Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Rallye Acropolis


Guest JR

Recommended Posts

Richard Burns zvyšuje svůj náskok na Mistrovství světa!

Lamia 8. června 2003 - Pilot továrního týmu Peugeot, Richard Burns, skončil v Rallye Akropolis čtvrtý a upevnil tak svou vedoucí pozici na Mistrovství světa. Jeho kolega Harri Rovanperä skončil o dvě místa za ním.

Richard Burns má celkem pětibodový náskok nad Carlosem Sainzem, který je druhý. Angličan dokázal dokončit závod i přes velmi těžký závěr, kdy zajel 9 RZ bez druhého rychlostního stupně.

Peugeot je stále na prvním místě v Poháru konstruktérů díky bodům, které vybojovali přivezli Richard a Harri z této obtížné rallye, poznamenané extrémně vysokými teplotami a terénem s ostrými kameny. Richard Burns startoval v soutěži jako první a ztratil tak mnoho času odstraňováním překážek. Druhý den část ztráty dohnal, ale při RZ 13 začal mít problémy s převodovkou přesto, že ji mechanici týmu Peugeot již jednou vyměnili. Jezdec tak musel dokončit závod se závadou. Nakonec se mu podařilo přizpůsobit řízení této poruše a vyrovnat se s ní. K situaci dodává: „Jsem velmi rád, že se mi podařilo dokončit tuto rallye, bylo to opravdu velmi těžké! Myslel jsem si, že ztratím čas jen první den, ale problémy s převodovkou nás později přinutily jet za velmi těžkých podmínek. V poslední etapě jsem se jen snažil dojet, měl jsem problémy se zařazením jedničky. Ale mým cílem vždy bylo zvýšit náskok v Mistrovství a to se mi podařilo.“

Harri Rovanperä téměř dosáhl prvního místa, ale druhého dne ráno se stal obětí stejného problému jako jeho stájový kolega. Ztracený čas ho posunul na nižší pozici. Přesto Fin nesložil ruce do klína. Bojoval až do konce a získával skvělé časy, které mu umožnily vyšplhat se na 6. místo a připsat několik bodů sobě i týmu Peugeot. „Je to zklamání! Je samozřejmě vždycky dobré dojet a získat body, ale my jsme mohli vyhrát! Náš vůz na to měl a zabránil nám v tom jediný problém. Nechci se k tomu zase vracet. I tak jsem rád, že jsem dokončil závod a těším se na příští rallye na Kypru.“, dodává Harri.

Gilles Panizzi za volantem 206 WRC Bozian Racing skončil sedmý těsně za Harrim a v „Top 5“ dosáhl vynikajících časů.

Corrado Povera shrnul výsledky soutěže slovy: „Tuto rallye jsme mohli vyhrát, ale naší vinou se nám to nepodařilo. Naše mechanické problémy nemají nic společného s obtížností terénu. Přesto jsme získali důležité body pro další průběh Mistrovství. Zvláště bych chtěl blahopřát Richardovi, který podal výkon, na který může být hrdý a Harrimu, který nás všechny udivil. Je nám líto, že jsme nevyužili všech možností, které se nám nabízely, ale přesto jsme velmi spokojeni s výkony našich pilotů.“

Průběžné výsledky MS 2003

MARTIN, Markko Ford Focus WRC 4.53.40.5

SAINZ, Carlos Citröen Xsara WRC 4.54.26.5

SOLBERG, Petter Subaru Impreza WRC 4.54.33.2

BURNS, Richard Peugeot 206 WRC 4.55.47.1

MAKINEN, Tommi Subaru ImprezaWRC 4.55.52.8

ROVANPERA, Harri Peugeot 206WRC 4.57.25.2

PANIZZI, Gilles Peugeot 206 WRC 4.57.34.8

McRAE, Colin Citröen Xsara WRC 4.57.45.5

AURIOL, Didier Skoda Octavia WRC 5.00.07.7

LATVALA, Jari-Matti Ford Focus RS WRC2 5.05.13.9

Pohár jezdců

1. Richard Burns 37

2. Carlos Sainz 32

3. Marcus Gronholm 30

4. Markko Martin 23

5. Petter Solberg 19

6. Colin McRae 18

7. Sebastien Loeb 17

8. Tommi Makinen 15

9. François Duval 9

10. Toni Gardemeister 9

11. Harri Rovanpera 8

12. Gilles Panizzi 6

13. Didier Auriol 4

Pohár konstruktérů

1. PEUGEOT 73

2. CITROËN 62

3. FORD 39

4. SUBARU 37

5. SKODA 20

6. HYUNDAI 03

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...