Sign in to follow this  
Followers 0
jirujak

chvění auta

8 posts in this topic

Zdravím, chtěl bych se na něco zeptat. Mám peugeota 306 1,9D a při jízdě se mi v určité rychlosti rozechvěje celé auto. Auto se chvěje i při menší rychlosti ale mnohem míň (nepatrně). Myslím si že vyvážením kol to není, protože.....

To chvění je poměrně dost cítit hlavně při rychlosti mezi 60 až 80 Km/h - kdy se celé auto úplně rozklepe, ale jen když je v tahu!!!! Když v této rychlosti vyřadím je klid. To chvění je cítit i volantu ale hlavně na řadící páce-ta se taky dost chvěje. Když jedu rychlostí při které je to nejvíc znát a vyřadím vše se sklidní - cítit je to i při brždění na pedálu od brzdy. Čím by to mohlo být? :myslim Poradím mi prosím někdo..

asi tak nějak. hoď auto na hever a zkoukni všechny silentbloky,jak na motoru tak na ramenech

A dělá to když jedeš na neutrál a dáš motor do otáček?

Nebo když stojíš na místě a točíš motor - není toho náznak?

Ne, ne, když jedu na neutrál a postupně přidávám plyn tak aby šel motor do otáček tak se auto nerozklepe. Ani když stojím a dávám motor do otáček... Zkoušel jsem o tom ještě něco hledat na netu a dočetl jsem se že většinou mají tento problém opravdu na starosti silentbloky ale taky jsem se dočetl o poloose, tak nevím... Budu s tím muset nkam zajet.

A nebucha, alebo nelupe to pri zabere? Skus maly test: Daj plny rejd na parkovisku, zarad 1 a pridavaj plyn. Ak to zacne chviet, alebo buchat, alebo lupat, je to polos. To iste skus aj na druhu stranu.

Původně zaslal: jirujak

Zdravím, chtěl bych se na něco zeptat. Mám peugeota 306 1,9D a při jízdě se mi v určité rychlosti rozechvěje celé auto. Auto se chvěje i při menší rychlosti ale mnohem míň (nepatrně). Myslím si že vyvážením kol to není, protože.....

To chvění je poměrně dost cítit hlavně při rychlosti mezi 60 až 80 Km/h - kdy se celé auto úplně rozklepe, ale jen když je v tahu!!!! Když v této rychlosti vyřadím je klid. To chvění je cítit i volantu ale hlavně na řadící páce-ta se taky dost chvěje. Když jedu rychlostí při které je to nejvíc znát a vyřadím vše se sklidní - cítit je to i při brždění na pedálu od brzdy. Čím by to mohlo být? :myslim Poradím mi prosím někdo..

Jo to budou klouby na poloosách..

Zkus za ně vzít na heveru rukou a koukni na manžety, jestli v nich je vazelína, nebo nejsou ruplé.

Při té příležitosti to chce, posvítit si alespoň na domečky silentbloků. Já z toho mám teď masážní sedačku, jak se to klepe... holt šetřim na poloosu :)