Sved

Střešní nosič na 406

17 posts in this topic

Chtěl bych se zeptat kolik stojí a jak se přidělává střešní nosič na 406ku. Mám 406 2.0L 16V 1998.Máte někdo nějakou zkušenost (chci to na serf + plachta). Díky.

Já jsem ho kupoval před dvěma lety v Peugeotu cca za 2 200,-Kč. Přidělaný je šrouby do střechy. Každá packa uchycení je přišroubována dvěma šrouby. Když otevřeš dveře a odděláš těsnění na střeše, tak tam najděš otvory na tyto šrouby i ze závity. Pokud na tvém autě ještě nikdo střešní nosič nepoužil, tak budou přelepené.

Možná blbá otázka ale když strhnu ty záslepky nepoteče mi pak do auta?Vypada to jako by ta díra neměla konce:nevim

Přes tyto otvory určitě ne. Já ten střešní nosič nemám na autě pořád a ještě mi tam nezateklo.

Mam jednu zahratku na novou 406 orogo a jelikoz auto prodavam bud ji dam budoucimu majiteli gratis nebo prodam driv nez auto :-)

Já ji kupoval v Peugeotu (jak jsem psal už výše) a řekl jsem jen střešní nosič na Peugeot 406 a nic víc a nic míň. Pasuje a drží. :roker

Jestli je v nich nejaky rozdil to bohuzel nevim. :myslimAle az ji tam budes montovat, doporucuju ty diry vycistit a projet nejakym zavitnikem. Kdyz jsme ji tam davali, byl to peknej vopruz, podarilo se nam zlomit dva srouby. Ta dira byla za ta leta pekne zanesena.Tak na to bacha:o

Já jsem dokonce napasoval ohrátku z 306 na 406 (malinko rozšířená a přihlý sklon plechů) a úplně bez problému. Obecně bych řekl, že je třeba opatrně šroubovat, závity v karosérii se rády vyšmatlají a šroub se začne protáčet...

Cenu nabidnete je to origo Peugeot , uvadet kupni cenu nema smysl .

[upravil dne 1/11/06 barenst]

post-0-1410959494012_thumb.jpg

Neví někdo, kde se daj koupit šrouby do střechy na P406? Docela by se mi hodily, ty starý už jsem odrovnal :myslim. A když sem v servisu ptal jen letmo po nových, řekli mi, že ta sada omi šroubků vyjde asi na čtyři kila, což je dost síla :roll.