Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

čistenie sitka na 406 2,0hdi


ajven

Recommended Posts

Tak som sa dne rozhodol, že preventívne pozriem a vičistím sitko v palivovej nádrži. Najskôr som sa popýtal automechanikov čo má čaká a potom som na to vyletel. Zhodiť zadnú sedačku celú dole. Nájsť veľký plastový dekel vypáčiť ho von odpojiť hadičky a el. konektor ku čerpadlu. Toto je celkom dobrý návod ako sa dostať k čerpadlu keď tak často odchádzajú na Pažoutoch. :(

Keď je dekel preč potom sa človek narobí kým povolí plastový uzáver ten sa točí normálne, má pravý závit. Takže povoľuje sa doľava, potom to šrobenie vyberieme cez dieru von ,aby nezavadzalo čerpadlu. Potom sa celé čerpadlo vytiahne von. Ak už je vonku vylejeme všetku naftu z tej nádoby, v kt. je uchytené. Potom vytiahneme hadičku zo spodu nádoby, odistíme všetky bočné úchytky hore na nádobe a celé to vytiahneme lebo sitko je na samom spodku plastovej nádoby. A už len vyčistiť technickým benzínom sitko a naspäť zložiť! Hotofka! Posielam aj fotky z mobilu. Robota všeho všudy 2hod.Na prvýkrát nabudúce 1hod. Tak za 50000km, ;)dúfam.

[upravil dne 1.11.06 ajven]

post-0-14109594941215_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ma to vsak jeden hacik (plati pre moju P406), Ta diera v plechu je mensia ako plastove srobenie, ktorym je to cele prisrobovane. Trapil som sa s tym dost dlho, kym som pochopil, ze su len dve moznosti: dat dole nadrz a potom to vybrat, alebo noznicami na plech rozstrihnut plech na krajoch otvoru, aby sa zvecsila diera a potom vybrat. Tak som zvolil druhu, nadrz von sa mi zda dost velka dan za vycistenie sitka. Co mali ti francuzi zly meter???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: argoo

Ma to vsak jeden hacik (plati pre moju P406), Ta diera v plechu je mensia ako plastove srobenie, ktorym je to cele prisrobovane. Trapil som sa s tym dost dlho, kym som pochopil, ze su len dve moznosti: dat dole nadrz a potom to vybrat, alebo noznicami na plech rozstrihnut plech na krajoch otvoru, aby sa zvecsila diera a potom vybrat. Tak som zvolil druhu, nadrz von sa mi zda dost velka dan za vycistenie sitka. Co mali ti francuzi zly meter???

No ja som to srobenie tiez musel stlacit ako ked davas dolu pokryvku s tlakoveho hrnca. Rozumies dufam ako?A potom to uz islo von, proste spravis z toho elipsu. A kamos daval nadrz dole a to by som ja nerobil. Suhlasim s tebou ze je to velka dan.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no mne to cerpadlo odislo:grr mozno prave tomu ze bolo to sitko zasrane, este som ho nevyberal len som ci odpisal cisla pre zohnanie druheho... mam rok 2001 a tak sa mi zda ze to ani nevyberem to cerpadlo cez tu dieru.

inak co sa tyka toho plavaka ako ho treba odpojit, to som nepochopil, nieze mi clupne do nadrze, to by bol asi pruser

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me tece nadrz pri natankovani plne a je to tim,ze nekdo pri vymene cerpadla dal tu matici pres zavit:(Nejde tam nijak nasadit musi ven nadrz:(Takze pozor pri zpetnem sroubovani at nedopadnete jako ja:(Uz pul roku se na to chystam a nejak se mi do toho nechce a taky doufam,ze nebudu muset schanet novou nadrz:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Zipík

Me tece nadrz pri natankovani plne a je to tim,ze nekdo pri vymene cerpadla dal tu matici pres zavit:(Nejde tam nijak nasadit musi ven nadrz:(Takze pozor pri zpetnem sroubovani at nedopadnete jako ja:(Uz pul roku se na to chystam a nejak se mi do toho nechce a taky doufam,ze nebudu muset schanet novou nadrz:grr

Myslim si ze aj tak by to malo ist nejako utesnit. Ked tam das cerpadlo tak potom omotaj obyczjnym sackom zavit na nadrzi a potom ked budes zrobovat vicko tak by to mohlo utesnit. Ja davam vzdy sacok na kanistre 20litrove. To vies ked sa nejaky dizel zozenie aby sa nevylial. ;););)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: l.hrudka

zdravim dneska sem to taky cistil ale v nadrzi sem zadny cerpadlo nenasel

:myslim že byt niekto zobral?? to snáď nie? podľa podpisu vidím že máš ten istý motor. tak by som povedal že by to tam malo byť. :myslim:myslim no čo už. ahoj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...