Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zimní gumy povinné???


Medvěd

Zimní gumy povinné???  

  1. 1. Zimní gumy povinné???


  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

Původně zaslal: MPavel

to Medvěd: Já za to nemůžu, že žádný z výrobců nebyl schopen vymyslet takovou gumu. A i kdyby nějaká taková guma existovala tak bych pochyboval, že by si jí dopravci kupovali, protože by byla určitě velice drahá.... Jedině pak předepsat zákonem, ale.....

Diskutujeme tady o tom zda zavést povinně zimní gumy či ne, ale trochu zapomínáme na jeden velice důležitý faktor a to je řidič. Pokud je za volantem hovado tak nepomůžou ani gumy s hrotama. Osobně bych zpřísnil autoškolu a to tak, že bych zavedl povinné absolvování školy smyků a to alespoň dvoudenní kurz. Tím bych zpřísnil i závěrečné jízdy s komisařem, které by zahrnovaly i zvládnutí určitých smyků. Tímto opatřením by se sice výrazně zdražila a ztížila autoškola, ale na druhou stranu by řidičák nedostal každý jouda. Vždyť dnešní auta jsou velice silná a rychlá. Sice mnoho z nich mají ve výbavě různé elektronické pomocníky, ale pokud ho řídí člověk, který není schopen ho zvládnout je to vlastně zbraň.... Je to prostě pořád o člověku.

Tak jsem zvědavý, kdo se do mě pustí jako první.... :D:papa

Tak ja se do tebe pustim:P souhlasim s tebou az na 2 veci - zimni gumy dela treba kumho ( za cca 10-15 tkc) a za druhy a tady s tebou silne nesouhlasim je skola smyku.....v dnesním provozu....treba na magistrale nebo na jizni spojce v praze vyvola jakykoli nabeh smyku nehodu - auta zde jedou cca 40 cm od sebe a dalsi vec kterou bych tu rad zminil je jizda kontrolovanym smykem s autem se zadnim nahonem (tento typ nahonu je vychvalovan temer vsemi motoristickymi novinari), ale v testech v TV se zapomina trochu na to, jak se vyrovna pritijedouci ridic se zadkem meho auta ktery je v protismeru:mrk:mrk:mrk:mrk......jinak souhlas lepsi jsou opatrnejsi lidi nez hovada se zimakama co si mysli ze jedou jak na suchu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no já bych souhlasil s tim aby byly povinný.protože když přijedou k nám do hor např.Pražáci na letních a snažej se vyškrábat tam kde nemáj šanci(na letních)akorát to ucpou a místní piloti kuli takovejm vol*m nemůžou projet.protože tam se musí jet furt a když zastavíte nak neni šance se rozjet a musí se couvat cca 1,5 km spátky(nikde se nedá otočit)to pak máte chuť takovýho blba nakopat do řiti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak si taky dovolim přidat názor-možná za něj dostanu po čuni :D

Nemyslim si,že je to až tak o gumách,ale je to hlavně o řidiči...

Já jezdim na letnákach celej rok a v zimě se podle toho taky patřičně chovam vědom si horších vlastností oproti zimákum.Zatim jsem žádnej problém neměl ani nikdy nikoho\" nenavalil\";) na ježdění po Plzni a okolí mě to stačí-na hory s tim nejezdim a když je na silnicích sněhu hafo,tak necham auto v garáži.No a když je ledovka,tak by mě ani zimáky nepomohly-led je led takže i v tomhle případě volim jinej pusob dopravy:aut MYslim ,že když někdo jezdí jako hnup,tak mu ani zimáky s řetězama nepomužou:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1) Pan Řebíček, ČSSD, zelení, červení, žlutí ani jinak barevní mě zatím nepřesvědčili, proč by zimní gumy přispěly k lepší situaci na zimních silnicích. NEPŘESVĚDČILI !!! (zatím)

Nehodlám tedy měnit kola podle zimního času, letního, podzimního nebo jarního, prostě jakéhokoliv času - ať je to přání sebevětšího a sebesebevědomnějšího soudruha. Podle mě je každého věc, jestli bude jezdit na letních nebo na zimních.

2) Líbí se mi, co napsal Medion ;) Shrnu-li to ve zkratce :

\" Šikula na horách si vystačí i na letních a Pražáci (kde mají kalamitu 2x za zimu) se bez nich jednoduše obejdou. \"

Myslím, že to docela přesně popisuje situaci.

