Sign in to follow this  
Followers 0
daja535

Ramena

7 posts in this topic

Zdravím chtěl bych se zeptat je třeba po výměně ramen zadní nápravy(P406 sedan) udělat geometrii ?

Jestli ano proč když jsou tyčky setjně dlouhé?

Děkuji Daja535

no já osobně bych na geom.zajel,protože nigdy ti ty ramena nedaj tak,jako byly ty původní.ale mě když měnily ramena u 405ky tak mě dělaly geometrii oni hned po tý výměně.auto sem měl v Pardubicích v Peugeotu

to jo no,lepší nechat něco kolem 400 kč za geometrii,než pak dávat prachy za gumy

Tyčky jsou sice stejně dlouhé,ale držej je šrouby s excentrickou podložkou,takže když šroubem otočíš změní se geometrie zadní nápravy.Jo a u 405ky se na zadní nápravě nic štelovat nedá

tak konečně názor podložený zkušenostma ,

ano má pravdu Trnkoš skutečně je to tak že i když jsou tyčky stejně dlouhé ,excentricky se nastavit musí .

Již jsem to zjistil ,včera jsem to dělal u kámoše v dílně a hned jsme udělali laserovou geomku ,vše v poho a autíčko neplave a jede rovně .

Díky . daja535

To Trnkoš:Pravda u P405 se na zadni napravě je geometrie danná konstrukcí,maximálně se šteluje světla výška(nastavením torznich tyčí)....a na předním závěsu typu MC Pherson se šteluje akorat rozbíhavost......:mrk;)

PS:ale když už to tam je tak bych jim dal překontrolovat obě nápravy,na tom přece záleží nejen sjíždení pneumatik,ale jízdní vlastnosti vozu!:papa