Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Utěsnění předního skla


Petr5110

Recommended Posts

Já mám velmi dobrou zkušenost s klasickým karosářským tmelem v 310 ml kartuši. Po zaschnutí zůstává krásně pružný, nepraská, nepropouští vodu, nespůsobuje korozi oproti věcem na základě silikonu. Bohužel se nedělá ve vícero barevných odstínech, či transparentní.

I ten silikon jako takový není špatný a dobře poslouží.

Body taky dělá jakousi černou konzistentní nezasychající \"pastu\" ale mám s ní po mechanické stránce spíš špatné zkušenosti.

Pokud už máš pod těsněním binec, tak asi bude potřeba to nějak rozumně očistit, aby to na sebe chytlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Silikon nedrží na gumě? Jsem něvěděl, gunu bočního okna jsem dotěsnil sanitárním sikonem a prozatím drží. Je možný že zima tomu dá zabrat a silikon se odlepí.

Chtěl jsem tam dát karosářský, ale mám ho v bílé barvě a kastli mám černou tak aby jsem z toho neměl zebru ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Drží, ale blbě, což pro těsnění není příliš ideální. Hlavně je šíleně háklivej na vlhko a prach při aplikaci. Kdysi jsem ho taky zkusil použít, a za púl roku jsem jej z té spáry pod oknem vyškrabával, začalo to téct znovu. Jo a ještě je taky prů.er použít obyčejný kyselý silikon - ten dělá divy... když už silikon, tak neutrálníé. Nicméně, po nástupu těch MS polymerů jsem silikony přestal používat úplně - ono je to sice 3x dražší, ten FixAll a spol, ale práce s tím opravdu nesrovnatelná (mmch tomu ani moc nevadí vlhkost při aplikaci - v rozumné míře). Jinak na střešní okna u mých starých šlupek, a podlepení gumového těsnění oken u téhož jsem celkem suše použil ono \"medvědí hovno\" - tedy butylenový tmel - akorát musí člověk mít na paměti, že když to bude jednou sundavat, tak se zasere i po několika letech... ale těsní to bezkonkurenčně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

;) Jo, nebýt medvědů, tak by jsme splakaly nad výdělkem. No, já se u toho zašvihám i při aplikaci. Budu se muset zamyslet nad nějakým efektivním nánášením. Prozatím netuším, jestli ten cep jde nazvat do nějaké výtlačné pistole. Určitě na to musí něco existovat, prozatím jsem po tom moc nepátral.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...