Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zimní gumy povinné???


Medvěd

Zimní gumy povinné???  

  1. 1. Zimní gumy povinné???


  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

Zase začala zima a mě při mých cestách po republice zase jímá hrůza, kdy se zase někam nedostanu kvůli šetřílkům, pro které je investice do vlastního života v řádu několika tisíc Kč příliš vysoká (o firmách, které nutí jezdit řidiče s mnohatunovými monstry na slickách se snad nemusím ani zmiňovat). Takže jak to vidíte???

[upravil dne 4/11/2006 Medvěd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem jednoznačně pro ... ZIMÁKY na zimu a LETŇÁKY na léto a klidně bych to uzákonil. Ovšem je problém, jak to do zákona zevést ... určit den v měsíci? Například, že od 1.listopadu se musejí dát zimáky povině, anebo ode dne, kdy začne astronomicky zima??? Ale to by stejně nemělo význam potom pro případ, že by zasněžilo ještě dříve, než by bylo ze zákona povinné mít zimní gumy a šetřílkové by je tam stejně neměli. Ale věřím, že to by na nás Čechy mohlo platit ... bič na nás :D Ale zase jak znám naše \"muže zákona\", tak by nejraději kontrolovali, zda mají řidiči ořezuto na zimu v půli ledna, kdy by zrovna bylo slunečno a 10°C :roll.

Ale problém u kamionů bude stejně nadále, protože pro ně prý zimní gumy nejsou ... !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Neon

Já jsem jednoznačně pro ... ZIMÁKY na zimu a LETŇÁKY na léto a klidně bych to uzákonil. Ovšem je problém, jak to do zákona zevést ... určit den v měsíci? Například, že od 1.listopadu se musejí dát zimáky povině, anebo ode dne, kdy začne astronomicky zima??? Ale to by stejně nemělo význam potom pro případ, že by zasněžilo ještě dříve, než by bylo ze zákona povinné mít zimní gumy a šetřílkové by je tam stejně neměli. Ale věřím, že to by na nás Čechy mohlo platit ... bič na nás :D Ale zase jak znám naše \"muže zákona\", tak by nejraději kontrolovali, zda mají řidiči ořezuto na zimu v půli ledna, kdy by zrovna bylo slunečno a 10°C :roll.

Ale problém u kamionů bude stejně nadále, protože pro ně prý zimní gumy nejsou ... !!!

Sou ale sou hrozně měkký a k ničemu na zdejších silnicích.

Používají se ve skandinávii kde je pořád sníh.

Nechápu proč se Cínovec na české straně neupravuje a na německé straně je silnice nádherně shrnutá a posypaná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já otevřeně říkám že jsem proti zákonnému příkazu zimních pneu, vysvětloval jsem to již v minulém vláknu:

\"na druhou stranu je i dost řidičů, kteří v zimě jezdí v Praze jen do práce nebo na nákup a to pouze pokud jsou silnice uklizený nebo i suchý, pokud je kalamita tak jedou mhd, u takových případů je ta povinnost zimních gum neopodstatněná, jsou v zimním ročním období i dny, kdy je 10 st. a silnice suché vyfoukané, v těchto podmínkách jsou letní nebo univerzální pneu dostačující

Je to věc složitá, co člověk to názor, nejsem zastánce dávat všechno do zákonů a předpisů, spíše lidi motivovat k rozumnému chování.

Dokážu si tuto \"povinnost\" představit v povinným ručení, pokud způsobíš nehodu na náledí a budeš mít sjeté nebo letní pneu, vyplatíme poškozenému náhradu škody a však s tvojí spoluúčastí v ?% jako je to např. u havarijního poj.

Kdo chce riskovat ten stejně případný zákon nedodrží a tak tedy bude platit, kdo chce mít klid pořídí zimní pneu a zbytek vyjede na letních jen když bude sucho. \"

Nebuďte zabedněnci a zamyslete se nad všemi možnými případy, zima v ČR je proměnlivá, nejsme Finsko kde mají celou zimu sníh a teploty pod nulou, kouknětě na dosavadní počasi, v pátek bylo doporučené - nutné zimní pneu, protože sněžilo teploty pod nulou, ledovka, pozítří má být dle předpovědí slunečno a 12 st. a neví se kdy přijde další sníh a kalamity, nemusí přijít třeba další 14 dní...

Předpokládám že mě teď čeká pranýřování, že jsem jeden z těch co se vydá do hor na letních a omlouvá to zcestými výmluvami, pro Vaši informaci jezdím denně do práce, zimní pneu mám již déle jak týden a v kufru řetězy, snažím se zimu nepodceňovat a jsem příznivcem bezpečnosti provozu i jsem pro zimní pneu, ale ne přikazovat zákonem každému.

[upravil dne 5.11.06 Dress]

[upravil dne 5.11.06 Dress]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: rimmer

jojo..zimaky jsou potreba, ale taky nechapu, jak by se to legislativne resilo ohledne toho od kdy, do kdy.

Já bych se toho zase tolik nebál. Vyřešili to jinde, tak by to snad mělo jít u nás taky. Co třeba \"V období platnosti zimního času\"? (začíná poslední neděli v říjnu a končí poslední neděli v březnu) Dříve, než v listopadu obvykle nesněží a pokud bude na konci března sníh, tak málokdo bude spěchat přezout na letní.

