Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nefunkcni servo


kveton

Recommended Posts

Zdravim panove, mam takovy mensi problem.

Vcera jsem jel a z motoru se ozivalo takovy divny rachtani. Ozivalo se to nekde od remenu prislusenstvi, ale nepoznal jsem presne odkud. Kdyz jsem jel dal, tak rachtani prestalo a zacalo se ozivat takovy hvizdani zavisly na otackach motoru a po chvili to prestalo a prestalo taky fungovat servo. Dnes rano uz ma motor zase normalni zvuk, ale otocit volantem je fakt pro silne natury!

Odesla jen servopumpa, nebo to muze byt neco jineho?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a kde presne ta pumpa je? Jeste jsem to nijak nezkoumal a navic to stejne dam asi do servisu, ale musim ho nekde sehnat.

Nevis nahodou jestli se delalo vic typu? Nedavno jsem totis shanel na 206 2.0HDi a tam bylo typu jak na*rano!

A jeste jeden dotaz, jak presne to servo funguje, ja jen vim, ze je tam ta servopumpa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám asi ten samý problém.Pískání při točení volantem hlavně když auto stojí nebo při rozjíždění,nebo třeba při parkování,při větší rychlosti to přestane.Taky se stává že po delším stání to po nastartování začne pískat a hrozně v tom křupe právě při rejdování.Když auto běží na volnoběh tak slyším takové hučení od volantu a při nepatrném pohybu volantem hučení přestane a pak se zase vrátí.Nevíte někdo kolik ta servopumpa stojí?(406 r.v 1996 2.0 16v).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau,nejdřív se koukněte jestli tam máte nějaký ten servoolej protože ten je pro servo dost důležitý.

Pak bych zkontroloval řemen příslušenství a jeho kladky,těsnost hadic a když bude vše ok tak sundejte kola a mrkněte pod prachovky řízení.Jestli bude všechno v pořádku tak bude asi vadná servopumpa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Trnkoš

Čau,nejdřív se koukněte jestli tam máte nějaký ten servoolej protože ten je pro servo dost důležitý.

Pak bych zkontroloval řemen příslušenství a jeho kladky,těsnost hadic a když bude vše ok tak sundejte kola a mrkněte pod prachovky řízení.Jestli bude všechno v pořádku tak bude asi vadná servopumpa

Ja mel vse v proradky a doopravdy to byla servopumpa, mam to v servisu a uz ji menej. Kdyby si slysel jak rachotila, nemohlo to byt nic jinyho

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
Původně zaslal: michal cermak

KVETON:ta servopumpa co ti tam dali je nová nebo z vrakáče?Já jsem teď volal k Domanskýmu a tam za ní chtěj 12000,-:o.

Dali mi tam pumpu z vrakace, maj jich vsude celkem dost a do novy bych neinvestoval, zda se mi ta cena trosku prehnana!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: michal cermak

:nevim Nemáte někdo nějaké schéma nebo foto,která ta řemenice je od servopumpy?Když zvednu předek auta a sundám kolo na straně spolujezdce,pak sundám plastový podběh(tu přední část) tak se objeví řemenice která se mi dnes utrhla a řízení se začalo zasekávat.Je to ta servopumpa?Díky za rady.

Spíš se ti utrhla řemenice na klice (máš HDI?), u serva je ocelová a to co máš není prdel a je to skoro na odtah, pokud se ti něco nasere do rozvodů máš vyděláno. V Benexu a spol stojí 4200 Kč, Peugeot 7000.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak je to řemenice na klice.Stalo se mi to asi 300m od domu,a ještě jsem to dojel.Nejdřív sem myslel že se zadřel motor,jakej to dělalo kravál.Když sem otevřel kapotu tak bylo dole na šusplechu spoustu špon jak od soustruhu.Ptal sem se v peugeotu na cenu a je to 3900,-,ale musí se objednat.Teď jdu zkusit obvolat vrakoviště.Dík za rady.Jinak mám 2.0i16v r.v.1996 97kw.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...