Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 406 coupé


Stewi

Recommended Posts

Původně zaslal: Stewi

MPavel- koukám že máš dost problémů s volnoběhem, jak to vypadá teď. Čet jsem si tu celou historii a docela hustý. To aby čert do toho praštil aby jsi už nezjistil co je v tom za problém...:o .Mno já jsem se doslechl o tom, že ty dvoulitry mají nepravidelný volnoběh již od výroby,ale nevim co je na tom pravdy...

Každopádně jsem již nadiktoval své požadavky známým, kteří mají autobazar a jezdí za hranice pro auti, ať se mi tam podívají na nějaké to coupéčko:aut

A ještě jedna věc...pokud jde o srovnání s obyč 406(ta samozřejmě neni obyč že jo??) jaké jsou rozměry auta, jeho váha a místo vzadu na sedačkách??

Zdravim a dikkk

JJ. S tím volnoběhem bojuji. Ale nejvíc mě na tom štve, že když jsem si auto kupoval, moc jsem si toho nevšímal... Zdá se mi, že na to někteří peugeoti trpí, protože jsem jel ve 2.2 sedanu a taky mu trošičku kmitaly....

Včera jsem vyměnil MAP senzor a žádná změna. Jen se mi zdá, že motor trochu líp táhne od spoda a je kultivovanější za studena, ale to se mi možná jen zdá...

Všechny rozměry a parametry najdeš na hlavních stránkách peugeot-clubu. Co se týče místa na zadních sedačkách v coupé. Abych se přiznal ještě jsem tam pořádně neseděl :D ale jinak si nikdo nikdy nestěžoval. Jen pro vysoký lidí není vzádu místo nad hlavou a vpředu to mají tak tak...

Přeji šťastný výběr....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Stewi

No s tím motorem mi teda děláte hezký dilema...:myslim...

Já bych tohle auto bral spíš jako ne sporťáka ale reprezentativní coupé. V černé vypada skvěle a přitom dost kozervativně. Budu dost jezdit, tak opravdu nevim jestli se mi ta V6ka vyplatí...

No s tím interiérem máš pravdu, toyota je uvnitř dost strohá, ale působí účelově. Ale se 406 se to srovnávat nedá...:cool:

S tím podvozkem jsi mi udělal radost, mám rád okresní silnice!!! Nezlobí tě elektronika je jí tam celkem dost co??

MPavel- jaký máš rok výroby? Co máš přibližně za výbavu? Máš v ní kůži? Tu bych chtěl. Černé auto a krémovou kůži...mmmm vypadá úžasně

Dik a zdravimmm

[upravil dne 16.11.06 Stewi]

Ono u toho trilitru nebudes mit o moc vetsi spotrebu nez treba u 2.0, mozna v extremnim pripade bude i nizsi, pac ten motor nemusis tolik tocit. Samozrejme ze kdyz s tim budes litat 230 po nemeckych dalnicich, tak ze si to vezme patricnou davku paliva, ale na normalni jezdeni s klidnou nohou te to nesezere. Je treba ale pocitat s vetsi investici po zacatku, pokud nebudes mit jistotu u rozvodu a budes je preventivne menit, tak je to min 12 000 Kc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

Ono u toho trilitru nebudes mit o moc vetsi spotrebu nez treba u 2.0, mozna v extremnim pripade bude i nizsi, pac ten motor nemusis tolik tocit. Samozrejme ze kdyz s tim budes litat 230 po nemeckych dalnicich, tak ze si to vezme patricnou davku paliva, ale na normalni jezdeni s klidnou nohou te to nesezere. Je treba ale pocitat s vetsi investici po zacatku, pokud nebudes mit jistotu u rozvodu a budes je preventivne menit, tak je to min 12 000 Kc

Přesně tak... jezdím denně po rudné do školy do Poruby (Šenov - Poruba cca 23km).. Jezdím kolem 110-160 pohodička (samozřejmě jen tam, kde mám dostatečný výhled a kde to znám - mám se rád... kupé nemám na závodění...) a taky dost po městě, auto nijak nešetřím a papká 12litrů, takže žádná hrůza.

