Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Koupit Peugeot 307 nebo nekoupit?


JarryC

Recommended Posts

Zdravím všechny,stojím před rozhodnutím,koupit Peugeot 307,nebo nekoupit.Velmi se mi líbí,bral bych nejraději nějaký předváděcí,ale z různých stran slyším že \"francouze nekupovat,protože je pořád v servisu\" přesto stále o něm uvažuji.Již jsem se v něm i vezl a byl jsem nadšený(mám Felicii).Líbil by se mi motor 1.6 palivo je mi jedno a krátký, nebo dlouhý,taky.Tož poraďte.Díky předem.Jarek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten kdo říká :\"francouze nekupovat,protože je pořád v servisu\" asi ho nikdy neměl.:D Jak na tom byly s poruchama \"starší\" vozy nevím, ale u 206, 406, 306 došlo dost ke zlepšení a tato tradice pokračuje. :super Stačí se zeptat lidí co opravují auta.:cool:

Jestli \"dlouhý, nebo krátký\" si musíš vybrat sám, podle toho co, nebo kolik lidí s bagáží v tom budeš vozit a děti bez autosedačky v tom za chvíli taky už nepřevezeš.

Jestli najedeš za ro míň než 20tis. doporučuju benzín, jestli přes, tak HDI, jak píše Lamancha 1,6HDI je :super:super:super

Když jsem vybíral před třema rokama něco k ježdění, prolezl jsem a projel kde co, ale jen jsem vlez do 307čky, už jsem ani na zkušebku nemusel:cool: Toho místa !!!!!!!!!! Měl jsem starýho Passata, tam bylo taky prostorno. Třeba taková blbost : zkus dát u jinýho auta do vnitřní kapsy ve dveřích 1,5lt PET flašku. Možná jí tam narveš, ale jak se \"nafoukne\" už jí nevyndáš. Tady je to v pohodě.:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rozhodně koupit

každé auto má nějaké mouchy, záleží jaké máš požadavky ale co tu píší jsou prkotiny.

mám 1.6Hdi SW a zatím bez zjevných závat, před tím 2.0hdi 406breik

a též bez problémů

zda bys čel do Hdi tak raději bez FAP filtra, jáho nemám a říkám bez závat ale co tu vidím tak nejképr flexa a prič s nim

[upravil dne 16/10/06 Naspo]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přeskakuji mezi řadou aut a nebál bych se volit 307. Máme v rodině Focus a 307 v naftě v práci Octavii a kamarádovi občas protáhnu Mondeo a Passata.Každé auto má nějaké mouchy, a když se jeden z mnoha kusů nepovede, tak je to katastrofa.Mohli by vyprávět i majitelé Mercedesů a jiných věhlasných značek.Byl to vůz roku, má šmrnc a servis a ND nejsou nejdražší. Začal jsem v r.92 s 309, pak manželce 205, pak nás geršák sestřelil Passatem a přerušil peugetovou serii, pak s jsem hrůzou přesednul do Foca a začal jsem hledat vhodnou polohu na sezení - ještě jsem ji nenašel a všichni v rodině mají podobné problémy, po třech letech koroze na všech dveřích.Nějaká pozitiva bych přesto také našel. Letos od května je to 307 a brumláme si spokojeností.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja poviem takto maly sme v 2001 roku kupénu 307 auto roka bla bla bla a bolo kazové aj v servise bolo a nič stále si tvrdili svoje auto nič neni. Keby sa ma vtedy niekto opýtal či 307-ku tak mu nič dobré nepoviem. Ale došlo nám vymeň staré za nové tak sme im to tam nechali že mu nič neni odkúpili by ho za 265000sk kedy nám nejký nešťastnýk neprevalil zadné dvere tak cena bola 245000sk ale stáloe nad naše očakávanie. Zobrali sme 307 1,6 HDi jako rodiné auto zatial fakt super spotreba neni o čom akorodiný voz nemá chybu čiže po všetkých zlých ale už aj dobrých skúenostiach KÚPUJ :super:super:super:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... ale je fakt, že když jsem poté, co jsem minulý týden jezdil po blízkém okolí s naší starou, ale zachovalou a průběžně servisovanou Oktávkou I, sednul včera ráno do našeho necelého třičtvrtě roku starého P307 SW 1.6HDi a vyrazil s ním do Prahy a pak do Brna a zpět, zase jsem si jednou uvědomil, o kolik je P307 SW pohodlnější, prostornější a o kolik je ten jeho motor 1.6HDi oproti \"traktoru\" 1.9TDi v Oktávce lepší.