3) Zimní pneu na kamiony jsou sice super (a dokonce se i vyrábějí), ale máš-li přezout kamion a 2 návěsy, vyjde tě investice na cca 500.000,- Kč . Sorry, bejt dopravce, za tyhle prachy budu radši riskovat letní - vždyť u nás zase tolik nesněží - kolik dní jezdíte v zimě na \"sněhu\" - 10, 15 ? (stejně většinou jsou silnice protažený a \"mokrý\")

4) To, že zimní gumy fungují pod +7 °C lépe než letní je sice fine, ale pokud najedu za zimu okolo 3000 km si je nebudu měnit (sněhu u nás na silnicích tolik není - nebo počkám 6 hodin, pak by měly (a většinou i jsou) silnice již protaženy a \"stabilizovány\")) - a proč, kvůli přání nějaké strany ?

5) Pokud tento zákon projde, bude to pro Policii ČR docela problém. Nejenže od ní odcházejí lidé - za poslední 3 měsíce jsem je kromě pravidelné hlídky na trase České Budějovice - Jindřichův Hradec (kluky vyhlížím a pravidelně jim mávám) nikde neviděl, takže to vypadá, že nestíhají kontrolovat takové věci, jako alkohol za volantem, nebezpečnou rychlost, agresivní jízdu a platnost známky STK - ale oni jí chtějí přidat ke kontrole lékarniček ještě kontrolu pneumatik. To budou v zimě kontrolovat zimní a v létě letní ? Anebo si mohu v létě nechat zimní pneumatiky ?! Ať mi někdo doloží nevýhody zimních pneumatik na bezpečnost provozu v létních měsících.. pane Řebíčku, jak jste to vůbec myslel ?!

5) Ekonomii sem netahejte - pokud se mi pneumatiky nebudou zdát, nepojedu. Pokud bude šéf chtít, abych jel, klidně mu to přenechám. Nejsem sebevrah. Pokud nemám na zimní pneumatiky, v zimě nejezdím - nebo jezdím busy na letních \"slickách\". A pokud pojišťovna zjistí, že jí bourají řidiči víc na letních než na zimních, tak jim jistě dá malus ( :D - ehm, nebo že by v rámci solidarity natáhla všechny ? )

6) Na mě nekoukejte. Když jsem jezdil se Š105 S, frčely Barumky OR34 - tehdy ještě univerzály. Dnes je tento vzorek pokládán již letní. Ale jistě by nebyl problém vyrazit na tyhle gumy hvězdičku, M+S, a připsat Winter. Dvě různé věci téhož ? Říká se tomu univerzály !

7) To co mám na autě je moje věc - něco za rok najedu. Ale stále si říkám, kde je rozdíl mezi těma letníma a zimníma gumama (kromě těch 10 dní, kdy je sníh).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stejnak si myslím že pokud mezi zimníma a letníma gumama je tak velkej rozdíl tak je to kvůli dvoum faktorům:

1) většinou se kupuje užší guma než na léto (jezdí srandovní golfy s vytaženýma lemama)

2) velký mezery mezi vzorkem kvůli \"vyhazování\" sněhu

Četl sem že \"závodní\" gumy (Pirelli PZero Nero apod.) ztrácí 35% přilnavosti na sněhu. Naopak zímní guma potřebuje vrstvu sněhu aby se zvýšila přilnavost o 25% oproti normální letní gumě.

Tvrzení o tuhnutí letní gumy pod 7° sem nikde nenašel podložený. Ty zimní gumy nejsou zas o tolik měkčí než letní ve stejným rychlostním indexu. Samozřejmě když si v Tescu šáhnete na Protektory, skoro se ten vzorek dá odloupnout jak je měkkej, ale taky bych s tím nejel rychleji než 50km/h. Navíc ta letní guma se třením stejnak ohřeje.

Každopádně nejsilnější tvrzení podle mě je (jak bylo řečeno), že pokud by pojišťovny kvůli řidičům s letníma pneu prodělávaly, dávali by za to nějaký třestný malusy nebo bonus za zimní (což by se blbě hlídalo) nebo by už ten zákon dávno protlačily. Oni ví, že to vyjde nastejno tak i tak protože ti na letních co zimou probruslí v pohodě se v počtu vyrovnají těm co bourají se zimníma.

