Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

spojka


dr.snake

Recommended Posts

na volnobehu mi susti nieco zo spojky...ak stlacim trosku spojkovy pedal tak to prestane...co to bude? lozisko?ma nabehane iba 130000km a jazdene zenskou...:o

na almere mam 220000km a az teraz idem menit spojku...uz viem preco cela afrika beha na nissanoch a toyotach:super

[upravil dne 11.11.06 dr.snake]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak snake robi to lozisko na prevodovke,lebo spojkove lozisko huci ked stlacis pedal cize sa opre lozisko o pritlacny tanier a prestane hucat ked das nohu z pedala dole a lozisko v prevodovke huci ked nemas vytlacenu spojku cize hriadel prevodovky sa toci spolu s motorom a pocut to prve lozisko v prevodovke :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Mi také ševelí ložisko někde od spojky. To ložisko od převodovky mě nenapadlo.

K tomuto problému se mi však jakoby natahovalo lanko ke spojce nebo je již natolik opotřebovaný kotouč. Údajně by tam měl být samostavitelný bohden, jelikož jsem nikde nastavení nenašel. Již dvakrát jsem vymezoval vůli na lanku podložkama a pak se cca za necelý týden celá situace opakuje, tj. spojka opět přestala pořádně vypínat a vůle na lanku je znovu, cca 3 až 4 mm. Bohužel jsem si na začátku problémů neodměřil polohu spojkové páky na převodovce, jestli se postupem času v klidové poloze mění nebo je skutečně někde zrada v lanku. Obávám se však, že to bude ale spojka jako taková. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak už mám spojku vyměněnou (celou sadu). Rozsypalo se mi spojkové ložisko. Kotouč byl na tom ještě vcelku slušně. Vše asi začalo závadou na spojkovém lanku, u kterého byl nějaký mechanizmus pro korigování vůle. Vlivem tohoto lanka bylo spojkové ložisko stále v záběru a tím došlo k jeho odrovnání. Nyní mám vyměněno i lanko, kde se vůle seřizuje klasicky pomocí matice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak dneska se mi taky vysypalo lozisko

kdyz jsem vyjel od baraku tak mi spojka zustala v polovine a 4000 otacek na dvojku a rychlost 40km/h tak si rikam ze ten kousek jeste dojedu ale na posledni krizovatce mi zustala uplne na zemi a auto porad jelo

mi nezbylo nic jinyho nez to odtahnout do servisu snad mi to zpravi co nejdriv:(

ps spojkovou sadu jsem sehnal za 3500kč + prace takze tak 4500-5000

[upravil dne 17.5.07 djfrozen]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...