Než jsme P307SW pořídili, projel jsem se i s VW Touranem a Opelem Zafira, a ta P307SW nakonec \"vyhrála\" jednak díky svému motoru 1.6HDi, standardně sedmimístné homologaci a variabilitě vnitřního prostoru (byť ty dvě sedadla do třetí řady jsem si zatím nedokoupil) a pak také kvůli tomu, že na konci ledna 2006, když jsme ji kupovali, se oproti oficiální \"ceníkové\" ceně cca 720 tis. Kč dala jako nová/nejetá koupit přes Automodul.com o více než 200 tisíc levněji.

No a za těch necelých devět měsíců jsem s ní po ČR narachtal přes 35 000 Km a zatím žádný problém - když teda pominu např. takovou drobnost, jako že se na té černé hliníkové traverze za plastovým žebrovím \"žraločí\" tlamy naší faceliftované verze začal loupat její černý lak (což hodlám řešit až při nejbližší servisní prohlídce po 40 000 Km, neb ten hliník pod tím lakem asi jen tak nezrezne).

Takže doporučji koupit - ale pokud má jít o nové auto, doporučuji nekupovat jej za \"ceníkové ceny\" a namísto toho si počkat na nějaké ty pořádné \"akční slevy\" (po té poslední zkušenosti jsem se tak já osobně zařekl, že až zase budu kupovat nové auto, tak opět v lednu, kdy i ty Tourany a Zafiry byly k mání nesrovnatelně levněji, než nyní) a i při takovéto příležitosti to zkusit třeba přes onen Automodul.com, neb ti dokáží z prodejců vyrazit ještě i dodatečné slevy daleko nad rámec toho, co ti příslušní prodejci nabízejí ve svých autosalonech (takže když jsem si byl naši 307SW před koupí prohlédnout, byla její cena uváděná v onom autosalonu o pěkných pár desítek tisíc vyšší, než za jakou jsem ji nakonec po zprostředkování maníkem z Automodul.com od toho prodejce kupoval).

[upravil dne 17.10.06 LubošK]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

KUP TO.....já když kupoval auto, tak obcházel bazary a koulel jsem očima na všechny možný auta, pořád mi na nich něco nesedělo a pka jsem si jednou sednul do šéfovo 307 a tušil jsem pro co jít. Při koupi auta tam měli ještě i jiný ale jak jsem si do 307 sednul znova, tak na mě pak volali ochranku aby mě z ní vytáhli než vyřídíme papíry :D A nemám zatím s ní špatnou zkušenost.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před chvílí jsem našel na Automodul.com nabídku zánovního předváděcího 307SW Pack 1.6HDi 110k/80 kW ve zlaté metalíze a se 3700 km na kontě (do provozu uveden 4.4.2006) slevněný z \"ceníkových\" 719 000,- Kč na 549 000,- Kč.

Ja síce kupoval letos v lednu něco podobného s ještě o něco větší slevou, ale ani tohleto není zase až tak špatné.

Detaily viz

http://www.automodul.com/karta.php?krok1akce=novevlozene&searchtyp=predvadeci&ID=1099&Cislo=348&searchback=vse&way_back=search.php#

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak by som kupoval asi trojdverovu 307 tiez som kupoval Levika po felde, a tie auta sa fakt porovnat nedaju, felda je uplne dole proti tomu. Ja mam 2.0 HDi. Myslim vsak ze 1.6 HDi so 110 k motorom. Hlavne by som na Tvojom mieste daval pozor aby si nespravil taku istu chybu ako ja, ze som bol nadseny z auta, len preto ze bolo lepsie ako Felda. Ak to bude auto po buracke tak si skontroluj hlavne ci to robil niekto kto uz predtym robil Pazouty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jestli se bojíš, že francouzský auto jsou furt v servisu tak se zkus kouknout kolik stojí na servis aut treba u dealerů skodovek, vw, nebo treba bmw - ve stodůlkách jich je celá louka. Z mych zkusenosti - v nemeckym aute nic nechrasti, ve francouzskym obcas neco chrasti ale nikde te nenecha stat na rozdil od nemeckyho, kde kdyz se neco rozbije tak to stoji financne za to.....treba ma nekdo jinou zkusemost:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ci je spravne rozdelovat auta na Nemecke, Francuzske atd. Jednoducho su auta, ktore maju dobry motor a su z dobrej modelovej rady a su auta, ktore sa nevydarili. Zober si len kolko verzii aut sa vyraba pre Americky trh a pre Europsky a ake su v nich rozdiely. Rozdiel podla mna je skor v prisupe k predaju. Napr Opel ma v zakladnej vybave max klucky, alebo volant a preto sa hovori ze ople su drahe...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...