Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Sháním policový systém - poradí mi někdo?


Medvěd

Recommended Posts

Mám problém - koncerm totality (tak 1986???) nám s bráchou do pokoje koupili rodiče úžasný policový system. Jednalo se o cca 1m dlouhé tyče (šířka cca 2 cm), v kterých byly ve vzdálenosti cca 5 cm pod sebou symetricky po celé délce tyče rozmístěny drážky, do kterých se daly zaháknout nosy různých délek, na které se pak pokládala prkna. Tento systém mi přijde úžasný svou variabilitou, ale bohužel se mi během dvouvečerního pátrání po internetu se mi nepodařilo nic podobného objevit - poradí mi někdo???

[upravil dne 16/10/2006 Medvěd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Mám problém - koncerm totality (tak 1986???) nám s bráchou do pokoje koupili rodiče úžasný policový system. Jednalo se o cca 1m dlouhé tyče (šířka cca 2 cm), v kterých byly ve vzdálenosti cca 5 cm pod sebou symetricky po celé délce tyče rozmístěny drážky, do kterých se daly zaháknout nosy různých délek, na které se pak pokládala prkna. Tento systém mi přijde úžasný svou variabilitou, ale bohužel se mi během dvouvečerního pátrání po internetu se mi nepodařilo nic podobného objevit - poradí mi někdo???

[upravil dne 16/10/2006 Medvěd]

Chceš to do bytu nebo do garage?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Potřebuju to do bytu na knihovnu - ideální je to v tom, že si můžeš zvolit různou vzdálenost mezi policemi (vydavatelé používají množství různých formátů, tak aby to nějak vypadalo)

Vím co myslíš měli jsme to taky,takový hranaty u profili s hranatejma podelnejma dirkama, na dřevěnou polici se přišroubovali ty konzole a bylo to stříknutý takovou černošedou kladívkovou barvou, měli jsme to v pokojíku, ale počítám tak v r 1979. Táta to nechtěl dát potom do novýho bytu že to bylo plechový a proto vyrobil podobnej ze dřeva, ty dlouhý profily s hranatejma dirkama nahradil dřevěnou latí na který byli dírky v řadě ve stejnych vzdalenostech a potom použil konzole, nahoře šroubek dole čep, pokud si to chtěl posunout tak se jen odšroubovali dva šroubky na konzolích a police se posunula. Konzole byli asi takovýhle ale nevím jestli vládneš dřevu, kdyžtak šikovnej truhlařík:D

[upravil dne 16/10/06 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No myslim, ze neco podobneho jsem kupoval v OBI. Do zdi jsem dal svisle 3 listy s drazkama, na par mistech prisrouboval do zdi na hmozdinky, pak do toho nasadil takove profily, ktere drzi police, byly k mani ruzne sirky.

A nekde ve dreve byly presne stejne siroke police v ruznych drevenych odstinech.

Zkus hledat a najdes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peta

Medo, vim presne, co chces. Az pojedes do Nachoda, prodava to Prazak v truhlarskych potrebach (vedl jsem dokonce okolo orientak, podivam se, jestli mam fotku). V OBI apod. to maji take, ale predrazeny.

No to koukám jako blázen, že sem si toho tam nikdy nevšim, no nic, kontakt na Truhlářské potřeby Pražák ZDE

[upravil dne 17/10/06 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peta

Ještě poznatek - ty tyče s drážkami se dříve používali pro vedení elektroinstalací po zdech. Dělali se z toho takové žebříčky a k nim se plastovými příchytkami přidělávali kabely.

PS: Fotky mám nevhodné, Pražák tam vidět není.

Ee, to byli jíné tyče, z mnohem slabšího materiálu, ale vypadali podobně.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Medvěd:Tak jsem se stavil u toho Pražáka, a ten system tam mají;) Profily jsou buď dvouřadé nebo jednořadé

Ceny tech profilů: Jednořadý- 1m =75,-/ 1,5m =110,-/ 2m =144,-

Dvouřadý - 1m =105,-/ 1,5m =147,-/ 2m =208,-

Ceny konzolí: 20cm =31,-/ 25cm =34,-/ 30cm =38,-/ 35cm =44,-/ 40cm =47,-

Barvy: Bílá, Stříbrná, Hnědá, vypadá to jako nějaky lak nebo komaxit.

Ješte se dají k tomu koupit nějaky příchytky na police, nebo stačí do police zafrézovat drážka.

Paní říkala že by to mohli i poslat. Ještě foto: Foceno mobilem tak omluv kvalitu

[upravil dne 18/10/06 Radek Hurvajz]

post-0-14109594922193_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...