Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vypadavani rychlostí


gogogo

Recommended Posts

Setkal se tu už někdo stím že by mu vypadavaly rychlosti konkretne třeba na rozbytým povrchu,dela my to 2,4,zpatečka proste rychlosti co se řadí do zadu,nemohlo by to byt volným uložením motoru(sylentbloky),přesty tahla my je prostě asi vytahne jak se tam mrcasý,spodní akceleracní sylentblok,my příjde náky vymeklý

díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud vypadávají rychlosti v jednom směru, tak zkus mrknout na táhla a dle potřeby je zkrať, nebo prodluž (většinou štelování závitem před kloubem a kontramatkou).

Dle konstrukce převodovky to může být také prasklá pružinka která drží kvalty řazená jedním směrem zaaretované. Todle sice bývá nepravděpodobné a i tak to pomáhá v situacích kdy se blíží konec převodovky.

Pokud by vypadávala jen jedna rychlost, tak to vidím na omleté zoubky na předlohovém kole, což nelze opravit pouze výměnou obou kusů (předlohové kolo i kolo rychlosti). je třeba si pak pohlídat vymezení axiální vůle protože nepatrná změna vede k podobným problémům na jiných kvaltech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: gogogo

Setkal se tu už někdo stím že by mu vypadavaly rychlosti konkretne třeba na rozbytým povrchu,dela my to 2,4,zpatečka proste rychlosti co se řadí do zadu,nemohlo by to byt volným uložením motoru(sylentbloky),přesty tahla my je prostě asi vytahne jak se tam mrcasý,spodní akceleracní sylentblok,my příjde náky vymeklý

díky za rady

Ahoj na mojej 406 mi to robi na trojke. Ale len ked idem po nerovnom povrhu a zatacam do pravej strany. Ako tu tak citam neviem ci mam vymenit olej alebo nejaky silentblock.

Poradte aj mne. Inak ma tam najazdenych 175 000km a rv 2000. Neviem ci predchadzajuci majitel robil vymenu oleja lebo snim nebyvam v kontakte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo tak dekuju,nejprve skusím ten olej,sylentbloky bych radši měnil až na jaře,budu chtít vyndat motor a ošetřit korodující místečka,zatím sem je zakydal vyjetým olejem:),jinak ten olej,jsem tam nedal zrovna asi idealní,deda si lije do fava Mogul trans 90H,pry že to dobře vymezí vůle,tak jsem ho tam taky nalil,ale taky je ten olej pekne hustej,skusim neco mezi 75-80w,a nebo nákou takovou syntetiku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...