Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Teplota motoru


Drtikoll

Recommended Posts

Neustále rozebírané téma o teplotě motoru mne přimělo zavolat do autorizovaného servisu.Po položení otázky jsem dostal odpověď ať to neřeším pokud mi topí topení.Teplota motoru nepřesahuje po zahřátí 80 stupnů.A nyní babo raď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také jsem měnil termostat. Nepřešel více jak 80°C. Navíc teplotu spotřebovává splyňovač LPG a teď je to tak 85 - 90°C. Také jsem chtěl vyměnit chladící kapalinu. Obšrouboval jsem nalívací zátku na expanzce, povolil na chladiči dole a nahoře tu nejsilnější hadici, povolil dva šrouby M6/ klíč 10/ na termostatu. Pokud to má šestnástka stejné tak tobě stačí povolit pouze hadici na chladiči a termostatu. Pružiny na hadicích jdou pěkně povolit sikovkama a tak jsem vytáh termostat i s hadicí. Bohužel co vyteče to se nedá nijak zachránit a tak počítej 1/2 litru. Dobré je to spláchnout z motoru obyč. vodou, je to dost agresivní. Našrouboval nový termostat, nasadil hadici i na chladič. Usadil dobře pružné spony. V mém případě jsem usadil i dolní hadici na chladič. Nalil čistou destilku, kterou vyměním za směs až po pár km jízdy, aby se systém propláchnul. Na domečku, kde vsouváš termostat je šroub asi na 17ku klíč, ten jsem hodně povolil a začal nalévat kapalinu, až vytekla i odtud. Myslím si, že to ale není nejnutnější. Není špatné během jízdy sledovat nástup teploty - kolísání velkého rozsahu, pak je u čidla teploty v nejvyšším místě vzduch a je lepší odzvdušnit. Také sleduj stav kapaliny v expanzce. Práce šlechtí, ale ku-ví se zdraví!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Topit to topilo i se špatným termostatem...teď jsou tam lázně. Teplota motoru je důležitá pro vyhodnocování bohatosti směsi - snad klesne i spotřeba!!! Při spotřebe 9l LPG á 14,-kč na takových 7,5L ??!! To už bych chtěl MOOOC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mares

Neustále rozebírané téma o teplotě motoru mne přimělo zavolat do autorizovaného servisu.Po položení otázky jsem dostal odpověď ať to neřeším pokud mi topí topení.Teplota motoru nepřesahuje po zahřátí 80 stupnů.A nyní babo raď.

ja jsem se prave taky v autorizovanem servisu ptal a rekli mi, ze teplota by mela byt spise 90 nez 80 st. uz kvuli tomu, ze termostat otvira na 89 st.

Ten servis kam jsi volal je nejaky divny - misto aby te ukecali na vymenu, tak ti radsi reknou at to neresis :o Asi maji kseftu dost :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nikdy som nemal teplotu vacsiu ako 90, stale sa zasekla na 90 a ostala nepohnuta (samozrejme, ze niekedy v lete vystupala napr. v kolone, ale to je extrem) lenze teraz bola medzi 60-70 co je malo. Po vymene termostatu znova striktnych 90 a som spokojny :cool:

[upravil dne 31.1.07 JarinoRS]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...