BERT

cvakání

14 posts in this topic

Zdravím. Chtěl bych se zeptat někoho kdo má novou 307 break 1,6 16V /S NOVÝM ČUMÁKEM/jestli je normální, že při studeném je slyšet zřetelné cvakání v motoru. Po zahřátí to přestane. Díky.

No snad si na to zvyknu. U žádnýho auta jiné značky jsem se s tím nesetkal. Díky.

hladaj v historii, uz sa to riesilo :xvul

ide to od ventilu filtra vyfukovych splodin (prava cast motoroveho priestoru) a je to normalne

... je odněkud zepředu slyšet takový jakýsi vrčivý zvuk, který po sešlápnutí plynového pedálu a při stoupající rychlostí jízdy zesiluje a jeho frekvence roste a po sundání nohy z plynu nebo zařazení vyššího rychlostního stupně to pak zase zeslábne a frekvence klesne...

Už mě to fakt štve - skoro nové auto, a takové problémy...

To u naší staré Oktávky I jsem si ničeho takového nevšimnul -ale je fakt, že je to možná tím, že při tom rachotu vyluzovaném jejím motorem 1.9TDi a pískotem jeho turbodmychadla jsem si toho ani všimnout nemohl;)

Co já jsem sledoval , tak to tzv. cvaká opravdu pouze při studeném motoru a při stání. Jakmile se motor ohřeje na 90 tak to přestane. Potom když zastavím a vyšlápnu spojku tak od levého kola je zase pro změnu slyšet jakésy slabé rachtání a po sešlápnutíspojky to přestane. No uvidím při první garančce , co mi na to řeknou.