Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

ako sa prejavuje problem s turbom??


ludom

Recommended Posts

oleje ubyva...

nejlepe se to pozna tak, ze staci sundat hadici mezi turbem a sani, nastartovat, prilozit bily kapesnik, trosku proturovat a jestli kapesnik bude od kapicek oleje tak je to jasne. Jinak to ze je hadice vevnitr od oleje je vcelku normalni, ale nesmi z toho ten olej splichat.

[upravil dne 3/11/2006 rimmer]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: rimmer

oleje ubyva...

nejlepe se to pozna tak, ze staci sundat hadici mezi turbem a sani, nastartovat, prilozit bily kapesnik, trosku proturovat a jestli kapesnik bude od kapicek oleje tak je to jasne. Jinak to ze je hadice vevnitr od oleje je vcelku normalni, ale nesmi z toho ten olej splichat.

[upravil dne 3/11/2006 rimmer]

no zatial som si nevsimol, ze by sa tratil olej, je to stale od vymeny do vymeny okolo litra, ale dost ma to stve, lebo ked potrebujem predbiehat, a prestane to tahat tak to ma fakt hneva. nemoze to byt len ventil od toho turba??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ludom

Původně zaslal: rimmer

oleje ubyva...

nejlepe se to pozna tak, ze staci sundat hadici mezi turbem a sani, nastartovat, prilozit bily kapesnik, trosku proturovat a jestli kapesnik bude od kapicek oleje tak je to jasne. Jinak to ze je hadice vevnitr od oleje je vcelku normalni, ale nesmi z toho ten olej splichat.

[upravil dne 3/11/2006 rimmer]

no zatial som si nevsimol, ze by sa tratil olej, je to stale od vymeny do vymeny okolo litra, ale dost ma to stve, lebo ked potrebujem predbiehat, a prestane to tahat tak to ma fakt hneva. nemoze to byt len ventil od toho turba??

to co popisujes konkretne s turbem asi problem nebude, mozna v jeho regulaci. Ja popisuju problem, ktery je zpusoben koncem zivotnosti loziska turba..tj. ze zacne poustet olej, diky velkym vulim..nic vic.

Musis popsat co to presne dela, tak se mozna vseobecne dobereme k problemu.

Taha to malo v malych otackach? nebo ve vetsich? ztraci to vykon pouze pro plnem plynu ? Slysis turbo hvizdat/vyt stejnym zvykem jako pred poruchou? Kouri to?

Problem muze byt jak s dodavkou paliva do motoru, tak s dodavkou vzduchu...paliva muze jit malo, napr. diky zavsdusneni, to potom vetsinou pri plnem plynu nema dost nafty, protoze saje hodne bublinek, nebo napr. diky spatne regulaci cerpadla podle tlakovaneho vstupniho vzduchu ...tj. diky vetsimu tlaku z turba cerpadla adekvatne neprida - hadicka ze sani privadi tlak vzduchu do cerpadla a to adekvatne zveda davku nafty. Nebo ti muze spatne fungovat obtokovy ventil turba - to by se spis projevovalo v nizsich otackach nez vyssich, nebo spousta jinych blbosti :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: rimmer

Původně zaslal: PetrD406

Pokud to v určitém pásmu otáček přestane táhnout, může jít o váhu vzduchu.

BTW> to sice muze jit o vahu vzduchu, ale osobne dost pochybuju, ze to auto ji ma ;)

ahojte,

no vahu to asi pravdepodobne nema, je to este mechanicky vstrek,

ale co pisal rimmer, o tom zavzdusneni, alebo nieco take, tak to ma napadlo, ale nic som nikde nenasiel, vsekto tesni a nahorsie je, ze sa to tvari takto:

kym je studene - vsetko ok, ked idem cca 20min, tak potom, to akoby prestalo davat dostatok nafty pri otackach okolo 3500 a hore to uz nejde, ostava to max na tych 3,5 tisic/min

ja som z toho uz jasny,

zajtra tam idem dat druhy palivovy filter a uvidim.

dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...