Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Radiotelefon (co se SIMkou?)


Ferin007

Recommended Posts

Zdarec-jezevec!

Nevíte, dá-li se nějak elegantně vyřešit \"problém s názvem radiotelefon? Jde mi o to, abych nemusel neustále přehazovat SIMku z auta do telefonu a naopak. Zvlášť při kratších přejezdech to štve. Můžu si asi nechat vytvořit duplikát, ale jak pak budou zároveň fungovt dvě stejný SIM? Navíc by pak zvonili asi obě současně, když by mně někdo volal. Nebo vytažením klíčků ze zapalování SIMku v radiotelefonu odstřihnu?

A vystavil by mně operátor duplikát, aniž by zablokoval původní SIMku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferin007

Zdarec-jezevec!

Nevíte, dá-li se nějak elegantně vyřešit \"problém s názvem radiotelefon? Jde mi o to, abych nemusel neustále přehazovat SIMku z auta do telefonu a naopak. Zvlášť při kratších přejezdech to štve. Můžu si asi nechat vytvořit duplikát, ale jak pak budou zároveň fungovt dvě stejný SIM? Navíc by pak zvonili asi obě současně, když by mně někdo volal. Nebo vytažením klíčků ze zapalování SIMku v radiotelefonu odstřihnu?

A vystavil by mně operátor duplikát, aniž by zablokoval původní SIMku?

Duplikát lze, vždy funguje jen jedna, nevím přesně jak, ale někdo říkal že funguje ta která se přihlásí jako druhá. Nejlíp zeptat se přímo operátora;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zalezi jakeho operatora mas, z nasich tri to legalne nabizi tusim jen Eurotel a to samozrejme za nejaky mesicni poplatek, SIM karta muze bezet vzdy jen jedna, obsahuji totiz sve identifikacni cislo kterym se prihlasuji do site a sit ti nepovoli dve stejna cisla k prihlaseni. Klonovat simkarty se daji i s trochou sikovnosti doma, na internetu se da najit spousty navodu i se schematy k postaveni programatoru SIMkaret, ovsem ma to sva uskali, porusujes tim smlouvu uzavrenou s tvym operatorem, protoze je to vzdy zasah do originalni SIMkarty, vystavujes se nebezpeci, ze tu puvodni SIMkartu znicis - ne vzdy se podari nacist potrebne informace a karta se pri pokusu o prolomeni sve ochrany muze znicit a navic ne vsechny SIM karty se daji kopirovat, zvlast ne ty co ma OSKAR a vsechny novejsi typy, operatori totiz zmenili na svych kartach zabezpecovaci algoritmus, ktery predtim mel v sobe chybu a diky prave teto chybe bylo mozno kartu kopirovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslim ze je to tak ze ked chces mat zapnutu jednu alebo druhu kartu tak ta prva alebo druha zase musi byt vypnuta...toto ti presne ujasni uz operator...viem ze na slovensku to ma myslim t-mobile ale neviem presne ako to funguje lebo ma to moc nezaujma skor ma zaujmalo ako by sa dalo na jednu kartu dat dvoch operatorov orange a t-mobile.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tohle sem narazil včera, když sem marně hledal informace k radiotelefonu. Někdo na internetu nabízel \"naklonování\" několika originálních SIMek do jedné, jako lepší (a bezpečnější) alternativu k adaptérům. Hledal sem na seznamu a zadal myslím \"duplikát SIM (karta)\" a byl to hned první, druhej nebo třetí odkaz. Taky by se mi to hodilo. Ale mám oskary a ty prej kopírovat nejdou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co vím z minulého zaměstnání, tak se v Eurotelu vyrobil duplikát SIM karty. Jeden byl telefonu a druhý byl v autě. Funguje to tak, že jsi mimo auto a používáš telefon. nastoupíš do auta a zapneš autotelefon - ten ti funguje a klasický mobil ne (i když zůstal zaplý - je to systém, jaký je uveden již výše, že ti funguje ta karta, která byla zapnuta později). Ovšem jakmile vypneš autotelefon, tak ti nefunguje nic. Musíš svůj mobil vypnout a znovu zapnout.

Vyplývá z toho ještě problém adresářů, kdy přidáním čísla v mobilu se ti nepřidá v autě. To pak musíš nějak doplňovat, ale to už je na jiné téma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferin007

Jo, to už zní líp. Nepřidávají se ani kontakty, uložený přímo na simku?

