Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Potrapte svoje mozkovny


deeper

Recommended Posts

Našel jsem docela zajímavou hádanku. Nad řešením jsem dumal dobrý tři dny, tak jsem zvědavej na vás:D

Představte si, že máte dva knoty a víte, že každý hoří přesně hodinu. Nevíte ale, jak jsou knoty dlouhé. Oba dva knoty hoří nelineárně, to znamená, že může za pět minut z prvního knotu uhořet třeba 90% a zbytek bude hořet 55 minut. Nebo to může být všechno naopak a nebo úplně jinak. Problém je v tom, že potřebujete odměřit pomocí těchto dvou knotů 45 minut.

Přeju hodně štěstí...

Prosím nepiště odpovědi sem, a? se můžou trápit i ostatní. Časem to sem hodim. Kdyžtak mi ho pošlete na u2u. A já vám řeknu jestli to máte správně bo ne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja taky jednu prihodim ale mozna ji nekdo zna.

Leti cestovní letadlo plne cestujicich z Ameriky a Kanady a přesně na hranicich se zriti!!! Poradte kde pohrbej pozustali?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz deeper dovoli, nasel jsem neco podobneho:

Mam dvoje presypaci hodiny. Vetsi se cele presypou za 11 minut, mensi za 7 minut. Potrebuji presne odmerit 15 minut. Jak to mam udelat, jestlize behem mereni mohu obratit pouze jedny hodiny a to pouze jednou?

Taky to piste na U2U Dydzej, aby si uzili i ostatni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo chtěl jsem vám sem hodit řešení těch knotů. Takže zapálim jeden knot na obou koncích (bude hořet půl hodiny) a současně s nim zapálim druhý knot na jednom konci až první po půl hodině dohoří zapálím druhý konec na knotu 2. Zbývá 15 minut + půl hodina předtím = 45 minut:D:D:D:D:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...