Sign in to follow this  
Followers 0
PATaMAT

LPG

6 posts in this topic

Ahoj chtěl jsem se zeptat jestli už někdo sundaval plnící hrdlo LPG z nárazníku?Jestli se dá sundat aniž by došlo k otevření systému.:potlesk

cece, to nevim, ale rekl bych ze to musi byt zpetne zabezpeceny, napriklad kvuli tomu kdybys to pri nehode urazil i s naraznikem, tak aby LPG neutikalo

Jo a taky vim ze kdyz jsem jednou tankoval u nejaky cerpacky, tak mi to neslo a chlapek rikal ze maji slaby cerpadlo, ze to nepretlaci ten ventil do nadrze, takze myslim ze to musi jit odsroubovat.

Zkus kdyztak zavolat do nejakyho servisu LPG

Když jsem měl auto na plyn (nebyl to teda Peugeot), tak na multiventilu na nádrži byly dva šrouby pro uzavření vstupu a výstupu z nádrže. Jinak vstup je jednocestný, takže plnícím otvorem by to jít ven nemělo.

Na konci plnící přípojky je taková kulička, která udržuje plyn v trubičce. Když na ni klackem zatlačíš (!pozor na to, aby Ti plyn nevychrstl na ruku!) tak se trubka vypustí a máš ji prázdnou a připravenou pro demontáž. Po prvním natankování nezapomeň na kontrolu těsnosti.

Já právě potřebuji sundat nárazník tak mi jde o to jestli jde sundat to plnící hrdlo z nárazníku bez nějaký ůniku

Aha, pokud si vzpomínám, tak já to měl přiděláno na nárazníku z venku, takže napřed musela ven plnící koncovka (pokud to je jednodušší tak i s trubičkou) a potom nárazník. Možná to máš jinak, ale řekl bych, že to plnící hrdlo budeš mít montované také z venku nárazníku.

Uzavřít bombu u budíku. Roztočit spoj (trubičky) za nárazníkem , vytočit dva šrouby v plnícím ventilu,pak už by to mělo jít sundat , pod ventilem by měl být plast , který pak vyloupneš a za ventilem taky takovej plastovej bazmek.

Menšímu úniku plynu se ale asi nevyhneš (to co bude v trubkách)

Snad jsem na nic nezapoměl.

[upravil dne 16/10/2006 raspa]