někde udělá trhlinka, pod ní se voda z hadice nedostane a sůl tam zůstává, není nic vidět a potom někde pichneš a ouha díra jako hrom. Moje Shade vypadala taky jako nová, a po 18ti letech provozu měla všechno původní, nikdy nebyla garážovaná ale poslední 3 roky to bylo už o lepení dírek.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vytápěnou garáž preferuju ještě z toho důvodu, že tam dá kutit na autě i jinak všelico dělat, i když se čerti venku žení a mrzne. Stříkat kastle, měnit díly v motoru, hodně věcí si dělám na autě sám a když mi mrznou prsty a teče z nosu ...:roll:roll. A většina tady (ve fóru) asi rád kutí na autě, ne?? Mít si kam zalézt, vo tom to je.

Když mě bylo míň, byla pro mě garáž zvláštní místo schůzek naší party, kde šli stranou hádky a pře (většinou o ženský) a všichni svorně propadli vůni spáleného benzínu. Mám na to krásný vzpomínky a topili sme tam v kamínkách (požárníci by asi zešíleli), seděli okolo pionýrů a poté šáde (trabi) a hulili, popíjeli, kecali, atd. Ženský do kuchyně, chlapi do garáže...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Garáž nemám,přístřešek mám jen na zimu,jelikož na léto je pod přístřeškem zahradní traktůrek a vozejk,který sou ted zazimovaný v kůlně.Garáž bych chtěl,jednu vytápěnou s jámou a jednu nevytápěnou na parkování,ale nemůžu mít všechno:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Garáž nemám :/ Ale jestli se počítá i garážový stání tak to jsem nedavno pořizoval, vyhřívané..cena je mnohem nižší než samostatná garáž...

Za vyhřívanou jsem radš, a to proto že v zimě skoro vůbec nejezdím, a když jo a tak jen když je na silnicích sucho...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Akorát jsme se letos se sousedem pustili do výstavby garáží. Zatím máme jen hrubou stavbu, ale už tam s \"levnější půlkou\" parkujeme :super

Každý to máme na dvě auta a stačí to. Sice je nevytápěná, ale...

Teď zrovna scháním nějakou hodně levnou firmu na vrata, páááč už takhle to stálo hedně chechtáků a ty ceny vrat, to je děs:grr:aut

post-0-14109595020175_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no taky tady v Hradci garáž nemám a ani mi nijak neschází.a v Orličkách máme garáž do který zajíždím akorát když se hrabu v autě.a to musim vyjet s tátovim autem.no a když už by ta garáž byla tak určitě ne vytápěná.protože to vidim doma ty šílený louže.a nacucaný zdi vodou...:grr a taky to šílený vyhazování sněhu....fuj.

viz foto:

post-0-14109595020374_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...