A nakonec je potřeba taky říct že se tu řeší relativní blbost, protože jezdí lidi se špatnýma brzdama, hnijící konstrukcí, vylágrovanýma tlumičama apod. 99% staré generace škodovek nemá na silnici co dělat. Jediný štěstí je, že to auto je tak měkký, že když do mě vrazí, já se opráším a zavolám policajty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

A nakonec je potřeba taky říct že se tu řeší relativní blbost, protože jezdí lidi se špatnýma brzdama, hnijící konstrukcí, vylágrovanýma tlumičama apod. 99% staré generace škodovek nemá na silnici co dělat. Jediný štěstí je, že to auto je tak měkký, že když do mě vrazí, já se opráším a zavolám policajty.

mluvíš mi z duše, to je přesně ten důvod proč jsem v neděli založil anketu, co lidem vadí víc, co víc ohrožuje bezpečnost:

- to že na silnicích jezdí mnoho aut bez stk nebo s nelegální, to že mnohou aut nemá ani uzavřené povinné ručení - to jsou i ty případy kdy pak viník od nehody ujíždí neposkytne pomoc, řidiči bez řidičáku nebo s odebraným řidičákem, a další a další horší věci...

Reakce na mojí anketu jak si můžete samy přečíst byli velice negativní, dle názorů přispívajících jsem demagog, ostatně mám pocit že se tu všeobecně moc nenosí vyjadřovat svoje názory, je tu pár \"osobností\", které co řeknou je dogma a ostatní se přidávají a buď si svůj názor nedokážou vytvořit a nebo se svojí myšlenku snad i bojí prezentovat ...???:myslim

V mojí anketě hlasovalo docela málo lidí, ale i z toho mála je výsledek následující - 20% hlasujících vadí nejvíce soused, který v zimě za sucha a tepla vyjede na letním obutí. Pánové k tomu nemám co dodat, pak se dívíme že silnice vypadají tak jak vypadají, jen doufám že takový kabaret šašků budu potkávat na silnicích co nejméně.

Co hlasujícím absolutně nevadí, že po silnicích jezdí auta bez povinného ručení, zajímalo by mě proč? Ten kdo nemá tuto základní věc k provozu auta, tak těžko bude řešit technický stav svého vozu a další povinnosti jako by případně byli i ty zimní gumy... navíc většina případů, kdy viník od nehody ujede, jsou právě díky tomu že nemají pojistku uzavřenou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2dress: nediv se, kdyz je ta anketa ponekud nesmyslna... duvody, proc si to myslim, mas tam. nerikej 20%, rikej DVA. prezentovat cokoliv z ankety, kde hlasovalo deset lidi je nesmysl.

co se tyka povinneho, nenapadlo te treba, ze to lidem vadi, ale mozna o neco mene nez to ze jezdi spousta pasti na kolech? a v odpovedich jsem slysel par hlasu \"vse zminene\".

nekdo tu zminoval univerzaly... takova pneu kombinuje spis nevyhody letnich a zimnich, nez vyhody... je vhodna do uplne jinych klimatickych podminek.

2vix: napr vyrazne delsi brzdna draha te nepresvedcila? zkousel jsi stejne auto na dobrych letnich a dobrych zimnich?

rad verim, ze treba i pockas az snih roztaje, ne kazdy se tak chova a chovat muze... ono vyjet na vikend a v nedeli vecer zjistit, ze napadnul snih... ehm... a strany do toho netahej, doba kdy porouceli vetru desti je pryc :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Špatnému řidiči nepomůžou ani super zimáky.

Problém s nařízeními je ten, že je nelze přesně definovat.

Nejde jinak, než podle data určit, kdy nazout zimní gumy obecně. Guma se nedá oblékat jako kabát, když sněží, nandat a když nesnění sundat... tedy dá, ale je to poněkud náročné.

Zájmem každého je, aby se na silnici choval co nejbezpečněji. Tedy v mém zájmu je, pokud to klouže, použít takové gumy, aby to neklouzalo. Naprostý nesmysl se definovat všechno zákonem.

Ztráta vlastností u letních gum záleží na jejich složení. Jsou letní gumy, kterým nevadí na suchém asfaltu silně pod nulou a jsou takové, které už při plus 5ti kloužou a nedá se na ně spolehnout. Pokud budu jezdit celou zimu po Praze, vystačím si v pohodě s dobrými letními gumami. Nazouvat zimní je jak neekonomické, tak to po většinu zimy zhorší jízdní vlastnosti.

