Sign in to follow this  
Followers 0
jozefsv

ma niekto tempomat ?

13 posts in this topic

zdravim.mate niekto tempomat v 605 3.0 rv.1992 ? alebo iny blizky rocnik.ak ano,tak da sa to tam dodatocne namontovat?

Osobně bych to nedodělával.

3.0 už tak má šíleně složitou elektriku, radši bych do toho nešahal.

Jinak kdysy sem se po tom pídil a zjistil sem že to buď nejde nebo že by to stálo nesmyslný prachy. :nevim

Já sem ho tam měl, ale klekl a že by se mi to chtělo spravovat...Ta elektronika u 3,0 je fakt hnus (máme v rodině ještě 2,0 SVti a tam je to taky pakec) jak psal Fusion.

jedine snad dodelat ten mechanicky ne ? stoji to ale precejenom dost penez, a funguje to tak nejak ze to taha za plynove lanko primo

Ten mechanický je zbytečnej. Děda měl něco podobnýho kdysi na R 25 a ten tempomat po nějaké době začal tu rychlost \"ztrácet\" takže se muselo zase zrychlit, znova to nastavit atd. ...

Mno pokud se nepletu tak do V6 z tohoto roku se dával mechanický tempomat, který jsem dával do své 2.1TD. Tempomat jsem sehnal za litr a za dva víkendy bylo hotovo. Největší pakárna byla zapojit to po elektrické stránce, protože jsem měl schéma na automat a mám manuál. Ale nechá se. Musíš sehnat tyto věci: ŘJ tempomatu, vývěvu tempomatu, podtlakový balónek, tlačítka, brzdový pedál (není nutný, nechá se to obejít pomocí relé) a alespoň ke všemu konektory. Jinak ho mám na autě už rok a naprosto v pohodě a k plné spokojenosti.

Ja mam na 806 mechanýcký (dodělávaný) a jsem spokojený nic nepada a ani nezpomaluje je to plus mínus 3km.

Původně zaslal: Kenduch

Mno pokud se nepletu tak do V6 z tohoto roku se dával mechanický tempomat, který jsem dával do své 2.1TD. Tempomat jsem sehnal za litr a za dva víkendy bylo hotovo. Největší pakárna byla zapojit to po elektrické stránce, protože jsem měl schéma na automat a mám manuál. Ale nechá se. Musíš sehnat tyto věci: ŘJ tempomatu, vývěvu tempomatu, podtlakový balónek, tlačítka, brzdový pedál (není nutný, nechá se to obejít pomocí relé) a alespoň ke všemu konektory. Jinak ho mám na autě už rok a naprosto v pohodě a k plné spokojenosti.

no je toho dost.najhorsie by to asi bolo zohnat.chyba mi tam tempomat,ale nemam akosi cas vsetko zhanat,tak jedine ze na to niekde natrafim.a mam taky pocit ze kym by som to dal do kopy tak to auto uz mozno ani nebudem mat.diky vsetkym za info,budem to musiet prezit s nohou na plyne

Všechny ty věci seženeš v pohohde na vrakáči. Alespoň už víš co všechno máš chtít. Mě všechny ty serepetičky k tempomatu vyšli na litr a měl jsem je hned po první návštěvě vrakoviště.

Původně zaslal: Fusion

Tohle by mohlo pomoct:

605tempo.gif

Ještě celej soubor - tempomat.pdf

ten cely subor mi nejde nejak stiahnut,skusim to neskor.

ako dlho trva montaz?cca.je potrebny elektrikar?

:xvul : Nestačila by cihla? :D

Mimo jiné, nevíte náhodou jak přesně funguje ten mechanický? Montuje se přímo na lanko?

U mechanického tempomatu je zdvojené lanko na plyn. Buď tahá za plyn lanko od plynového pedálu nebo ten podtlakový balónek od tempomatu. Podtlak vytváří vývěva a celé je to řízeno ŘJ tempomatu. Toť vše. Nic složitýho.