Syro

Rozmiestnenie kontroliek

8 posts in this topic

Zdravím!

Chcem sa Vás opýtať akú kontroku máte na ľavo od kontrolky žhavenia, lebo mne tam signalizuje airbag spolujazdca, ale takú možnosť som nenašiel v užívateľskej príručke - podľa nej by tam mala byť kontrolka bočných airbagov. Nieže by to bola nejaka vážna závada, pýtam sa skôr zo zvedavosti. Mám 2,0HDi, r.v.2001 (66kW) ĎAKUJEM!!!:aut

Původně zaslal: Syro

Zdravím!

Chcem sa Vás opýtať akú kontroku máte na ľavo od kontrolky žhavenia, lebo mne tam signalizuje airbag spolujazdca, ale takú možnosť som nenašiel v užívateľskej príručke - podľa nej by tam mala byť kontrolka bočných airbagov. Nieže by to bola nejaka vážna závada, pýtam sa skôr zo zvedavosti. Mám 2,0HDi, r.v.2001 (66kW) ĎAKUJEM!!!:aut

Podle čeho poznals že jde o airbag spolujezdce?? No vážný by to mohlo být kdyby někdo kontrolku přehodil proto aby to vypadalo že airbagy fungují a oni by tam nebyli. Máš i boční airbagy nebo máš jen čelní?

Ono je to tady nějak blbě napsaný, to není kontrolka airbagu spolujezdce ale kontrolka obou airbagů, a je tady upozornění pouze na airbag spolujezdce.

Na airbag by měli byt jen tyto kontrolky

[upravil dne 25/10/06 Radek Hurvajz]

post-0-14109594930823_thumb.jpg

No tieto obrázky, ktoré si poslal sú z brožúrky pre užívateľa. Ja mám vedľa kontrolky žhavenia kontrolku (asi čelný airbag spolujazdca), pretože pri vypnutí spolujazdcovho airbagu - bliká. V sedačkách by mali byť bočné airbagy, ale ich kontrolka nesvieti. Môže to byť, že je tam zapojená až od určitého stupňa výbavy, alebo klasický podvod predajcu, alebo vypálená žiarovka???:bojim

Původně zaslal: Syro

No tieto obrázky, ktoré si poslal sú z brožúrky pre užívateľa. Ja mám vedľa kontrolky žhavenia kontrolku (asi čelný airbag spolujazdca), pretože pri vypnutí spolujazdcovho airbagu - bliká. V sedačkách by mali byť bočné airbagy, ale ich kontrolka nesvieti. Môže to byť, že je tam zapojená až od určitého stupňa výbavy, alebo klasický podvod predajcu, alebo vypálená žiarovka???:bojim

Od stupně výbavy určitě ne, pokud tam jsou tak musí kontrolka fungovat, a pokud bliká při deaktivaci airbagu spolujezdce tak by to mělo byt OK, taky by měla blikat a zustat svitit pokud bys deaktivoval airbag řidiče, být tebou tak kouknu jestli je jen žárovka pryč nebo to je opravdu podvod. Je možný že se třeba něco proti manuálu změnilo v průběhu výroby a je to opravdu jen žárovka, ale lepší vědět jak to je doopravdy, palubku vyndáš podle zdejších návodů.

V mém autě jsou vedle kontrolky žhavení: vpravo dobíjení a vlevo boční airbagy.

Ja nevim u me 406 po deaktivaci airbagu u spolujezdce zustane kontrolka svitit.jinak po leve strane mam bocni airbag a v pravo je dobijeni.Asi o 3 kontrolky vpravo mozna o pet je kontrolka od prednich:)Byt tebou tak si zajedu na diag a uvidis na cem si.

Dík všetkým za odpovede, asi bude najlepšie, ak to nechám skontrolovať diagnostikou. Ináč upravujem predošlé dotazy - po vypnutí airbagu spolujazdca ostáva kontrolka svietiť a je na ľavo od kontrolky žhavenia. Už som s tých kontroliek debil ako je to možné, že mám niečo iné vedľa kontrolky žhavenia ako vy!!!:(

Je to opravdu nejake divne:(.Zajed na tu diag a uvidis co ti reknou.Jinak to asi nema smysl resit;)