Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spotřeba \"2.0 HDI\" automat/manuál


Vopičí

Recommended Posts

Chtěl bych se zeptat, jakej je rozdíl ve spotřebě mezi manuální a automatickou převodovkou...motor 1.6HDI nebo 2.0HDI.

Vím, že 1.6HDI žere asi o 0,5l méně než 2.0HDI...to jsem na netu našel (a je to i logický že:D), ale ten rozdíl mezi manuálem a automatem nikde není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Težko říct jestli ti nekdo odpoví asi málo kdo má doma v garáži P407 v manuálu i v automatu, třeba já mám pouze P 407 2.0 HDi 137k 6ti kvalt a spotřeba je při mé poměrně divoké jízdě přijatelných 6,9 - 7,2 l/100km.

Tak a teď už stačí jenom názor někoho kdo má ten automat abys to mohl porovnat:papa:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc;), aspoň někdo odepsal.

Našel jsem, že obecně vzato automat žere víc než manuál...tak nevím jestli tomu věřit nebo ne. No přece jenom 407 ještě není tak rozšířená a moc lidí jí tu nemá, hold si ještě nějakej čas počkám:D:D.

Ale ještě jednou dík i za tohle.

[upravil dne 21/10/06 Vopičí]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem žádný znalec automatů, a ani nevím, jaký automat k tomuto motoru dávají. Jen jsem párkrát jel ve Volvu (2,4 benzin) , kde je 5 st. automat a vím, že např. při 160 to točí cca o 800 - 1000 otáček méně, než kdyby se to jelo na klasickou pětku. Takže v tomto režimu to rozhodně bude mít nižší spotřebu. něco jiného ale zase bude ve městě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 měsíců později...
  • O 2 týdny později...

Ja mam Peugeot 407 SW v Executive vybave, mam najazdenych 27000 a v na zaciatku bolo kombinovana spotreba 6,6 a teraz sa to ustaluje na 6,4. Klima stale spustena, 60 percent kratsie cesty po meste zvysok mimo mesta. Som skor kludny vodic.

Inak auto je po stranke jazdnych vlastnosti super. Skusal a jazdil som na kde com ale nic vyvazenejsie som nenasiel. A hlavne tichsie!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

manual ma lepsiu spotrebu, nemoze to byt tym ze na manuale casto vyradime rychlost a auto nechame ist, kdezto uz automatu to neni mozne, inak myslim spotrebu by som neriesil, urcite radsej manual ako automat, uz len zo servisneho hladiska.

Inak otec ma automat, a je to docela nuda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: denoo

manual ma lepsiu spotrebu, nemoze to byt tym ze na manuale casto vyradime rychlost a auto nechame ist, kdezto uz automatu to neni mozne, inak myslim spotrebu by som neriesil, urcite radsej manual ako automat, uz len zo servisneho hladiska.

Inak otec ma automat, a je to docela nuda.

pri vyradení ide auto na rovnobežné otáčky = papá naftu;) Ak necháš zaradenú rýchlosť, motorom točia kolesá a spotreba je nulová:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...