Vypíšu všechny investice, od nákupu auta... Coupé mám cca měsíc a půl

Dovoz + přihlášení 12000kč

Geometrie 1000kč

olej (total 5w 40) + filtry 1500kč

rozvody 10000kč (po známosti origo díly) - mimochodem měl jsem tam ještě původní (tach.82000km) - takže spokojenost s dobrým kupem :)

Brzdy (delší dobu to stálo, a zadky byly KO) Brembo(zadek - kotouce a desky + ATE(predek desky) 8500kč (+-, přesně nevím)

pojistka allianz : 10000kč

medvěd blok: 5000kč

zimní pneu: 13.000kč

plast pod motor 730kč

plus ještě nějaké drobnosti... takže celkem kolem 80.000kč se vším všudy, ale mám auto v TOP stavu, kůže velmi zachovalá - nepopraskaná, nic netříská, nic nevrže, motor má sametový běh, otáčky nekolísají, studené starty bez problémů, zabírá krásně odspodu, a v každém servise říkali, že je fakt v perfektním stavu....

Co z toho plyne... po koupi auta musí mít člověk alespoň nějakou rezervu na nutné opravy :) a hlavně pevné nervy při výběru. Já objel několik kupátek a musím dát za pravdu těm, kteří tvrdí, že koupit kupé koupené v česku v dobrém stavu a hlavně nebourané je velké umění. To moje je dovoz z Francie.

Ať dobře vybereš ;)

[upravil dne 24/11/2006 @re]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: @re

Původně zaslal: MPavel

Se nevytahuj.... :D

už mlčím :aut

To bych řek. Takhle se mi to líbí... :D

Neeee. Dělám si srandu. Jen vychvaluj. Kdybych narazil na tak pěkný kousek taky bych vychvaloval.... Musíme se někdy na půl cesty sejít. Ten tvůj stroj bych opravdu rád viděl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MPavel

Původně zaslal: @re

Původně zaslal: MPavel

Se nevytahuj.... :D

už mlčím :aut

To bych řek. Takhle se mi to líbí... :D

Neeee. Dělám si srandu. Jen vychvaluj. Kdybych narazil na tak pěkný kousek taky bych vychvaloval.... Musíme se někdy na půl cesty sejít. Ten tvůj stroj bych opravdu rád viděl...

Hehe, abys nebyl zklamán :D je to přece jen auto... :D:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@re- Však z Ov je! odtamtud pochází moje slečna,vůbec obecně tam jsou hezký holky...:cool:

mno máš ji opravdu vymazlenou, musim uznat;)

Právěže 12 litrů je docela dost ... Já bych to potřeboval tak kolem osmi.S tim autem budu i trochu pracovat a když někam jedu tak si účtuju 1200, takže na tom docela vydělám:roker. Jo a na rozvody V6ky jsem se ptal a servis vyjde tak na 30tis!!!,to je dost+ ručení je také vyšší = že sem uplně hotovej, protože mi všichni doporučujou toho třílitra a já jsem z toho na prášky, protože jsem byl rozhodnutej pro dvoulitra:grr

Pokud jde o tu cizinu, tak to by mne teda docela zajímalo...Kolik za to tam??, taky o tom uvažuji. Mam tak kolem 180 tis, to by mohlo stačit ne??

MPavel- Mno sraz by byl super, to bych tam ale musel Berlingem:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Stewi

@re- Však z Ov je! odtamtud pochází moje slečna,vůbec obecně tam jsou hezký holky...:cool:

mno máš ji opravdu vymazlenou, musim uznat;)

Právěže 12 litrů je docela dost ... Já bych to potřeboval tak kolem osmi.S tim autem budu i trochu pracovat a když někam jedu tak si účtuju 1200, takže na tom docela vydělám:roker. Jo a na rozvody V6ky jsem se ptal a servis vyjde tak na 30tis!!!,to je dost+ ručení je také vyšší = že sem uplně hotovej, protože mi všichni doporučujou toho třílitra a já jsem z toho na prášky, protože jsem byl rozhodnutej pro dvoulitra:grr

Pokud jde o tu cizinu, tak to by mne teda docela zajímalo...Kolik za to tam??, taky o tom uvažuji. Mam tak kolem 180 tis, to by mohlo stačit ne??

