Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nejnižší otáčky na rychlostní stupeň?


Pietro

Recommended Posts

To Jindra:

ono se to nepujcuje, ale obce to davaji do kritickych mist aby ridicum ukazali ze jedou rychle ... tak sem toho hned vyuzil a testoval jak meri tachometr ... :)

udelal jsem si par kolecek ... takze v mem pripade se primarni ucel tohoto zarizeni minul ucinkem ... :D:D:D:D:D:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ajsik, Jindra

Hmm, a ja si myslel, ze tacha premerujou ve vyssich rychlostech. Tady nejde o to, jestli jedes 62 a na tachu mas 60, nebo 90/85. Tady jde o to, kolik skutecne jedes treba ve 150? Tam u nechterych tacho muze byt odchylka i 15 %, coz je skoro 20 km/h - a to uz je hodne znat.

P.S.: pokuty, cyklisty a srnky nebrat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasne, a pak me dostanou, kdyz Fabkari tvrdi, ze jim ta jejich 1,4i, 44 kW jede 190 (nekdy i 200).

Na 180 km/h potrebuje auto cca 100 koni, - treni v techhle rychlostech je zanedbatelny, hlavni je odpor vzduchu. A ten narusta s rychlosti kvadraticky :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a jak je to s odchylkou u pazoutu? znamena to, ze kdyz jedu 180 dle tacho, tak ve skutecnosti jedu 150? Na dalnici, az na par minut kdy necham pazouta projet, jezdim predpisove dle tacho. Diky objasneni odchylek uz chapu proc na me kazdej \"samolepkovej tuner\" a nektery ridici v Praze blikaj. :cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz ti to na rovince nepojede prez 200 tak ti ukazuje spravne :-)

Jinak pokud mas spravnej rozmer gum tak by odchylka mela byt celkem mala (5-10%).

Zkus si najit nejakou tu tabuli s merenim rychlosti a osol to tak na 150 a hned uvidis :-). To jsem zkousel v cizine, kdyz jsem mel vetsi rozmer gum nez ma 405 byt tak jsem mel stejnou rychlost na tachaci a na ty tabuli, zkousel jsem to asi do 90 km/h), protoze to bylo ve meste, kdyz jsem to pak zkousel s nermalni velikosti gum, tak jsem jel 50 a tabule ukazala 47, takze odchylka asi 5%, ve vyssich rychlostech uz nevim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam na 306tce digitalni rucicku ... tj. je rizene mikroprocesorem ... a kdyz jsem jel do italie tak jsem to testoval s GPS na strese a rychlost byla +/-5 kmh kolem te na GPS . (mel jsem 12kanalovy prijimac na strese a na notebooku mapu Route 66 2003)

a z kopce jsem to rozjel na 186kmh , ale kopec to byl poradny mozna by to slo na 190kmh :D:D, ale uz jsem tocil 5700ot/min na petku... (jinak rovinka max 175)

a toho Saxana jsem rozjel na 175 dle tacho taky z pekneho kopce ... (rovinka max. 160)

[Editován dne 24/6/03 ajsik]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud chces presne urcit odchylku tachometru tak to spocitej.

Existuje celkem jednoduchy vzorec na vypocet rychlosti z otacek motoru:

v= (otac/(st.pr * pr.st) )*obvod kola* 60

kde:

otac= skutecne otacky motoru

st.pr= staly prevod

pr.st= ´prevod prevod. stupne

obvod kola = obvod kola v metrech

Jed nekde po dalnici napr presne na 3000 otacek na 5 prevodovy stupen zaznamenej udaj tachometru, a pak si prepocti kolik jsi jel ve skutecnosti. Kdyz to takle udelas pri vice rychlostech tak si muzes zjistit kolik ti kdy promeruje tachometr.

Jinak nemecke dalnice jsou rovne a zkousel jsem co to da a jel jsem s Felicii spocitanych podle otacek a obvodu kol 193 Km/hod ale byla to upravena 1,3 MPI na 65 kW.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otáčkoměr taky nebývá zrovna nejpřesnější...

Jinak na dálnici se dá ověřit rychlost pomocí stopek - podle kilometrovníků, ty jsou celkem přesné. Znamená to ale jet např. 3 km skutečně ustálenou rychlostí, takže musí být na té dálnici volno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No celkem presne se da odchylka zmerit tak ze si poslechnes v radiu kde policajti zrovna meri, profrcis kolem nich zapamatujes si udaj z tachometru a oni ti pak reknou skutecnou rychlost. Je to presny ale nakladnejsi policemani si uctuju za jedno mereni nad 150 km dost penez :D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...