Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kontrolka stvu brzdových destiček


Chozé

Recommended Posts

Podle destiček - prodávají se destičky bez výstražného kontaktu a s výstražným kontaktem. Většinou dražší destičky ten kontakt mají a pokud je dobře proveden, tak začne signalizovat včas. Ale až uslyšíš divný zvuk při brždění, tak rozhodně vyměnit, mohlo by být opravdu pozdě (viz obrázek - to jsem sundal o tomto víkendu...

Takže si je kup do zásoby. ;)

[upravil dne 22/10/2006 Marcel505]

post-0-14109594927725_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě ti Marcel zapomněl říci, že většinou jsou ty kontakty v různém stavu nahnilosti a uhnilosti, takže občas svítí při nových destičkách, občas nesvítí při sjetých a často svítí mezi těmito stavy.

Takže většinou jsou ty drátky odpojený.

to Marcel : hezký - to si schovej na památku, že jsi to přežil :bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vix

Ještě ti Marcel zapomněl říci, že většinou jsou ty kontakty v různém stavu nahnilosti a uhnilosti, takže občas svítí při nových destičkách, občas nesvítí při sjetých a často svítí mezi těmito stavy.

Takže většinou jsou ty drátky odpojený.

No to je pravda, praxe je taková, že někdo si dá destičky bez výstražného kontaktu a kabel na tento kontakt nějak zamotá, ucvikne.

Ale snad se toho ještě tvá 206ka nedočkala...

Hlavně je problém v tom, že to hodně rychle zoxiduje a kabel, který vede z kastle k náboji, zoxiduje tak, že to pak stejně nefunguje. Jde o to, že aspoň mě to se to vlastně ukostřuje, protože je kostra přivedená na náboj a když se destička sjede na onen výstražný kontakt, začne dle toho svítit kontrolka na palubce (ukostřování kontrolky).

Původně zaslal: vix

to Marcel : hezký - to si schovej na památku, že jsi to přežil :bojim

Tak schovám si je, najel jsem na nich asi 4000 Km (ale na brzdy jsem byl jemný a teď mi při pohledu na ty kotouče mrazí v zádech).

Tos ještě neviděl ty zadní...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chozé: A jestli to vůbec funguje vyzkoušíš tak, že kabel, který se napojuje k destičce dáš přímo na kotouč (ale do toho kablíku strč třeba kousek tvrdého drátu-aby to mělo kontakt, většinou totiž bývá tento kabel \"samice\"), a přitom ti někdo bude koukat na palubku, zda to signalizuje...

[upravil dne 22/10/2006 Marcel505]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...