MPavel- Mno sraz by byl super, to bych tam ale musel Berlingem:D

Ty rozvody NEJSOU tak drahé. Volal jsem do dvou servisů. V jednom za to chtěli 14.000kč včetně práce, včetně kladek, rozvodů, a ještě najakých blbostí + s vodní pumpou!!! a v druhém po známosti bez pumpy za 10.000kč... v origo servise to asi těch 30k stát bude, ale jinde určitě ne. A navíc pokud to máš udělané v servise, máš na to záruku. Rozdíl na pojistce je nějakých 2-3tisíce, což za rok je směšné. A dvou anebo třílitr... když honíš dvoulitr těch 10papne určitě. S třílitrem za těch 12 máš ale určitě úplně jiný požitek z jízdy -> mnohem lepší dynamika a ten zvuk... :super Auto taky mám na práci, ale i pro zábavu...

Měl jsem úplně stejné dilema... Jestli dvou nebo třílitr... Každý mne od dvoulitra zrazoval.. (i Mpavel :D) a jsem rád že mám třílitra... Papká více, ale odměňuje mne za to supr požitkem z jízdy...

Apropo... právě jsem se vrátil z venku... Už se zase leskne... (dávám tomu den :D )

406.jpg

by_pininfarina.JPG

[upravil dne 25/11/2006 @re]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právěže 12 litrů je docela dost ... Já bych to potřeboval tak kolem osmi.S tim autem budu i trochu pracovat a když někam jedu tak si účtuju 1200, takže na tom docela vydělám:roker. Jo a na rozvody V6ky jsem se ptal a servis vyjde tak na 30tis!!!,to je dost+ ručení je také vyšší = že sem uplně hotovej, protože mi všichni doporučujou toho třílitra a já jsem z toho na prášky, protože jsem byl rozhodnutej pro dvoulitra:grr

Pokud jde o tu cizinu, tak to by mne teda docela zajímalo...Kolik za to tam??, taky o tom uvažuji. Mam tak kolem 180 tis, to by mohlo stačit ne??

MPavel- Mno sraz by byl super, to bych tam ale musel Berlingem:D

U toho 2.0 počítej se spotřebou kolem devíti... A je v zásadě jedno jestli jedeš po městě nebo po dálnici nebo po okreskách. Ve městě se cukáš v zácpách. Po dálnici se s tímto autem 130km/h nedá, protože já osobně v něm usínám.... ;) a po okreskách mě většinou chytne rapl takže prostě pořád jezdím kolem těch devíti... Co se týče cen v origo. servisech na ty v zásadě nehleď. To co ti tam řeknou tak si vyděl dvěma, protože za tolik ti to udélá normální servis...

Když budeš hodně hledat tak určitě něco najdeš. Nezapomeň ale na náklady ohledně dovozu. Někde jsem četl, že hodně levný auta jsou z Belgie...

Já jsem pro sraz všema deseti, ale jak píše @re udělal bych to až na jaře, až budeš mít i Stewi coupe aby nás bylo více a bude i hezké počasí. A teď mě napadá vy všichni V6 a já s tím chudákem.... :(:D

to @re: Čoveče ty jsi úplný umělec. Fotka se znakem 406 je úžasná...

to Rebik: Prosím tě scháním krytku na litý kolo přesně jak máš ty. Krom Peugeotu, kde ji prodávají za 570,- ji nemůžu nikde sehnat. Dá se vůbec levněji sehnat mimo origo Peugeot?

[upravil dne 26.11.06 MPavel]

[upravil dne 26.11.06 MPavel]

[upravil dne 26.11.06 MPavel]

[upravil dne 26.11.06 MPavel]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MPavel

to @re: Čoveče ty jsi úplný umělec. Fotka se znakem 406 je úžasná...

díky :super je to jen makro od 2cm :) na manuál

kamarád si pod stromeček kupuje makro objektiv 1:1 pro svého nikona d70, tak to pak budou fotečky :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

Jo 406 cupé je pěkné auto pokud bych byl jen sám či s polovičkou není to jako rodinné autí,3 l bych sice bral ale už jsem vyrostl z toho závodění,stačí jet klidem a pomalu abych se mohl kochat krajinou a přírodní krásou,to by mě muselo býti tak o 25 let méně:D:D.Jinak pěkný fotečky:papa:papa:papa

