Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Zimní gumy


Guest Jauda

Recommended Posts

Mám dotaz. Chci si koupit nový gumy na zimu. Ale nevím které si vybrat. Jedím převážně mimo město, kde jsou cesty jenom protáhlé a neposypané.

Dunlop Wintersport 3D za 1750

Goodyear Ultra Grip 7 za 1695

Firestone Winterhawk za 1375

Michelin Alpin 3 za 1765 Kč

Poraďte jaké máte zkušenosti. Dík

Jinak ty gumy jsou v rozměru 195/65 R 15 T ať víte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to řešil také teď před zimou a vybral jsem Googyear UG7. Mrknul jsem na testy a zkušenosti uživatelů a navíc byly za dobrou cenu na www.pneunet.cz. Myslím, že můžeš kouknou třeba na Pirelli (mají novou zimní pneu Sottozero na pneunetu dobrá cena) nebo Continentalky a kouknout na www.e-pneu.cz na testy. Ale asi když vybereš nějakou z těchto gum, tak budeš spokojený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarek Pezotaci !!

Ja som tohoto roku vsadil na GREEN DIAMOND !!

Uz sa mi nechce pouzivat retaze !!!

Proste mam rad pohodu a len sa viest vo vyhriatom aute:roker

skuste www.pneuvranik.cz :potlesk

Idem na tom jazdit a potom sa uvidi .

Vrele odporucam si prestudovat aj stranku na amikoch

:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Keeper

Zdarek Pezotaci !!

Ja som tohoto roku vsadil na GREEN DIAMOND !!

Uz sa mi nechce pouzivat retaze !!!

Proste mam rad pohodu a len sa viest vo vyhriatom aute:roker

skuste www.pneuvranik.cz :potlesk

Idem na tom jazdit a potom sa uvidi .

Vrele odporucam si prestudovat aj stranku na amikoch

:D

Ty stránky na amikoch - to jako americké? Neměl bys nějaký odkaz prosím tě. Nějak moc s tím internetem neumím. Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Keeper

Zdarek Pezotaci !!

Ja som tohoto roku vsadil na GREEN DIAMOND !!

Uz sa mi nechce pouzivat retaze !!!

Proste mam rad pohodu a len sa viest vo vyhriatom aute:roker

skuste www.pneuvranik.cz :potlesk

Idem na tom jazdit a potom sa uvidi .

Vrele odporucam si prestudovat aj stranku na amikoch

:D

Cože??? Pneu Vraník

na to se nedá jezdit, dostal jsem je na autě, hrůza, plave to a na sněhu se na tom nedá jezdit. A navíc vůbec nedrží tvar.

Ted jsem dal na auto Daytony, doporučil mi je kamarád z pneservisu a jedna stojí 1200, tak uvidím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja uz mam obuto Michelin Alpine A2 185/60/R14 a daji se sehnat ve vyprodeji uz za 1500 :) Volil bych ty nove A3ky, ja s nima nejezdil, ale kamos ted kupuje podobny rozmer (205/R15) a bere A3 :super prezouva ve firme auta, takze smejda by nekoupil, kor na zadokolku (E36) :D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Ajdamek,

vravis , ze su o nicom ?? Zalezi na tom ci si mal obute letne, al zimne a tiez zalezi na dezene !!

No oplul si ich riadne :P

Ale skus sa mrknut aj na Green Diamond modelovu radu a precitat si testy :super

Pre anglicky zdatnych je tu http://greendiamondtire.com/

a tie testy hovoria sami za seba.

BTW Michelin Alpine a Good year UG zu az za nimi a naviac jedna lastovicka leto nerobi ( sko ich oplul Ajdamek), je tam viac ludi , ktori to komentuju inak ako ty, co si mozno sneh nezazil ako oni vo SWE, Island, USA a pod.

My tu na Orave ho mame podobne mnozstvo ako tam a tak jednoznacne idem do toho:mrk

caves

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě je to skoro jedno jaká značka. Každý výrobce se tváří, že ty jeho jsou nejlepší. Možná bude trochu rozdíl v hlučnosti a v členitosti vzorku. Čím \"lamelovatější\" , tím lepší.:myslim

Jakákoliv zimní pneu je v zimě lepší, než letní.:D

BTW Už mám přezuto. Mám někaký \"Firestony\" a jsem spokojený.:cool:

[upravil dne 2/11/06 Bohumil]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ferin007:

Ake testy mas namysli ?? Vies testy su dolezita reklama a tak trocha je tam vzdy zapletena firma (znacka), ktora dotuje , alebo sponzoruje tu ktoru spolocnost a tym je to dost ovplyvnene. Najlepsie testy su skusennosti od nas - normalnych uzivatelov!!

Tak tu na Orave uz mame sneh a poladovicu a -4 stupneC.

Pneumatika je stale dostaocne makka (maksia ako konkurencia)a tym ma aj dobre vlastnosti pri jazde . Potrebujem zhruba 500 km odjazdit na suchej ceste , aby sa odrala povrchova vrstva a objavili sa karbidy kremika zaliate v dezene. No pneu zatial idu ako drak, ziaden preklz na udupanom snehu a aj na lede zatial OK.

Cakam len ked ju trocha zjazdim a na lade by mala byt bez konkurencie, ja som ich kupoval hlavne na jazdu na lade. Ved tu u nas na horach je pocas celej zimy sneh udupany na lad pocas celeych 5 mesiacov, Orava je uz taka.

Takze ocakavam , ze retaze nebudem musiet nakladat ako minuly rok aj v aprili.:mad:

Skusenosti predam samozrejme dalej.

:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď (v pondělí) vyšel test ve světě motorů. A vraník skončil 8. z ........ osmi. Srovnávány byly převážně levnější gumy. Základní pro porovnání byly Barum polaris2(skončily 2.) - měly 100% všude. Vraník mokro 88,3%, sucho 96,4% a sníh 102,3%. Jen pro zajímavost Debicy Frigo 2 měly 92,9/95,5/107,7. Nechci se dotknout autorů, tak to tu nebudu dávat celé - alespoň dokud je časopis v obchodě... A test dělal Autoklub ČR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před týdnem jsme si s manželkou pořídili 307 SW. V TP mám jako povolené rozměry kola R16 a R17. Myslíte, že by byl problém s dopraváky, kdybych obul zímní pneu na R15. V případě, že by to bylo možné jaké rozměry zimní pneu koupit, V tuto chvíli mám letní 205x55 R16. Díky za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...