Velice nebezpečné je použití zimních gum za hustého deště a v letním období... některá hovada si nechávají takové gumy na doježdění, protože je přece škoda je vyhazovat atd... to ty naši exoti samozřejmě do zákona nejsou schopni zapracovat. Bude tam tedy něco v tom smyslu, že pokud platí zimní čas, musíte mít zimní gumy, což bude znamenat, že spoustu lidí bude mít zimní zbytečně, nepůjde postihnout jízda v létě na zimních a ti co budou smrdět rokunou a vyjedou párkrát do roka si daj na auto zimní a hotovo. Nebo Univerzální, což je tragédie.

Anketa je podle mě k ničemu... ale když ti to udělá radost..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

absolvoval sem několik výletů do hor na letních a neměl sem potíže. Pro jistotu sem přibalil řetězy:D Upřímě, jeden den sem jezdil na sjetých letňácích Pirelli a pak na jisté zimní gumě co vyhrála hodnocení několika předních časopisů...

Hmm a co dá se to... bylo to lepší, nemusel sem si dávat tolik bacha, kde zastavim, měl sem lepší pocit a to bylo asi tak všechno.

Zimní gumy budu klidně používat v místech, kde to má opodstatnění.Sem pro, aby se NESYPALO, nesolilo, jen prohrnovalo a jezdilo se na pořádných zimácích.

Ušetří se spoustu pěněz, auta déle vydrží a zima bude hezká.

Nechápu, kterýho idiota napadlo solit silnice, házet na ně kamínky , na kterých si člověk, do léta, než trochu zmizej ze silnice akorát rozbije tlamu...

Co udělat anketu a) umlátit silničáře za to, že nedělaj b) umlátit silničáře za to co dělaj, když náhodou dělaj?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vector

Problém s nařízeními je ten, že je nelze přesně definovat.

Nejde jinak, než podle data určit, kdy nazout zimní gumy obecně.

Pak bude zajímavý třeba to, jak budou před pneuservisama fronty, protože 90% lidí to nechá na poslední den. Takže se změnou na zimní čas (např.) bude nezvladatelná situace u pneuservisů. Navíc ti budou muset dělat rychleji, budou to flákat atd. atd.

Původně zaslal: vector

Velice nebezpečné je použití zimních gum za hustého deště a v letním období... některá hovada si nechávají takové gumy na doježdění, protože je přece škoda je vyhazovat atd... to ty naši exoti samozřejmě do zákona nejsou schopni zapracovat.

S tím nemůžu souhlasit. Jak sem někde už psal, odjel sem celej rok na zimních Michelinech a divil sem se co to vydrží.

Původně zaslal: vector

Sem pro, aby se NESYPALO, nesolilo, jen prohrnovalo a jezdilo se na pořádných zimácích.

Ušetří se spoustu pěněz, auta déle vydrží a zima bude hezká.

Nechápu, kterýho idiota napadlo solit silnice, házet na ně kamínky , na kterých si člověk, do léta, než trochu zmizej ze silnice akorát rozbije tlamu...

To je taky blbost protože sníh má takovou zajímavou vlastnost že se ujezdí a pak je z něho krásná bílá ledovka.

Tam je úplně jedno jestli to budu mít na autě letní nebo zimní gumy.

Navíc všechen sníh se nikdy shrnout nedá kvůli nerovnostem na silnici, špeciálně ty krásný vyjetý koleje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kurt

Původně zaslal: aka

jj a ten focenej na palmovce je MUJ! :)(btw, nevideli jste bus AKA 10-13?)

Palmovka, tak jsem to poznal dobře - tam jsem taky (jednou) byl :D

Naproti tý zastávce má sídlo TV Prima, že?

Jj, presne tak, jsi chytry chlapec:D:D na ty druhy fotce to byl smichov,a le dal uz nevim:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naps. Fusion : sníh má takovou zajímavou vlastnost že se ujezdí a pak je z něho krásná bílá ledovka. Tam je úplně jedno jestli to budu mít na autě letní nebo zimní gumy.

Já mám zkušenost drobet jinou. Minulý čtvrtek jsem jel po úseku asi 10km, který byl jak zrcadlo na letňákách. Auto i když jsem jel pomalu krokem, si skoro dělalo co chtělo. Stačilo, že fouknul vítr. V pátek jsem jel po tom samém úseku (opět zracadlo) už se zimníma a \"sedělo\" to daleko líp.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je mi to celkem putna, protože přez zimu se svým autí nejezdím (půjčuju si Paginu od rodičů), tak bych gumy stejně neměnil.