Doufám, že to pude i s jinýma operátorama.

kontakty se nemuzou prenaset jen tak z jedne sim na druhou, to by musely litat vzduchem stejne jako telefonni hovory a z bezpecnostniho hlediska to proste operator neumoznuje, takze kontatky jsou na sim ulozeny pevne v pameti sim a dostanes se k nim jen pokud mas kartu fyzicky ve ctecce

[upravil dne 19/10/06 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neni elegantnejsi reseni poridit si handsfree ? Napr. Parrot CK 3100

http://mobile.itek.cz/k_610-GSM-prislusenstvi-HandsFree-do-auta-pevne/p_PR00016-Parrot-CK-3100

Pripadne vyssi model s integrouvanou GPS ? (pro pouziti treba s PDA nebo notebookem)

Sam mam v P607 radiotelefon (ktery bohuzel neni ani dualni) a pouzivam radeji Parrota, ktery se paruje s vice telefony, automaticky synchronizuje telefonni seznam a ma spoustu dalsich prijemnych vychytavek :)

[upravil dne 25.10.06 martin1]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

plne souhlasim s nazorem ze je lepsi handsfree.

ted se vsichni do me pusti, ze je nutna montaz, jak parrota tak cehokoliv jineho...

Suprove reseni je handsfree od SonyEricsson HCB 100, dava se na stinitko nebo na palubku. Zvuk je skvelej a vydrzi na baterce 14dnu aktivniho pouzivani. V sade je CL dobiejcka a normalni 220V. koncovka ja 2490 a da se koupit treba na www.digipoint.cz

pouzitelny v kazdem aute a staci bleutooth na MT. HF si pamatuje 7 pristroju a prepina se mezi nimi jednim tlacitkem.

Muzu jen doporucit.:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Parrot CK 3100 používám a nemám s tím jediný problém. Vyřeší se tím spousta nepříjemných drobností, které se tady už probíraly.

Ad SIM: Nové SIM klonovat už nejdou, ale můžeš u operátora požádat o druhou SIM ke stejnému číslu. Určitě to jde u O2 a T-Mobile. U Vodafone nevím, ty jejich služby jsou nějaké horší. Platí se za to měsíční paušál. Pokud chceš vědět nějaké konkrétní podrobnosti, klidně se mě zeptej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Citros

ted se vsichni do me pusti, ze je nutna montaz, jak parrota tak cehokoliv jineho...

Parrot ma jednu ohromnou vyhodu - vytahnes ISO konektor z autoradia a kabel z Parrota zapojis mezi tento konektor a autoradio. Zadne letovani, hledani dratu,... A navic handsfree pak vyuziva originalni reproduktory v aute, takze nemusis nikam schovavat dalsi reproduktor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Citros

plne souhlasim s nazorem ze je lepsi handsfree.

ted se vsichni do me pusti, ze je nutna montaz, jak parrota tak cehokoliv jineho...

Suprove reseni je handsfree od SonyEricsson HCB 100, dava se na stinitko nebo na palubku. Zvuk je skvelej a vydrzi na baterce 14dnu aktivniho pouzivani. V sade je CL dobiejcka a normalni 220V. koncovka ja 2490 a da se koupit treba na www.digipoint.cz

pouzitelny v kazdem aute a staci bleutooth na MT. HF si pamatuje 7 pristroju a prepina s e mezi nimi jednim tlacitkem.

Muzu jen doporucit.:)

To je tohle ?

http://mobile.itek.cz/k_596-GSM-prislusenstvi-Bluetooth-HF/p_SE00226-Bluetooth-Car-Speakerphone-HCB

Vypada to docela futuristicky :-)

Pisou tam kompatibilitu jen se SE telefony, takze parrot je univerzalnejsi reseni. Navic Parrot zobrazuje jmena volajicich na displeji + umoznuje listovani telefonnim seznamem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferin007

Zdarec-jezevec!

Nevíte, dá-li se nějak elegantně vyřešit \"problém s názvem radiotelefon? Jde mi o to, abych nemusel neustále přehazovat SIMku z auta do telefonu a naopak. Zvlášť při kratších přejezdech to štve. Můžu si asi nechat vytvořit duplikát, ale jak pak budou zároveň fungovt dvě stejný SIM? Navíc by pak zvonili asi obě současně, když by mně někdo volal. Nebo vytažením klíčků ze zapalování SIMku v radiotelefonu odstřihnu?

A vystavil by mně operátor duplikát, aniž by zablokoval původní SIMku?

Mimochodem ... v jakem aute ten radiotelefon mas ? Ja mam v P607 verzi, ktera umi jen 900 MHz a to uz snad neni ani pouzitelne, ne ? (resp. zatim jsem to ani poradne nezkousel).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...