Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Téma věnované silničářům - zima 2006/2007


Fusion

Recommended Posts

Původně zaslal: oddie

Původně zaslal: Trundik

Tak si zajeď někdy do Prostějova, Přerova, Břeclavi, či jiného města na rovině. V Prostějově se jezdí za každého počasí a v každém věku.

... a bez ohledu na počasí a na věk, a stejně tak na denní/noční dobu taky bez odrazek, bez světel a v co nejtmavším oblečení...

a nejlepe dva az pet vedle sebe :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: raspa

To jo mě vždycky vstávají hrůzou vlasy na hlavě když kolem nich projedu - teda v tomhle počasí myslím...

A další aktuální foto , silničáře jsem tu ještě ale nezahlíd.

To ale aby Ti vstávaly vlasy hrůzou od počátku cesty až dokonce, jelikož to do Tebe může někdo stejně tak rupnout, jako kdyby Ti padnul pod kola cyklista. To už ale pak nejde jen o život toho druhého, ale i o Tvůj ... v \"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

komu vadi cyklisti, doporucuji navstevu zdarskych vrchu... prekousnete volant...

tam totiz lze narazit na lyzare, trenujici sprinty na silnici. i uprostred leta. v tmavych hadrech a v lesich mezi stromy. a na laminatovych \"lyzich\", coz jsou dva coulovy pruty, dlouhy dva metry s koleckama na konci. nejlepe cerny. takze pri predjizdeni abys daval sakra pozor, kam az ty lyze hazi do silnice, jak se odrazi...

2sepp: oba systemy maji sve vyhody i nevyhody. oba maji sve naklady - pozemni system vyzaduje brany a k tomu jednoduche (tedy levne) transceivery, GPS system vyzaduje zase software, mapy a drazsi HW do kazdeho vozu.

oba systemy se daji alespon castecne obejit. a kazdy ma jiste vyhody - brany se daji vyuzit i k jinym vecem, jako napriklad spojit s merenim rychlosti, pretizeni kamionu, ..., atd..

v pripade pokryti tak \"jednoduchych\" komunikaci, jako jsou dalnice - minimum krizovatek, sjezdu, atd, verim tomu ze pozemni system muze byt vyhodnejsi. a ze vsichni budou jezdit po okreskach? vzdyt tu nemame obchvaty, on ten cas, straveny ve mestech, na svetlech, paleni nafty vecnymi rozjezdy...to taky neco stoji...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

komu vadi cyklisti, doporucuji navstevu zdarskych vrchu... prekousnete volant...

tam totiz lze narazit na lyzare, trenujici sprinty na silnici. i uprostred leta. v tmavych hadrech a v lesich mezi stromy. a na laminatovych \"lyzich\", coz jsou dva coulovy pruty, dlouhy dva metry s koleckama na konci. nejlepe cerny. takze pri predjizdeni abys daval sakra pozor, kam az ty lyze hazi do silnice, jak se odrazi...

2sepp: oba systemy maji sve vyhody i nevyhody. oba maji sve naklady - pozemni system vyzaduje brany a k tomu jednoduche (tedy levne) transceivery, GPS system vyzaduje zase software, mapy a drazsi HW do kazdeho vozu.

oba systemy se daji alespon castecne obejit. a kazdy ma jiste vyhody - brany se daji vyuzit i k jinym vecem, jako napriklad spojit s merenim rychlosti, pretizeni kamionu, ..., atd..

v pripade pokryti tak \"jednoduchych\" komunikaci, jako jsou dalnice - minimum krizovatek, sjezdu, atd, verim tomu ze pozemni system muze byt vyhodnejsi. a ze vsichni budou jezdit po okreskach? vzdyt tu nemame obchvaty, on ten cas, straveny ve mestech, na svetlech, paleni nafty vecnymi rozjezdy...to taky neco stoji...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě letošní nadílka nezaskočila, včera jsem (naštěstí) přezul na zimu a hned ráno se mi to hodilo. Na krásný rovince mezi polema (jel jsem cca 70) jsem na tom lehkém poprašku zlehka ťukl do brzdy a ejhle! Kola se hned blokly a já sáňkoval na rovince...:D

Silničáři se mohou snažit sebevíc, ale s těma plečkama toho moc neudělají a hlavně jich mají málo a nejsou peníze.