Ale já osobně jsem prodi, protože pokod budu mít na autě zimáky, tak pojedu o dost rychleji než na letních.......a určitě nebudu sám. Takže pokud bych si měl vybrat.....třeba vylítnout ze silnice v 50 na letních, nebo např v 90 na zimákách, tak raději volím letní.

Podle mě by tím zákonodárci vůbec nic nevyřešili.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem proti povinným zimákům, na 309-ce je mám, ale nedovedu si představit, že bych obouval zimní na GT nebo Supru, když léta smetu za půl sezóny (normální jízdou, ne gumováním) a vzhledem k době ležení sněhu na cestách (max. 3 týdny) by měkká směs šla na asfaltu hodně rychle do kytek...ona totiž cesta je celkem prohřátá, když svítí slunce i při teplotách kolem nuly...pro mě je to stejná hovadina jako povinné celoroční svícení, jako bysme byli ve Skandinávii...navíc letos sem při změně letního času chodil pomalu ještě v tričku...čili jednoznačně proti, ale když jedu na sněhu, nejsem blázen a mám přezuto a nepotřebuju k tomu žádný pitomý zákon...byl by z toho stejný paskvil jako ze silničního, takže říkám Řebíčku ven!!! :grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kuk! Názor odjinud :) :

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2006111101

Jináč s těma zimníma gumama - v zimě jsou skutečně potřeba, ale místo zavádění jejich povinnosti a následné kontrole by podle mě měla nejdřív přijít na pořad dne kontrola toho, na čem a s čím lidi jezděj dneska (omydlený šlupky až na plátno atd.), pak taky kontrola a postih nebezpečných vraků a toho co jezdí bez STK a registrace (jen přendaná čísla), toho co nemá pov. ručení... to je to, co dělá bordel na našich silnicích, co je vyloženě nebezpečné, ale obecně se na to zvysova se.e a je toho zatraceně moc. Neřkuli, když je to všechno umocněné alkoholem, že... kolik takových se pochytá? Kapka v moři... Teprve až bude skutečně vůle řešit aspoň tohle, a budou z toho nějaké výsledky, tak ať se třeba někdo zamýšlí nad gumama... jenže ono by to znamenalo nějakou práci, a ještě k tomu nevděčnou jak prase, takže se radši zmatlá \"zákon\" o povinnosti zimních gum, určitě ještě důkladně zmetkovitej, a stejně na něj budou všichni výše jmenovaní zvysoka dlabat - protože chytěj jen minimální procento z nich.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas s Oddiem.:super. Jenže to by policajti museli být na silnicích. Ráno nebo odpoledne, když čekám chvíli na bus, to kolikrát koukám jak mnozí jezdí. Okolo šesté ráno, kdyby udělali \"Kryštofa\", to by ani nestačili zastavovat.

Tohle snad už hovoří za vše :

http://zpravy.idnes.cz/o-svatomartinskem-vikendu-zemrelo-v-autech-15-lidi-fve-/krimi.asp?c=A061113_113612_krimi_pei

[upravil dne 13/11/06 Bohumil]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Bohumil

Souhlas s Oddiem.:super. Jenže to by policajti museli být na silnicích. Ráno nebo odpoledne, když čekám chvíli na bus, to kolikrát koukám jak mnozí jezdí. Okolo šesté ráno, kdyby udělali \"Kryštofa\", to by ani nestačili zastavovat.

U nás jezdí jak blázni většinou brzo ráno , páč si asi myslí že policisté spí , jednoho vídám pravidelně v tu dobu totiž chodím do práce a jednou mě málem srazil , řekl bych to asi tak že v obci dodržuje 90km/h odpoledne už to není tak zlé. Jinak policistů se musím zastat , přestože je nemám v oblibě , stávají i u silnice ráno ... Na druhou stranu by se zas neměli někteří\"buzerovat\" kvůli ptákovinám a zaměřovat se na důležitější věci ...A auta tipu nespolehlivý vrak , či jakékoli auto na ohoblovanejch gumách fakt nemají co na silnici dělat. Ale třeba udržovaná š105 v dobrém stavu , podle mě místo na silnici má ...

Oddie má vesměs taky pravdu , uzákoní povinné zimní gumy a když budou ohoblovaný tak je to taky na prd. Každá věc má své dobré i špatné stránky a je třeba je dobře zvážit a popřípadě někdy i přehodnotit.Holt ne nadarmo se říká chybami se člověk učí .................... A už radši přestávám blábolit , nebo mě tu ukamenujete za ty \"výplody\" :roll:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...