3L není jen na závodění.... Taky se s tím dá krásně plout krajinou... Jo zavzpomínám, když jsem jezdil týden s Mercedesem C 320 benzín v automatu veškerá výbava ... To se to plulo... :mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před chvíli jsem se vrátil z hor. (Bečva - u Rožnova pod Radhoštěm)... Plulo se nádherně... Fakt jsem si to užil. Cesty volné, většinou suché... Jen mladá nějak po cestě zelenala :D Vše na známých cestách s velikou rezervou... ale paráda... Jak říkáš, není to na závodění, ale když tě to chytne, tak je lepší tam mít šestihrnek ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MPavel

Právěže 12 litrů je docela dost ... Já bych to potřeboval tak kolem osmi.S tim autem budu i trochu pracovat a když někam jedu tak si účtuju 1200, takže na tom docela vydělám:roker. Jo a na rozvody V6ky jsem se ptal a servis vyjde tak na 30tis!!!,to je dost+ ručení je také vyšší = že sem uplně hotovej, protože mi všichni doporučujou toho třílitra a já jsem z toho na prášky, protože jsem byl rozhodnutej pro dvoulitra:grr

Pokud jde o tu cizinu, tak to by mne teda docela zajímalo...Kolik za to tam??, taky o tom uvažuji. Mam tak kolem 180 tis, to by mohlo stačit ne??

MPavel- Mno sraz by byl super, to bych tam ale musel Berlingem:D

U toho 2.0 počítej se spotřebou kolem devíti... A je v zásadě jedno jestli jedeš po městě nebo po dálnici nebo po okreskách. Ve městě se cukáš v zácpách. Po dálnici se s tímto autem 130km/h nedá, protože já osobně v něm usínám.... ;) a po okreskách mě většinou chytne rapl takže prostě pořád jezdím kolem těch devíti... Co se týče cen v origo. servisech na ty v zásadě nehleď. To co ti tam řeknou tak si vyděl dvěma, protože za tolik ti to udélá normální servis...

Když budeš hodně hledat tak určitě něco najdeš. Nezapomeň ale na náklady ohledně dovozu. Někde jsem četl, že hodně levný auta jsou z Belgie...

Já jsem pro sraz všema deseti, ale jak píše @re udělal bych to až na jaře, až budeš mít i Stewi coupe aby nás bylo více a bude i hezké počasí. A teď mě napadá vy všichni V6 a já s tím chudákem.... :(:D

to @re: Čoveče ty jsi úplný umělec. Fotka se znakem 406 je úžasná...

to Rebik: Prosím tě scháním krytku na litý kolo přesně jak máš ty. Krom Peugeotu, kde ji prodávají za 570,- ji nemůžu nikde sehnat. Dá se vůbec levněji sehnat mimo origo Peugeot?

[upravil dne 26.11.06 MPavel]

[upravil dne 26.11.06 MPavel]

[upravil dne 26.11.06 MPavel]

[upravil dne 26.11.06 MPavel]

Asi ne, nevěřím tomu......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno asi to dotáhnu z ciziny a spíš než na motoru mi asi bude záležet na stavu auta. Uvidim, rád jezdim trochu rychleji, ale zas často jezdim s přítelkyní, která má po ošklivé bouračce, takže je strašně vystrašená při sebemenším zrychlení...:nevim

Jak tak ale koukám moc lidí tady s coupátkama neni co???

Taky bych už chtěl takhle leštit auti:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Stewi

Mno asi to dotáhnu z ciziny a spíš než na motoru mi asi bude záležet na stavu auta. Uvidim, rád jezdim trochu rychleji, ale zas často jezdim s přítelkyní, která má po ošklivé bouračce, takže je strašně vystrašená při sebemenším zrychlení...:nevim

Jak tak ale koukám moc lidí tady s coupátkama neni co???

Taky bych už chtěl takhle leštit auti:grr

Doporučuji dovoz, a nic neuspěchat!!! Raději jet několikrát, než pak litovat... já to svoje vybíral skoro měsíc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...