Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Hledá se převaděč signálu rychlosti


gen.Migen

Recommended Posts

Mam peugeot 2.1 td z roku 96 a zlobí mě tachometr.Pročetl jsem všechny diskuze s touto tematikou a dle rad všechno vyzkoušel a prozkoumal. Čidlo i tachometr se zdá být v pořádku, tudíš mi někdo poradil že je chyba v převaděči signálu rychlosti. Proto se na Vás obracím jestli někdo neví přesně kde je umístěn (jak je označen)? Závada se projevuje takto: Když je motor studený tak tachometr neměří, pokud se zahřeje nebo jedu rychlostí kolem 90km/h najednou ručička tachometru vyleti, parkrát klepne o doraz na nule a drží rychlost. Pak už měří poměrně dobře, pouze s náhodnými výpadky. Docela mě to štve a už se v tom vrtám druhej den a pořád žádný výsledek. Šnek v diferenciálu je vpořádku, stejně jako šnek na hřidelce co se zasouvá do snímače. Snímač signál dává. Tachometr nemá žádné nepropájené spoje. Děkuji za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je schovanej za šuplikem spolujezdce a jako jediná z těch černejch krabic má

bílý olemování okolo konektoru.Letoval sem to dvakrát, dycky to vydrželo tak

500km a začlo to zlobit zas.Po výměně za kus z vrakoviště /100sk/absolutní

spokojenost.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje 406 z. roku 1996 (benzín) ten převaděč nemá (hledal jsem za přihrátkou dost detailně).

To, že nevidíš špatné kontakty na čidle nebo v budíkách ještě není záruka, že to funguje dobře (můžou být špatné i ty pol. součástky). Podle mne to spolehlivě poznáš jedině výměnou kus za kus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem tu krabičku našel, byla opravdu za šuplikem spolujezce. Je vysoka asi 9cm, široká asi 6 cm. Celá černá a z vrchní strany kam se připojuje konektor má bílej olem jak psal bagr. Horší je to, že je celá zatavená, tak se ji ted pokusím nějak rozdělat. Pak dám vědět:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem tu krabičku zatim nerozdělal. Nejrači bych zajel a pujčil ze servisu nebo koupil novou a zkusil jestli je to tím či nikoli, ale nevím kde je kolem Brna nějakej servis kterej by tohle dovolil. Nevite někdo o nějakym servisu kde zapujči na vyzkoušeni součastku a když je to tím, tak vam ji prodaji?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Přesně stejné příznaky jsem měl taky. Převaděč rychlosti jsem rozdělal pilkou na železo a jen opravdu náhodou jsem desku spojů nezničil. Propájení přívodů nepomohlo. Nakonec jsem sehnal funkční na vrakovišti. Jak bude čas přidám foto rozřezané jednotky. Jinak přístup k ní je při zalehnutí dobrý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte mam podobny problem, Peugeot je r. 96 1,9 TD,

Ked som ho kupil nesiel otackomer vobec tachometer blbnul ako to hore popisovalal gen.Migen,

Tak som prepájkoval spoje ako to bolo popísane tu a otačkomer začal ist ale tachometer ziadna zmena.

A dalsia vec co ma stve viac ako ten tachometer(miestami funkcny), ze niekedy zapnem klucik zhavim a nerozsietia sa kilometre, nastartujem a nejde ani jedna ruka okrem teploty, kontrolky a podsvietenie funguju noramalne. Auto si postoji a potom to opat ide.

Prosim o radu som s toho na nervi, ak niekto mam budiky mal by som zaujem ich kupit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...