Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Peugeot 307 - vyhrievanie sedadiel


Merlin021

Recommended Posts

Tak otec má Peugeota 307, rv.2003, 1.6 16V, všetko super, behá to jak strela, všetko jak má... Ale dnešným dňom zrazu nefunguje vyhrievanie sedadla vodiča... Kontrolka spínača svieti, všetky poistky i v motorovom priestore OK.. No ale keď som kukol pod sedadlo, tak ma srdce bolí ešte do teraz.. :o)) Premeral som obvody, káble všetko ok, relé spína, ale nejde do sedačky prúd... Pochybujem, že to bude v kábli pod kobercom, ten je fajne schovaný.. Myslím, že by pomohla schéma... Som totiž elektrotechnik.. :o)) Nevie niekto pomôcť?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co obvod v sedačce? Když na něj připojíš pípák, musí ječet jak zběsilej, jinak je v háji i ta vyhřívací dečka (viz. druhý odkaz od raspy).

Pokud nenaměříš při plně zapnutym zapalování (poloha před startováním) nebo při nastartovanym motoru napětí na konektoru u sedačky (v jiných polohách tam šťáva nejde), zkusil bych to změřit hned za vypínačem po sepnutí (napíchnout dráty jehlama), když na něm kontrolka svítí... :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Merlin021

Tak otec má Peugeota 307, rv.2003, 1.6 16V, všetko super, behá to jak strela, všetko jak má... Ale dnešným dňom zrazu nefunguje vyhrievanie sedadla vodiča... Kontrolka spínača svieti, všetky poistky i v motorovom priestore OK.. No ale keď som kukol pod sedadlo, tak ma srdce bolí ešte do teraz.. :o)) Premeral som obvody, káble všetko ok, relé spína, ale nejde do sedačky prúd... Pochybujem, že to bude v kábli pod kobercom, ten je fajne schovaný.. Myslím, že by pomohla schéma... Som totiž elektrotechnik.. :o)) Nevie niekto pomôcť?

Srdca bolenie by bolo keby bolo vyhrievanie v sedadle prerušené - ak je chyba v prívode, tak to nebude taký problém.

Myslím, že je to ošetrené tak, že sedadlá hrejú až vtedy, keď je naštartované a alternátor dobíja, takže ak motor nebeží, nič nenameriaš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dundee

U 405 stačí mít klíček v poloze těsně před startem, u 307 nevim jistě, ale s nastartovanym motorem tam jít šťáva prostě musí... ;)

P.S.: Taky malinko s elektrikou dělám :super:papa

Sice nejsem elektrikář ale taky si myslím že při nastartovaným motoru by tam elektrika jít měla !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A je mezi relé a cívkama ještě nějaká další věc? Jinak bych osobně šel po tom relé jako takovym nebo pak po kabelech.... Napíchni kabel od relé k cívkám, jestli je i v něm to napětí, který jsi naměřil na relé... (třeba blbě spíná, takový mám v autě jedno taky :D )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všichni. Problém v mém případě byl jen ve špatném termospínači , který je umístěn

v zadní části sedáku , pod opěradlem . Dá se nahmatat těsně pod látkou . Vše ostatní

fungovalo . Nyní funguje i vyhřívání sadáku a opěradla . Pokud bude zájem popíšu jak jsem

postupoval při opravě. Zatím čau.

PS. Jsem tu poprvé tak abych nezdržoval.

Jinak jsem s vami rád téměř každý den.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

P 307 hdi 2.0 80kW ´02

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som si minulý rok zohnal dve tieto vyhrievacie podušky na passata z výroby u nás v Púchove ale ešte som ich nezapájal lebo som nemal kúpene vrchné poťahy. Tie som si kúpil až teraz takže podušky tam schovám pod poťahy a zapojím ich. Síce nemám ani predprípravu t.j. vypínače v stredovom paneli ani konektory na poduškách nebudú pasovať ale musím to nejako vykoumat. Pripevním tam niekde do palubky vypínač a zapojím to cez poistku priamo na tiahnem káble pod koberce a hotofka.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AHOJ rastikt .

TO PROČ TI NESVÍTÍ KONTROLKY NEVÍM .SNAD POJISKOU V MOTOROVÉM

PROSTORU . DLE MANUÁLU K P307 JE TO 20 A POJISTKA Č. 6 , VYHŘÍVÁNÍ SEDAČEK ,

KTERÁ JE V ŘADĚ 8 POJISTEK POD DALŠÍMI 18 POJISTKAMI VEDLE BATERIE.

JAK JSI ASI ČETL V MÉM KRÁTKÉM PŘÍSPĚVKU TAK CHYBA BYLA VE VADNÉM TERMOROZPÍNAČI V SEDÁKU. TERMOROZPÍNAČ JE ASI 5CM ZAPUŠTĚNÝ DO MOLITANU SEDÁKU MÁ TVAR VÁLEČKU O PRŮMĚRU

ASI 1 CM A VÝŠCE ASI TAKY 1 CM. VEDOU K NĚMU DVA ŽLUTÉ DRÁTKY.DRUHÉ DVA DRÁTKY VEDOU PŘÍMO DO ODPOROVÝCH DRÁTŮ V SEDÁKU . TERMOROZPÍNAČ JSEM ODLETOVAL A OBA ŽLUTÉ RDÁTY CO VEDLY K TERMOSPÍNAČI JSEM SLETOVAL K SOBĚ . NYNÍ VYHŘÍVÁ JAK SEDÁK TAK I OPĚRADLO .

NYNÍ SHÁNÍM PODOBNÝ TERMOROZPÍNAČ ABYCH NEMUSEL VYHŘÍVÁNÍ HLÍDAT KVŮLI PŘEPÁLENÍ ODPOROVÝCH DRÁTŮ . HLÍDAT TO ZATÍM MUSÍ TEDY MANŽELKA NEBOŤ SE JEDNÁ O MÍSTO SPOLUJEZDCE.

VÍM JE TO ŘEŠENÍ ZATÍM NEDOKONALÉ , ALE MÁM ALESPOŇ JISTOTU , ŽE OSTATNÍ FUNGUJE JAK MÁ.

PTAL JSEM SE U PEUGOTŮ , ALE TY TERMOROZPÍNAČ OBĚDNAT NEUMĚJÍ A NOVÝ PODSEDÁK V KŮŽI STOJÍ PŘES 11 000 ,- KČ .

TENTO POSTUP JE STARÝ NĚKOLIK DNÍ . DNES TJ 24.11. 06 JSEM V RADIOAMATERU V Č. BUDĚJOVICÍCH

KOUPIL ZA 106,- KČ NOVÝ TERMOROZPÍNAČ A ZÍTRA HO NAMONTUJI. JEN JEŠTĚ MALÝ DODATEK . PŮVODNÍ TERMOROZPÍNAČ VYPÍNAL JAK JE NA NĚM NAPSÁNO VE 37C . TEN

DNEČNÍ \" AŽ\" VE 45C . SNAD SE MANŽELKA MOC NEROZPÁLÍ.

K TOMU RELÉ .TO JE POD SEDÁKEM , JE MODRÉ .VEDE K NĚMU ASI 6 DRÁTKŮ .

UVIDÍŠ HO NEBO NAHMATÁŠ NA STRANĚ U DVEŘÍ . RELÉ JE VELKÉ ASI 8x3x3 CM .

HODNĚ ŠTĚSTÍ PŘI OPRAVĚ.

JUPE

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...