Jsem pro zimní pneu, zvyšují bezpečnost na silnicích.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dress

já otevřeně říkám že jsem proti zákonnému příkazu zimních pneu, vysvětloval jsem to již v minulém vláknu:

\"na druhou stranu je i dost řidičů, kteří v zimě jezdí v Praze jen do práce nebo na nákup a to pouze pokud jsou silnice uklizený nebo i suchý, pokud je kalamita tak jedou mhd, u takových případů je ta povinnost zimních gum neopodstatněná, jsou v zimním ročním období i dny, kdy je 10 st. a silnice suché vyfoukané, v těchto podmínkách jsou letní nebo univerzální pneu dostačující

Je to věc složitá, co člověk to názor, nejsem zastánce dávat všechno do zákonů a předpisů, spíše lidi motivovat k rozumnému chování.

Dokážu si tuto \"povinnost\" představit v povinným ručení, pokud způsobíš nehodu na náledí a budeš mít sjeté nebo letní pneu, vyplatíme poškozenému náhradu škody a však s tvojí spoluúčastí v ?% jako je to např. u havarijního poj.

Kdo chce riskovat ten stejně případný zákon nedodrží a tak tedy bude platit, kdo chce mít klid pořídí zimní pneu a zbytek vyjede na letních jen když bude sucho. \"

Nebuďte zabedněnci a zamyslete se nad všemi možnými případy, zima v ČR je proměnlivá, nejsme Finsko kde mají celou zimu sníh a teploty pod nulou, kouknětě na dosavadní počasi, v pátek bylo doporučené - nutné zimní pneu, protože sněžilo teploty pod nulou, ledovka, pozítří má být dle předpovědí slunečno a 12 st. a neví se kdy přijde další sníh a kalamity, nemusí přijít třeba další 14 dní...

Předpokládám že mě teď čeká pranýřování, že jsem jeden z těch co se vydá do hor na letních a omlouvá to zcestými výmluvami, pro Vaši informaci jezdím denně do práce, zimní pneu mám již déle jak týden a v kufru řetězy, snažím se zimu nepodceňovat a jsem příznivcem bezpečnosti provozu i jsem pro zimní pneu, ale ne přikazovat zákonem každému.

[upravil dne 5.11.06 Dress]

[upravil dne 5.11.06 Dress]

No ale v zimě na ledu s popraškem sněhu Tě předjíždí magor na letních gumách a dostane smyk (všichni ostatní jedou ve vyjetých kolejích za sebou, raději ani nepředjíždí). :bojim

Co na to chceš říct? :nevim?:nevim?:nevim?:nevim?:nevim?:nevim?:nevim?:nevim?

Byl to hlavní tah na Ostravu u Hranic na Moravě.

Takže jsem taky spíše pro povinné zimáky. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co ti na to mám říct Pinďo..???

Několikrát tu opakuju v různých vláknech že se nezastávám dementů vypravující se do hor nebo v době kalamity na letních pneu a už vůbec se nezastávam hazardní riskující jízdy...

Přečti si moje myšlenky, netvrdím že zimní pneu jsou zbytečné pro všechny, ale jsou zbytečné pro člověka, který vyjede třeba 2x za zimu na nákup když je sice zimní období, ale 10 st. a silnice suché.

Svou představu o motivování řidičů pro používání doporučených pneu jsem již popsal, jde o začlenění do povinného ručení

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se tedy přidám k těm, kteří jsou proti tomu dát zimní gumy do zákona. Není to z toho důvodu, že bych považoval zimní gumy za nesmysl, sám už mám přezuto od pátku a řetězy mám v kufru, ale přijde mi, že to už by se mohlo potom dávat do zákona kde co a my by jsme se museli řídit jenom podle zákonů. Spíš je to o myšlení lidí a říkat, že chudý lidi nemají na zimní gumy mi přijde taky divný. Spíš by to možná chtělo lidi třeba nějak motivovat jak tu už někdo napsal, třeba slevy na pojistném apod. Ale dokud se nezmění myšlení lidí v tom, že si budou myslet, že třeba něco ušetří když budou v zimě jezdit na letních a že to zvládnou apod tak ani nějaký zákon tomu moc nepomůže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše Fusion. Zimáky pro kamiony existují, ale v naších klimatických podmínkách se nedají použít. Tyhle gumy jsou schopny jet pouze na sněhu resp. v opravdové zimě... Jet s nimi v našich klimatických podmínkách a ještě po suchém asfaltu tak jsou po pár kilometrech na cáry.

to Driver: Plně s tebou souhlasím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MPavel

Jak píše Fusion. Zimáky pro kamiony existují, ale v naších klimatických podmínkách se nedají použít. Tyhle gumy jsou schopny jet pouze na sněhu resp. v opravdové zimě... Jet s nimi v našich klimatických podmínkách a ještě po suchém asfaltu tak jsou po pár kilometrech na cáry.

to Driver: Plně s tebou souhlasím...

A když je v zimě s kamiony na letňákách problém, tak se jim s osobákama a dodávkama radši budeme klidit z cesty?

Ne, viděl bych to jinak - proč se nevytvoří nátlak na výrobce, aby začali dělat i pro kamiony a autobusy kvalitní zimní gumy??? (když se podívám jenom na počet kamionů na našem území, tak by taková nátlakovka mohla být docela efektivní - i výrobci by určitě v případě zájmu od spotřebitelů docela vydělali)

Teď mě napadlo - chcete mi tvrdit, že i autobusy jezdí celoročně na letňákách ???? V tom případě potěš prdel a začínám podporovat ČD, autobus se 40 lidmi za zády řidiče, který sjíždí zasněžený kopec na letních gumách . . . . asi mezi těmi 40 lidmi budu chybět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...