Pokud by měli všichni zimní gumy povinně jako v severských státech, soli by bylo potřeba úplné minimum (jako třeba u našich západních sousedů, kde solí tak 2x za zimu)... :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dokud jsem bydlel na vesnici v chráněné oblasti kde se nesolilo a sypala se jen škvára, nejbližší slaná silnice byla 10 Km, tak to byla pohoda, to sem měl zimu snad i rád. No, spíš mi nevadila. Ale teď ve městě kde to silničáři posolej a nestáhnou, tak že na silnici leží 15 cm nečeho mezi pískem a sr..kou v čem se nedá ani chodit ani jezdit, teda krom již zmíněných nesmrtelných cyklistů:D , tak to mám ze zimy normálně hrůzu. Fuj fuj bleee.:P

Jo a cyklisti jsou nesmrtelný i v létě:D:D:D

[upravil dne 2/11/06 Radek Hurvajz]

post-0-14109594942865_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vvitty

komu vadi cyklisti, doporucuji navstevu zdarskych vrchu... prekousnete volant...

tam totiz lze narazit na lyzare, trenujici sprinty na silnici. i uprostred leta. v tmavych hadrech a v lesich mezi stromy. a na laminatovych \"lyzich\", coz jsou dva coulovy pruty, dlouhy dva metry s koleckama na konci. nejlepe cerny. takze pri predjizdeni abys daval sakra pozor, kam az ty lyze hazi do silnice, jak se odrazi...

tak tak pravda a nic jiného než pravda :nevim

[upravil dne 2/11/2006 raspa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nadávám především na místní situaci, ne celorepublikvou.

A možná mě ani tak neštvou ti silničáři samotní jako spíš ten vedoucí co rozhoduje kdy a kam pojedou.

Ale každopádně minulej rok napadlo pár čísel a kamiony nebyly schopný do tohoto kopce vyjet. Úplně zkolabovala doprava.

Když sme pak jeli se mrknout na TS, chlapi silničáři tam vesele seděli, kecali a popijeli kafíčko, vedoucí byl ožralej.

Proto já vůči ním mám averzi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Sepp

AD Kaps:

1) co muzes cekat o technologie, ktera vyzaduje postavit \"branu\" na kazdem sjezdu/vyjezdu - jen na D1 je to v prumeru kazdych 10km...

2) po postaveni a zprovozneni systemu, musis nejprve spaltit veskere naklady na stavbu - lajcky pocitam, ze tak pet let vesker utrzene penize spolknou tyto naklady...

3) technologie \"nespase\" /jak si mnozi mysli/ ucpane dalnice, jen odkloni vetsinu kamionu na silnice nizssich trid /ve vetsine pripadu kopiruji stavajici dalnice/...

4) pokud by se stat rozhodl pokryt branami i nizsi tridy mame tu opet naklady, ktere nekdo bude muset zaplati...

-- a proto se domnivam ze technologie zalozena na GPS je mnohem snazsi a levnejsi variantou, navic je i moznost rychlejsi reakce na zpoplatneni, nebo osvobozeni urcitych useku, kde neni, ale je planovana dalnice..

-- mozna se pletu - ale zkuste najit nejake plus pro Kapsch, rad se poucim :)

Ty jsi od nejake konkurence? To, co jsi vyjmenoval nejsou problemy Kapsch, ale zadavatele. Nebo snad ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kurt

Původně zaslal: Medion

takhle to vypadalo u nás odpoledne,a silničári jeli.jo a máme -7°C

[upravil dne 2.11.06 Medion]

No krásný! Už jenom vykuchat stromeček a ozdobit kapra! :)

to jo no stromek máme připravenej a kapra....něgde ulovim:D:D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...