Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Odvodnění palivového filtru HDI a odvzdušnění palivové soustavy


Leo

Recommended Posts

O víkendu jsem zkoušel odvodnit palivový filtr (měla prý ze začátku téct z hadičky voda a potom nafta). Při povolení šroubu však nic neteklo, akorát při větším vyšroubování byl závit šroubu od nafty. Jak docílím toho, aby něco teklo ven?

S tím také souvisí druhá otázka. Protože chci měnit palivový filtr, tak ho budu muset celý vypustit. Musím dělat nějaké speciální operace, aby se systém po výměně odvzdušnil a motor bez problému chytl? V chytré knížce „Jak na to?“ je popsán postup výměny a na konci odkaz na stránku popisující odvzdušnění systému. Tam je však jenom jedna věta, že je systém samoodvzdušňovací (dokonce jsem se v historii dočetl, že když někomu došla nafta, tak ji nalil z kanystru do nádrže a normálně nastartoval – asi mám potřebu odvzdušňování vyvolanou informacemi o starých naftových motorech).

Předem děkuji za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no takze poviem ti asi tolko co viem z mojej skusenosti...stara 406(to jest TD motor)ma mechanicku pupicku pri motore ked ti dojde nafta a nova 406(to jest HDI ale neviem ci vsetky)ma uz podavacie cerapadlo v nadrzi...z toho vypliva ze pokial ti aj dojde nafta a ty ju dolejes tak to podavacie cerpadlo v nadrzi by ju malo dotlacit az po vysokotlakove cerpadlo a vlastne samo by sa to malo dako takto odvzdusnit :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vycházím z informací co my byly řečeny :

Vyměníš filtr a nastartuješ. Odvzdušní se to to samo, měl by hned naběhnout (počkat na naplnění čerpadla těleso filtru). Dojde k zápisu do ŘJ o nedostatku paliva. Stejně jako když měníš olej a fitr. Po nastartování se překročí prahová hodnota nedostatečného tlaku oleje, zápis do ŘJ. Jsou to jen chybové zprávy o stavu který nepřetrvává, takže motor nejede v nouzovém režimu.

Pokud bys auto prodával tak po napojení budou ve výpisu. Napojit ŘJ a editovat chyby, smazat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som menil palivovy filter na 2.0HDI 80kw bez nejakeho odvzdusnovania. Jednoducho odpojis dve hadicky co do neho idu (take pekne rychlospojky maju:) ) potom vytiahnes stary filter nechas odkvapkat, vlozis novy nahodis naspat veko, hadicky a startujes .. nabehol na prvy krat. Netusim ako sa odvodnuje kedze som ziadnu vodu v nom nemal .. teda som ju aspon nevidel:) cela vymena bola otazkou 20 minut aj s hladanim kde to je a ktory z dvoch moznych filtrov tam pasuje:)) ked budem menit 2. krat tak to bude pod 5 minut:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to o víkendu provedl. Nejnáročnější bylo přijít na to jak se odpojují rychlospojky potrubí (musí se zamáčknut takové měsíčky) a nebát se otočit klíčem víkem nádobky. Nafta šla bez problému vypustit po úplném odmontování vypouštěcího šroubu (úplné vypuštění je důležité, aby to po odstranění krytu nevychrstlo ven.

Mám vstřikování Bosch (je to napsáno i na nádobce filtru), takže jsem otočil klíčkem do první polohy, začalo čerpat čerpadlo, trochu to zabublalo a když přestalo, tak jsem bez problému nastartoval :D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě bych k tomu chtěl říct, že ty trubičky jsou velice křehké, i materiál ze kterého je vyrobené to víčko.

Pod víčkem je taková tenká kovová podložka a těsnění.

Myslím, že za vložku chtěli 800 a za celý box i s filtrem 2500.

Výměna celku jde v pohodě udělat i na parkovičti za 15 minut, ale při výměně samotné vložky je třeba použít přiměřenou sílu a dát pozor na správné uložení toho těsnění. Někdy se může stát, že to potom kolem víčka rosí naftou. Doporučuju po naplnění naftou, nezkusit, jestli zespodu teče, než začnete startovat a po ujetí pár kiláků zkontrolovat těsnost víka a trubiček.

V žídném případě se nepokoušejte povolit vršek rukou. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo to kruhové těsnění co těsní to víčko jsem po montáži našel nové v krabičce, tak jsem to znovu rozdělal a dal tam nové. Z prasknutí jsem měl taky strach a už vidím jak bych někde sháněl náhradní díly na samotě 50km od města (příště to radši vyměním ve městě kousek od servisu s náhradními díly).

Ještě mne napadlo kudy jde z filtru nafta do motoru (středem nebo z vnějšku filtru)? Moc jsem to nezkoumal, ale zdá se mi, že ty horní hadičky vedou ze středu filtru do motoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...