kajvet

Zvukový signál při otevření dveří při rozsvícených světlech - VYŘEŠENO!!!

27 posts in this topic

Chlapi poraďte kde a jak opravit zvukovou signalizaci, když vypnu motor otevřu dveře a mám zapnutá světla, tak to mám zvukově upozornit na rozsvícená světla. Mě to postupně šlo občas, pak spíše nešlo a teď už dlouho ne...:myslim

[upravil dne 26.10.06 kajvet]

ten pipak je na doske v budikoch, takze tam mas pravdepodobne nejake studene spoje .. mne to tiez sem tam vynechava a je to tymi studenakmi ....

čéče a neni to náhodou u pojistek,jak sou relátka-nalevo od nich.nejsem si tim jistej

Spíš skuste jestli není špatný čidlo ve dveřich.

Původně zaslal: ept

Spíš skuste jestli není špatný čidlo ve dveřich.

to by se mu nerozvěcelo světlo v autě a to mu asi chodí nee???

mrkni k těm pojistkám na bílé relátko viz jak jsem dal odkaz kontakty můžou býti zoxidované tak pak ti to nepípá,měl jsem to samé:potlesk:papa

ale já to tam u řidiče nemůžu najít!? :bojim

přikládám foto jak to tam mám

Foto%20035.jpg

Foto%20036.jpg

tak to nevím kde by se mohlo nacházet,ale podle mnejedná se o bíle relátko s otvory podél jak je patrno z mých foto,tak bude asi někde poblíž

To kajvet: Zloběj tě všechny dveře, nebo jenom šoférovy?

V el.schematu na starej model je mezi dveřním spínačem a pípacím relátkem

dioda.Protože na mý mašině zlobily jenom dveře řidiče a všechny ostatní dveře

světla v kabině rozsvěcely a taky pípaly při zapomenutejch rozsvícenejch světlech na

autěusoudil sem, že je v trapu dioda nebo je někde přerušenej kabel.A protože tu diodu sem nikde v autě nemoh najít tak sem to pořešil natáhnutím

novýho drátu s přiletovánou diodou, od dveřního spínače k bzučáku.

Od té doby OK:papa

obojí dveře když otevřu tak žádný zvukový signál není slyšet, ale u každých vnitří světlo svítí s tím problém není.....:( takže co s tím... Ke všemu,není slyšet zvuk při spuštěných blinkrech (tip top) a snad by měl znít zvukový signál když otevřu dveře a nechám přitom klíče v zapalování, a to taky nic nehuláká - čím to?:myslim:myslim

[upravil dne 20.10.06 kajvet]

Takže se přikláním k tomu co napsal komisař. Bílý pípací relátko pod

pojistkovou skříňkou.

Ono tam je ale musíš oddeklovat ten tapec nad levou nohou, lehnout si

hlavou mezi pedály a dívat se přímo nahoru.;)

hlavu jsem měl snad por pedálama, zkroucenej a nic jsem tam takovýho nenašel, viz foto výše...poraďte prosím kde přesně hledat..:myslim

rok výroby 11/1999 model 2000 2,0 HDi 80kW:)

novej model neznám mám rok 99 ještě starý model,ale hledej mezi relátkama bílé relátko s podélnými otvory,aby to bylo slašet.jinak nevím

hm, tak u nového modelu to bude asi jinak, ale jak???!!!!!!!:myslim:P

Pánové.....

tedy starý model má relátkovou desku jež je propojena s spojistkovou krabicí a nemá, jak víte BSI. Kdyby měl kajvet starý model dala by se závada hledat i tam . Relátka tam nemůže najít protože je má všechny v BSI(nový model).

Závada je jistojistě ve špatném kontaktu v budicích(jak už psal bedo) , kde je signální minirepro na všechny zvuky tz. Blikače, svícení světěl při vypnutém motoru a otevřených dveří , dál nevytáhnutý klíček ze zapalování po vypnutí motoru v poloze 0(to hlasí imobilizér) atd. atd.

Takže na 90 procent vytahnout budíky, rozdělat a zkontrolovat minirepro (pípák) a jeho kontakty. Myslím že to bude zaručené. Tulda. Dejte pak vědět jak to dopadlo ať máme přehled. :papa

Mimo jiné Kajvete, koukal jsem na té první fotce na propojky ke světlům myslím tu žlutou a modorou kostku va štekru..... Nechceš si taky udělat automatické zapínaní denních světel po nastartování? Zkus kouknout sem

stačí jen ty propojky vyměnit za relátka a už svítí.... Pak dej vědět jestli jsi uskutečnil.... Tulda :roker

Tak jsem tedy rozebral přístrojovku a vyndal budíky---To kulatý vlevo se zdá být něco jako pípák, ostatní čudlíky jsou žárovky...Každou jsem vyndal zandal, ale s pípákem se hýbat nedá...vše vyčistil a napojil a stejně to nejde...ani blinkry, ani světla při otevřených dveřích, ani klíč v zapalování...žádnej zvuk....CO třeba pojistka na ten bzučák, je to možný že by někde byla?:bojim:myslim

Foto.jpg

[upravil dne 23.10.06 kajvet]