Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Větrák topení na 605????


Denim405

Recommended Posts

no...na plny vykon jede uplne mimo ty koncove tranzistory, pripoji se pres to relatko na tistaku naprimo na 12V a fici. Kdyz regulujes, tak to jde pres tranzistory. Cili takhle se da s urcitou pravdepodobnosti urcit ze tranzistory jsou spatne. Jinak ti moc neporadim, mel jsem to rozebrane uz cele do sroubku ten tistak, taky mi vetrak obcas blbne, asi tepelnou pojistkou, ale na nic jsem neprisel(delal jsem tu vymenu koncovych tranzistoru). A schema zapojeni toho tistaku asi nikde nebude

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Regulace je ready, to jsem proměřoval a ukázalo mi to jak klesá postupně napětí.hlavní problém je dole u větráku,ten tišťák je asi taky v pohodě ale jak tam je ten tranzistor a odpor tak ty jsou v řiti.Ještě tam zkusím přivést proud na přímo a obejít tím ten tišťák a uvidím:myslim:myslim:myslim:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tišťák obejdeš tak že dáš větrák na max a chvíli počkáš! Protože ten se nemusí roztočit okamžitě po tom co ho dáš do polohy max, ale s prodlevou a to dokáže pěkně zamotat hlavu. Pokud se roztočí tak budou na stopro v háji ty výkonové tranzistory co říkají kluci. Jinak přesně stejný jako ty co jsou tam od výrobce asi neseženeš, ale lze je nahradit těmito \"Motorola MJ11015\". Budeš potřebovat celkem dva kusy. jeden stojí cca 100kč a pořídíš je třeba v GM. Jinak pokud už budeš rozebírat ten ventilátor tak se koukni na uhlíky jestli nejsou už nadměrně opotřebované nebo jestli nezůstávají viset. Při těchto problémech pak totiž ta regulace velice ráda odejde do věčných lovišť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...