Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Teplotní čidlo???


Guest Tomáš1

Recommended Posts

Pánové mám dotaz ohledně mých otáček.

S Mašinkou jsme proměřili váhu vzduchu, plynovej přepínač - ok, kabely a svíčky Champion najeto cca. 7000 Km (oboje bylo úpně nové). Proběhla kontrola hadic, spon, spojů, konektorů. Dal jsem nový benzínový a vzduchový filtr ale otáčky mého Mi16 jsou pořád podezdřelé. Při teplotě kolem 70°C otáčky spadnou dolu rychleji pak chvilku setrvají (klasika Mi16) a pak spadnou pod 1000ot/min. Jenže jakmile se teplota dostane na cca. 80-90°C problém začne a otáčky padají pomaleji pak nasleduje setrvání a poté se otáčky zastaví na 1000 ale nejčastěji cca. 1100 ot/min. Je možné, že by tento problém dělalo teplotní čidlo? To je totiž jediné co jsem neměnil. Pokud čidlo může mít vliv tak které, protože u Mi16 jsou mám ten dojem tři. Dvě na motoru a jedno na chladiči. Lidé pomozte:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cidlo na chladici ne... to se stara jen io spinani sahar....

Cidla na makovici (budou nekde u termostatu) jsou jedno na mereni teploty vody (zelene, aspon by melo byt zelene:)) a pak cervene, ktere ridi kontrolku prehrati....

Ja bych to tipoval na to zelene.... ale taky to vubec cidlem teploty nemusi byt....

Jeste me napadla jedna vecicka: co kdybys tam dal termostat, co mel kdysi masinka :) ten myslim fungoval kolem 75°C nez ho vymenil za ten dobrej :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak jak pravil Jindra, do pocitace vstupuji teploty vody, teplota a vaha vzduchu a dalsi udaje a podle nich pocitac ridi otacky atd. Rekni mi typ vstrikovani a ja to nekde najdu. Typoval bych Bosch Motronic 1.3 (35 pinu). Jakej mas typ motoru (K6B, KFZ, RFZ, D6B, D6E,...)?

Rozhodne to cidlo vyzkousej (a draty k nemu taky).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak Motronic tam je to máš pravdu ale jestli číslo 1.3 tak to nevím. Motor? Je tam označení DUX9J4Z spíš něco podobného(pořadí písmen není správně) musel bych se mrknou do motoru tam je takovej šikovnej štítek na podběhu. Jinde jsem to zatím neobjevil.

Někdo mi taky psal na soukromej e-mail, že měl podobný problém a že to bylo čidlo teploty nasávaného vzduchu. Na Mi je těch čidel pěkná hromada a mají velký vliv na chod motoru. To jsem zjistil a nikomu to nepřeju.:mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

To Dydzej: Hele, když si takovej š?oural, nenašlo by se někde schéma ABS na 405 od r.v. 93? Je tam 100% jinej systém než je posnanej v chytrý knížce. Dělá mi to zajímamou věc. Pokud auto najede na nějakou větší nerovnost, tak se spouští motor hydraulický pumpy přesto že nebrzdím. ABS fachá bez potíží a ani diagnostika nic nesignalizuje, takže chybka bude asi až někde za ECU, ale přeci jenom... Díkes....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Hics: za par tydnu bude mj. tohle:

* Anti Blockier System Bendix

* Nachtrag - Anti Blockier System Bendix

* Antiblockiersystem Bosch 2SE

* Antiblockiersystem Bosch 2SE, Prüfungen

* Antiblockiersystem Bosch 2SE - ersetzt 167-D-03/91

Snad se tam najdes ;) ty dva posledni jsou z 1994.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem Hics

To Dydzej: Hele, když si takovej š?oural, nenašlo by se někde schéma ABS na 405 od r.v. 93? Je tam 100% jinej systém než je posnanej v chytrý knížce. Dělá mi to zajímamou věc. Pokud auto najede na nějakou větší nerovnost, tak se spouští motor hydraulický pumpy přesto že nebrzdím. ABS fachá bez potíží a ani diagnostika nic nesignalizuje, takže chybka bude asi až někde za ECU, ale přeci jenom... Díkes....

třeba se to snaží preventivně brzdit aby ses na tý nerovnosti nevysekal :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...