Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

kolik ma byt motoroveho oleje v 306 1,4??


komaross

Recommended Posts

cau lidi, mam velky problem, menil sem olej na sve 306, v manualu jsem vycetl ze v motoru 1,4 je 3,5l motoroveho oleje, po vypusteni stareho jsem nalil 2 litry noveho a zmeril merkou na olej hladinu oleje, ale at merim jak merim porad my to ukazuje hodne nad maximalni rysku, ted tedy nevim jestli je tam toho oleje malo nebo hodne, prosim poradte mi nekdo,kde je chyba. taky mi obcas za jizdy problikava kontrolka zatazeny rucni brzy a nevim co to je. dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak toho oleje tam budeš mít určitě víc jak 2 litry. To co stojí v manuálu (3,5l) to souhlasí. S tou měrkou je to divný. (měříš to asi blbě:D) Bejt tebou doleju to na těch 3,5l a hotovo. Vypustil jsi ten starý???:D:D:D Bez srandy určitě to dolej nebo si pochroumáš motor.

Ohledně kontrolky na ručmiko brzdu tak to je stará a běžná závada. Hodně často to dělá spínač pod ruční brzdou. Prasné v něm to perko co ho vrací a ono to pak bliká jako na diskotéce.:D:D. Mrkni na spínač a uvidíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3.5 litru, 0.5 l připadá zhruba množství co je v olejovém filtru. Když už se mení olej, tak je dobrý motoru pořádně zahulit, a? se pěkně prohřeje. Pak nevypínat, počkat na spuštění sahar(y) a hurá olej ven z auta. Při takovém postupu tam nacpeš max 3 litry, ten půllitr tam někde zůstane. Nebo se dělá ještě prasárna - po vypuštění oleje se motor startérem 2 sekundy nechá protočit. Pak na tebe vyletí ten zbývající půllitr :D:D:D a do auta nacpeš přesně 3.5l

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...