Sign in to follow this  
Followers 0
navpoint

klepání při brždění

17 posts in this topic

zdravim. Když prudčeji brzdím, tak se mi zezadu jakoby od nápravy ozývá klepání až duté rány. Jakoby bouchalo plato, ale plato to není. Nevěděl byste někdo, co by to mohlo na 306 být? Díky

složitá není ale je drašší teď záleží který máš urvaný vem nějakej pajzr zvedni auto a skus s tím zahejbat kolik přesně stojí to nevím ale můžu to .do zítra zjistit

myslím že kolem 1000 za jeden ale nejsem si jistej.Budeš mít určitě urvaný ty co jsou výc ve předu ty zadní bývaj dobrý.

hmm, to teda neni zrovna zadarmo musim rict. ale co se da delat no. Blby je, ze me cekaj jeste rozvody, poloosy a zadni naprava :bojim

to bude možná lepší sehnat jinou nápravu přijde to asi levněji,na vrakáči přijde tak kolem 3000 kč.

Jo ty při demontáži z auta zústávají na nápravě ale musíš to pořádně prohlídnout aby nebyli taky urvaný.V Praze na vrakáču určitě seženeš nebo skus annonci,ale nejdřív omrkni pořádně tu svou musí u té kastle držet jak se bude odchlipovat tak je to špatný

ja bych si na to netrouf. bude to delat znamej. tak by mozna sehnal i levnejs tu napravu - dela s autama. tak diky. reknu mu, co jsem zjistil :papa

Na 306 mi při brždění nebo při průjezdu malíma nerovnostma bouchalo něco vzadu , tak jsem kontroloval silenbloky a tlumiče jsetli nejsou vyteklé. a nic tak jsem vsadil na tlumiče a koupil nové- nakonec bouchání dělal silenblok v oku tlumiče v držáku nápravy- někdo mi říkal že je stejně samosatně nekoupím tak at si nedělám hlavu z nových tlumičů. Při výměně jsem zjistil, že v tom plechovém držáku mi ten urvanej silenblok vybouchal volnější díru a větší šroub díky otvoru v silenbloku nenasunu, tak se mi to občas ozve i ted´, ale netrápím se tím. Kvůli tomu se nevybourámKdyž jsem měl utržený ten silenblok ke kastly co se dá z heveru vyměnit tak nákup jednoho byl řádově stovky a měnil jsem oba (pověra), ale projevovaly se tím, že když jsem v táhlé zatáčce intenzivně brzdil tak auto jelo do strany po odlehčení brzd se vracelo. Myslím, že kvůli silenbolkům měnit nápravu je zbytečné.

davat zadni napravu z vrakace je sazka do loterie, pokud zvazujes to auto jeste nejakou dobu provozovat (soude podle planovanych investic jako rozvody atd asi ano.....)... nikdo ti nerekne, jestli ta co tam je na tom neni zhruba stejne, nebo dokonce hur nez ta Tvoje. Navic Te vyjde tak na 3-5 tisic s rizikem repase v brzke dobe, komplet repas tak 6-10 a mas pokoj.

zkus hledat, informaci na toto tema i argumentu pro a proti je tu dost....

Původně zaslal: navpoint

fakt jo? to by i slo. to by bylo i s tema silentblokama?

No to je pěkná blbina.

Podívejte se pod auto, který gumy sou prasklý a na všechno (i uložení tlumičů) Ty Silentbloky stojej v řádu stovek. Můřeš koupit i PUR, když chceš mít pocit, že to dýl vydrží, ale měnit celou nápravu za něco, o čem nevíš kolik to nejelo, jetli neni vohnutá, co na tom kdo bastlil, kvůli silentblokům, co sou stejně kolikrát načatý... to chce fakt silnou náturu.

super, tak já nechám na ty silentbloky někoho mrknout a koupim je. Ta repase mě stejně časem asi čeká, ale zatim to snad není tak hrozný. Začnu rozvodama a poloosama. Tak dík chlapi :papa

ono je lepsi tu repasi udelat radeji o neco driv, nez o neco pozdeji.... vzjde to levneji, neni nutne menit pak vse-.---