Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Návyková záležitost


MPavel

Recommended Posts

Pěkný stroj je Tesla. Sportovní auto, vyvinuté v USA a jezdí pouze na elektřínu. Z 0 na 100 za nějakých 5 sekund a na jedno nabytí ujede asi cca 300km, myslím.

Podle mě elektřinou poháněná auta bude prozatím možné využívat pouze ve městě (kratší vzdálenosti) a na jízdy mimo město vodík popř. ethanol... Momentálně nejslíbnější jsou ale motory na ethanol...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MPavel: souhlas, jenom nechapu, proc se takove auta uz daaavno nemuzou vyrabet... :roll

uz vubec nepochopim, co se sleduje vyrobou maloobjemovych udajne \"vykonnych\" motoru typu HTP... VW do motorarny v CR zainvestoval cca 10mld Kc, proto jsou 1,2 tak cenove uprednostnovane... :bojim

Kdyby misto toho vyvijeli alternativni pohon... treba fabie s aku do mesta + spal. motor mimo nej... u nas na VS uz se to realizovalo s favoritem, tak proc to nemuze delat VW?

hold ropne spolecnosti nas maji v moci daleko vic nez vlada, media atd ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano. Všechno to drží na uzdě ropné společnosti a podle mě je to taky z části neschopnost jednotlivých zemí. Toto tady dávno už mohlo být. Mohlo být už zřízeno zázemí pro takovéto vozy (zásuvky, kde bychom mohli nabýjet... :)) Na druhou stranu alternativní pohony jsou stále ještě drahé. Zejména mě zaráží jak je možné, že zde ještě není přístupný ethanol. Jezdí se na to už v brazílii, teď už ve švédsku. Vůbec by nebyl žádný problém na to jezdit i zde. Alespoň by se vytvořila konkurence k ropě a sráželo by to ceny, resp. ceny by byly stabilnější...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechno moc pěkný, to poslední video je super a s těma alternativama máte pravdu. Třeba už v šedesátejch letech udělali soudruzi v Německu (nebo možná u nás na nějaký VŠ) Trabant Electric, kterej měl pod kapotou elektromotor se startérgenerátorem z vrtulníku (místo dynama) a jezdilo to. Nevýhodou byla vysoká hmotnost a snížená maximálka na cca 45 km/h. Zkusim to najít... :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dundee

Ehm, trochu jsem se sekl v datech i místě, ale tady to je: http://www.trabant.cz/test.php?klic=125 :mrk

no tak to je neco, dneska uz by mohly byt AKU levnejsi, prece jenom zname LIon apod, a cena 7Kč/100km :o:o:o

hned bych strcil nejakou novejsi variantu do 309tky :D naprosto ekologicke auto, pokud nikde nevytece baterka :D proc uz to tu davno neni? :roll:roll:roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dundee

Protože v tý době si to jen tak ustřelili a vyšlo to, jenže to bylo jen pro dva... :grr

jenomze uz jsme 22 let nekde uuuuplne jinde, tocime videa mobilama atd... ted uz by se mohl pouzit elmot. vyvinuty primo pro tohle... navic baterie uz taky pokrocily... :myslim tak proc porad NIC? pojdme postavit nejake Peží na baterky :mrk:mrk:mrk :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě někde sehnat nějakýho vhodnýho dárce vozu, já bych byl schopnej sehnat ten generátor, co byl v Trabim, na letišti ještě nějakej snad ve skladu bude... :D

Dneska se objevil tenhle článek, tak snad se začne konečně něco dít... http://www.novinky.cz/auto/octavia-s-motorem-na-bioetanol-uz-od-ledna_101175_80v48.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sehnat par blaznu na fakulte, tak si necham dovezt nejakou zachovalou 205ku a jdu do toho :super:super:super staci vyvinout patent a zacit rozvijet na vlastni pest, ziskat pro to par automobilek v rozumnych zemich a bylo by to :) takovy maly elektromobil do mesta se mi zda idealni... :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...