Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jak se chovají prodejci autobazaru


Trundik

Recommended Posts

V tom bazaru (u aralky) jsem se byl nedavno podivat na 406 kupe 3.0 V6 (opravdu jen podivat a projet). Ten motor me trosku zklamal, urcite taky udelalo sve to ze to byl automat. Ale musim rict, ze ti lidi tam nejsou moc privetivy... :nevim

Uz kdyz jsem shanel sedana, tak me jejich jednani odradilo, nj ono jde videt ze je to v podstate AAA (stejny majitel).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Autoškolič Dodo

Původně zaslal: zoby

týýýý jooo

že bychom se šli s jirkou podívat a popovídat s pánem?

JDU S VÁMA Kdy tam vlítnem ??????:mrk

To byl teda pěknej kokot!!!Takhle si dovolovat na kliďase a dobráka Trundíka!:grr To mě teda pěkně vytočilo!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nojo, není nad odborníky na svých místech...

Kdybych bydlel blíž, tak se přidám k trestné výpravě...

Jinak chlapci, budete se divit, ale měl jsem podobnou zkušenost s bazarem patřícím přímo koncesionáři Peugeot - Artcom Group Olomouc. Taky se mi snažil věšet bulíky na nos (když jsem se pozastavoval nad starou 406 s čirou optikou), ale když poznal, že tomu rozumím víc než běžný zákazník, tak zacouval a lezla z něj více méně pravda.

Jinak Trundíku, pokud hodláš pořídit nové přibližovadlo, doporučil bych zapomenout na tuzemské bazary, zavolat Jirkovi Mášovi a pro auto vyrazit za hranice. Mé zkušenosti s tuzemskými bazary jsou bohužel tristní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:grr to jsou mi věci.... šmejdi..... prostě občas to vypadá, že ti machři v bazaru tam ty auta jen vystavují, ne na prodej, ale na čumendu, jinak si neumím vysvětlit chování k zákazníkům..... že mě jako holku ignorují, na to jsem zvyklá, ale tohle jsem nezažila (naštěstí)...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

smejd... co dodat.

snad jen, ze posilat tam COI nema vyznam, tohle je nezajima (stejne s tim nemuzou nic delat).

a ted vam povim pohadku, deti moje...

bylo nebylo, kolega se rozhodnul kupovat auto ve stari tak 4 roky, nebourane, nejlepe dovoz. po nekolika podobnych prihodach (pravda, pri jeho postave ho nikdo pod krkem nechytal, jednak by musel hodne natahnout ruce a druhak by mohl skoncit ve zdi...) narazil na bazar v praze, kde meli hledane auto.

Prodejce byl ochotny uz po telefonu, nafaxoval veskere dokumenty, rezervaci provedl, prohlidku v servisu domluvil. Kolega si vzal sveho znameho technika, prolezli auto, zjistili ze zadni kotouce a desky jsou nepouzitelny a par dalsich drobnosti, jinak shledali ze je auto v super stavu, zadna znamka havarie, zprasene udrzby atd. Prodejce na sve naklady vsechny spatny dily nechal vymenit.

Pri predavani auta stravil s kolegou jeden den, auto slo znovu na prohlidku, ani uz nevim co vsechno zkouseli... mimo jine brzdy, tlumice, .... pak sli sepsat smlouvu, kolegu posadili do kancelare, prinesli smlouvu, kavu, susenky... neco se mu nelibilo, tak prodejce odesel prepsat smlouvu, prinesl, optal se jestli je dost kafe... takhle ji prepisoval trikrat... a urcite jsem zapomel zminit jeste dalsich X veci.

Ve vysledku odchazel kolega navysost spokojeny (na to jaky je rejpal az neuveritelne), a prodejce zrejme taky nebyl skodnej (preci jen auto bylo drazsi nez ty vraky v bazarech)....

Takze i takove bazary jsou ;)

jen nevim, jestli kdyz sem dam kontakt to nebude ta skryta reklama :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On je celkem problém v tom, že se většina lidí snaží hledat prvoplánově podle ceny - takže si nabíhá na ty nejhorší případy. Já sám se třeba nechodím do bazarů ani koukat - je to pro mě ztráta času (tedy přiznávám, nedávno jsme s Řebíkem po obědě prošli pár bazarů, jen tak na okouknutí při malé procházce po obědě - a z těch pár set aut, co jsme viděli, nestálo za úvahu prakticky nic, takže mám zas na dlouhý čas pokoj).

Solidních prodejců prodávajících pěkná auta je minimum, protože je po nich minimální poptávka. Každý sice vykřikuje, jak by chtěl pěkné auto, ale ve finále v 99% případů rozhoduje podle ceny. Případů, které popisuje Vvitty, je tak naprosté minimum - a všimněte si prosím, té věty co má ke konci - \"přeci jen bylo dražší...\" - tahle věta je totiž z celého popisu naprosto klíčová. Prostě, opravdu pěkné auto nemá být důvod být extra levné, za kvalitu se platí. A většinou také, co se ušetří na koupi, se pak několikanásobně prodraží na následném servisu...

Přiznám se, že tato příhoda přichází zrovna ve chvíli, kdy váhám, jestli s jedním dovozcem/prodejcem nezkusit uzavřít partnerství s Peugeot-clubem - pokud by se jej podařilo přesvědčit. Váhám už o tom skoro měsíc od doby, kdy jsme jej s Řebíkem navštívili. A pořád nemám jasno v tom, jestli za ním skutečně ještě jet, a tuto možnost mu vůbec nabízet, nebo jestli se na to raději nevykašlat. Protože velmi časté reakce na jejich nabídku jsou asi ve smyslu \"to jsou ale zloději, takhle drahý auta, dyť je to vo třetinu dražší než bazarech\" a podobně - aniž by byl dotyčný kritizovač sebeméně schopen posoudit stav nabízených aut a úroveň služeb toho prodejce... Rád bych, aby mezi partnery clubu byla takováhle firma, ale fakt nevím, jestli jej dokážu přesvědčit o tom, že tu o podobné služby vůbec někdo stojí, a že tu nesklidí jen obdobnou lacinou kritiku na základě cen na netu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...