Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Příběh o Tele2


Hadra

Recommended Posts

Povím Vám příběh, který zůstal nedokončen. Kdysi v roce 2004 jsem byl v Globusu a potkal spolužačku oděnou do barev firmy TELE2. Poznala mně a poprosila, jestli bych jí nevyplnil dotazník ( aby měla nějaké body ). Jelikož nevlastním pevnou linku, napsal jsem dědovo číslo a měl za to, že je věc vyřízená. Nebyla. On totiž ten dotazník sloužil jako v podstatě objednávka služeb a vytočením předvolby 1002 ( nebo kolik ) z telefonu uvedeného na dotazníku se aktivovaly. Což můj děda nevědomky učinil, protože v tu dobu hlásaly ze všech novin reklamy \" volejte levněj \" , tak děda volal a netušil. Mně začaly chodit faktury - ovšem na jméno David Smyčka a já jsem Smička. Nejřív jsem na to kašlal ( byly to částky 12kč 20kč atd. ), ale naštvalo mně to a volal jsem nějakýmu operátorovi, nadal jim, co je to za kravinu, já takovej člověk nejsem atd. Následně byl chvíli klid, ale potom začaly faktury chodit znova. Děda prostě sem tam zavolal.Pak začaly chdit pokusy o smír z firmy, která převzala od firmy TELE2 pohledávky. Já nakonec vzal nějakou cca 400Kč, všechno zaplatil a čekal, že budu mít klid. Až do dneška, kdy mi zavolala kolegyně ze mzdového, že přišla exekuce, že jsem dlužil 252,30 a náklady exekuce jsou cca 9000 Kč. Tak jsem volal na firmu, která poslala dopis - tam jim visí dlužná částka 252,30 a tam mi řekli, že to poslali exekutorovi. Volal jsem exekutorovi do Nymburka, tam jsem se se zlou potázal a jediná domluva je spátkový kalendář a prej částka 7700 je minimální sazba za exekutorské náklady. Zbytek je prej za právníka. Čili jsem volal do společnosti TELE2, kde jsem žádal kopii smlouvy, kterou mají oni a já David Smička. zjistil jsem, že mají pouze datum narození a jméno David Smyčka. Což podle mně tímto je to neplatná informace a na základě tohoto nejde nic vymáhat. Já se jen modlím, abych dohledal tu složenku s tím, že jsem to platil, protože jsem si skoro 100% jistej, že ano. Ale to zjistím a ž přijedu domů. Beztak si myslím, že to budu muset zaplatit pokud ten doklad nenajdu. Ale SERE mně to. Kdybych z toho alespoň něco měl. Proto Vás varuju, TELE2 jsou tady s tím hajzlové.

[upravil dne 27/10/06 Hadra]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc ti neporadím, ale v každém případě zajdi za nějakým právníkem a ať ti řekne co a jak. Co by se dalo v dané věci ještě udělat. Neznám podrobně smlouvy, ale domnívám se, že si společnost TELE2 nyní České radiokumunikace měla řádně prověřit tel. číslo jak účastníka, které ho měla předem vyrozumět o dané věci tjz. o možnosti předvolby jiného operátora. Taky tvůj děda měl být o celé věci řádně informován. Pro dobrotu na žebrotu. Věřím, že ti právník pomůže a příště už nic nepodepisuj, kde nejsi majitel (vlastník).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Logicky bych to viděl tak, že pokud jsi nepodepsal smlouvu (jasnou smlouvu a ne dotazník), tak by ti neměli nic aktivovat a tudíž by po tobě neměli nic vymáhat.

Zeptej se fakt právníka, abys měl jistotu.

Rodiče si Tele2 kdysi dali, pak to bylo nějaké drahé, tak to rušili, pak to bylo v pohodě a měli s tím zrušením dost velké problémy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě přišla jakási upomínka že pokud nezaplatím světe div se neuvěřitelných 323kč tak to dali vymáhacímu centru.

Musím tam zavolat a vyřídit to.

Je to z léta kdy sem si vyřizoval pov. ruč. Byl sem totíž v Č. podnikatelské poj. a sjednal smlouvu a ještě sem se ptal jestli si to rozmyslím tak co dělat. Slečna mě sdělila že do dvou měsíců to můžu bezdůvodně zrušit a nic se neděje. Já to zrušil za týden (poslal sem zrušení smlouvy) protože sem našel supr nabídku u ČSOB.

Zajímavý je že na složence není uvedený za co mám těch 323 platit, ani v tom dopise to nikde není.

A teď se se mnou chcou soudit, blbci.

Známej má teď u právníka to samý, akorát tam mu z 1000kč udělali 11000kč a právník to prej obhájí protože je to nesmyslná částka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Známá je v UK a neviděl jsem ji od té doby. Nicméně jsem mluvil s právníkem a ono mi stejně nezbyde nic jinýho, než to zaplatit. Holt prostě opět moje blbost. A že to musím tak říct - seru na nějaký dotazníky. Kdybych tu službu alespoň využil. Tak si vemte, že někdo ten dotazník vyplní, napíše tam vaše jméno, svoje číslo, aktivuje to a vám potom budou chodit faktury. Pěkně svinská tahle firma. A než něco uděláte, tak máte doma exekuci. A na vesnici je to opravdu super potupa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Mě přišla jakási upomínka že pokud nezaplatím světe div se neuvěřitelných 323kč tak to dali vymáhacímu centru.

Musím tam zavolat a vyřídit to.

Je to z léta kdy sem si vyřizoval pov. ruč. Byl sem totíž v Č. podnikatelské poj. a sjednal smlouvu a ještě sem se ptal jestli si to rozmyslím tak co dělat. Slečna mě sdělila že do dvou měsíců to můžu bezdůvodně zrušit a nic se neděje. Já to zrušil za týden (poslal sem zrušení smlouvy) protože sem našel supr nabídku u ČSOB.

Zajímavý je že na složence není uvedený za co mám těch 323 platit, ani v tom dopise to nikde není.

A teď se se mnou chcou soudit, blbci.

Známej má teď u právníka to samý, akorát tam mu z 1000kč udělali 11000kč a právník to prej obhájí protože je to nesmyslná částka.

No za co by to asi tak bylo, za ten tejden. Nebo si jako myslíš, že jsi byl ten tejden pojištěnej zadarmo???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Hadra, to same jsem videl v obcanskem judu nebo v cernych ovcich, akorat to myslim byl telecom, ale nakonec to dopadlo dobre. Zajdi na tele2 a snaz se to resit driv nez bude exekuce. Ale i kdyz tu exekuci zaplatis, tak ti ty prachy pak musi vratit, bo je to neplatna smlouva, no proste merkni an ty cerne ovce nebo obcanskeho joudu - je to na netu... ;):super

[upravil dne 31/10/06 f3Rd@]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...