Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

ostrikovace na 406


lumpma

Recommended Posts

Cauky kolik se vam vejde kapaliny do ostrikovacu?

koupil jsem 5 litrovy kanistrik a zacal to tam lit. Zvyklej z feldy a una veslo sa tam tak max 2 litry a to ani to ne;) u 406ky jsem nepocitoval ze me dochazi ale jen pro jistotu jsem se rozhodl to doplnit. Ten kanistr tam zmizel jako by nic a porad by se tam veslo:o. No koukal jsem i pod auto, mozna je tam dira, ale neni;). Tak bych chtel vedet kolik se asi vejde Vam do ostrikovacu.

Diky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: lumpma

Cauky kolik se vam vejde kapaliny do ostrikovacu?

koupil jsem 5 litrovy kanistrik a zacal to tam lit. Zvyklej z feldy a una veslo sa tam tak max 2 litry a to ani to ne;) u 406ky jsem nepocitoval ze me dochazi ale jen pro jistotu jsem se rozhodl to doplnit. Ten kanistr tam zmizel jako by nic a porad by se tam veslo:o. No koukal jsem i pod auto, mozna je tam dira, ale neni;). Tak bych chtel vedet kolik se asi vejde Vam do ostrikovacu.

Diky moc

Vcera som to cital v manuali a je to pravda 5lit normalne 9lit. s ostrekovacmi svetiel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidávám svůj poznatek a konstatuji, že tam mám spíš taky cisternu, než nádržku :D

Spíš mi vadí, že když s autem třeba týden nejedu, tak trvá strašně dlouho, než to začne stříkat, jak tam chybí ten zpětný ventil a steče to z hadiček zpět do \"cisterny\":grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MJSytic

Přidávám svůj poznatek a konstatuji, že tam mám spíš taky cisternu, než nádržku :D

Spíš mi vadí, že když s autem třeba týden nejedu, tak trvá strašně dlouho, než to začne stříkat, jak tam chybí ten zpětný ventil a steče to z hadiček zpět do \"cisterny\":grr

si ho kup v autopotrebach, stoji asi 20Kc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, to by me taky zajímalo, já jsem měl v zimě problém s tím, že mi namrzali trysky ostřikovačů, i když jsem měl směs do -30. Podle mě to bylo proto, že ta nemrznoucí kapalina stekla, natekla tam voda ze sněhu a ta pak zmrzla... pomůže ten zpětný ventil? (případně kam se dává?). Moc díky!

PS Auto Peugeot 406 1.8 16v rv96

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: barenst

Pri ostrikovacich svetel je spotreba kapaliny i vetsi nez spotreba nafty :-). Budte nekdy radi ze je tam nemate .

To máš pravdu;)

Právě mi prasklo čerpadlo ostřikovače světel (3000 Kč), tak jsem tam raději místo něho vrazil špunt. Radši budu častěji ostřikovat sklo.:aut

[upravil dne 20.10.2006 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: P607Olda

Původně zaslal: barenst

Pri ostrikovacich svetel je spotreba kapaliny i vetsi nez spotreba nafty :-). Budte nekdy radi ze je tam nemate .

To máš pravdu;)

Právě mi prasklo čerpadlo ostřikovače světel (3000 Kč), tak jsem tam raději místo něho vrazil špunt. Radši budu častěji ostřikovat sklo.:aut

[upravil dne 20.10.2006 P607Olda]

mám rád dobrou výbavu ale po tomhle už teda netoužím co tu od vás čtu Oldo....:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 let později...

Nebudu otevirat nove tema a optam se tady..

Asi mi zamrzly trysky a nestrika mi to.. kdyz jsem promackaval hadicky zespoda hauptny tak jsou mekke, jednu jsem odpoji la dokonce z ni i kapalo..

Nicmene jsem pro jistotu chtel dolit kapalinu do ostrikovacu, tak jsem tam nalil asi litr a pul, malem jsem prelil, tedy hladina byla az uplne k vicku, ale najednou koukam ze to zase rychle mizi dolu a vsiml jsem si ze odhadem pul litru kapaliny vyteklo zpod auta.. Poradite Kde je chyba??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dotáhnout \"nálevku\", zkontrolovat nádržku - čidlo i čerpadlo jsou do ní jen \"zastrčené\" a umí to prosakovat - někdy to stačí vyčistit a znovu zandat (na 9l jsou čerpadla zezadu, od podběhu a čidlo odpřeedu, od nárazníku), prasklá nádobka (měl jsem na 306tce bez zřejmého důvodu). Nádobka je chycená šroubem od nárazníku vpravo nahoře a je zastrčená na levé straně válcovým výliskem v spodní části.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...