Sign in to follow this  
Followers 0
ddája

problikává kontrolka oleje

11 posts in this topic

mám Peugeot 405 benzín 1,6 r.v.1990 a v zatáčkách mi problikává stopka s kontrolkou oleje .Oleje je tam dost.Nevíte co s tím?Souvisí kontrolka oleje na přístrojovce a převodovým olejem? Díky:papa

[upravil dne 16.11.06 ddája]

To myslím že nesouvysí ,ale mrkni se jestli nemáš ucpaný sítko na olejovým čerpadle

Jak víš že je tam dost oleje?

Mě to tohle dělá když jsou v motoru už jen 3 litry (z 5).

Původně zaslal: ddája

mám Peugeot 405 benzín 1,6 r.v.1990 a v zatáčkách mi problikává stopka s kontrolkou oleje .Oleje je tam dost.Nevíte co s tím?Souvisí kontrolka oleje na přístrojovce a převodovým olejem? Díky:papa

[upravil dne 16.11.06 ddája]

Mě to taky 405 dělala , když sem jezdil jako prase:D

Zkontroluj haldinu oleje, olejové čidlo, a když to nepomůže, řeš čerpadlo..

Pokud je tam oleje dost me to delalo taky u 306td. Bylo jen spatne olejove cidlo. Cirka kolem 150Kc. Doporucuji zkusit vymenit a pak budes chytrejsi. Kazdopadne to byva nejscastejsi zavada a je lehke a levne to zkusit...

O něco levnější je myslim zkusit dolít ten olej, jak je zmíněno výše :papa

taky mi blikala kontrolka když sem krouhal zatáčky a měl sem míň oleje.a taky to dělá čidlo tlaku oleje

Zistoval som u mechošov a hovoria že je riedky olej(starý) je ho treba vymeniť. Tak to skús. Nový olej má lepšiu viskozitu a nový olejový filter pustí tlak aj za (čidlo tlaku je až za ním). Starý može byť zanesený a prepúšta slabý tlak.

Bohužel to může být v konečném důsledku i složitější. V případě že se sekne redukční ventil oleje za čerpadlem (ocelové špony) tak to dlouhodobě znamená většinou komplexní újmu na celém motoru. Může nastat i varianta která vylomením pár zubů v čerpadle a pumpováním také zablokuje ventil do polohy otevřeno permanentně, což zase nemusí a většinou se tak stane že olej proletí přes těsnění olejového filtru. 2x jsem se s tím setkal.

Jsou to samozřejně až ty poslední scénáře, postupovat podle již zmíněných reakcí, od jednodužších po složitější.

Pokud je to moderní motor s ŘJ tak se v tomto případě sám ohlásí chybou a nepustí motor do vyžších otáček. Oblokování ŘJ která chrání motor před poškozením.